PS3 gamepad VS Xbox360 gamepad

  • Креатор на темата ErT
  • Време на започнување

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Aјсшутер напиша:
Немам играно на Xbox360 gamepad и затоа неможам да кажам дали е добар или не ама сепак имам играно на PS3 gamepad и можам да кажам дека е одличен + добра работа е што се безжични и можам да играм и од 10 метри далечина
И Xbox360 контролерите се безжчни (има и жични :))

А персонал фаворите ПС3 контролерот :). Наскоро мислам да си порачам Дуалшок 3.
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Нема да измислат џојстик кој шо ќе ми лежи како онај на Сони. Значи, мојот одговор дефинитивно од ПС.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
сум играл и со двата и можам комотно да кажам дека гејмпадот од Сони лежи многу подобро :helou:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Неможам да го поднесам тоа што кај Хбоксот дигиталецот и аналогот си ги имаат сменето местата, така да Dualshock за мене исклучиво. Затоа Мац те советував да земеш Rumblepad 2 наместо Chillstream.
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Не сум го пробал тој од xbox ама мислам дека на сони е подобар...
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Кога веќе некој ги спомна Chillstream i Rumblepad на Logitech, имал ли некој искуства со овие џојпадови?!? Се мислам меѓу двата. Главно за возачки игри ми треба... За Rumblepad-от читав многу лоши критики, ептен брзо сеа расипувале.

Поздрав,

Александар
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Кога веќе некој ги спомна Chillstream i Rumblepad на Logitech, имал ли некој искуства со овие џојпадови?!? Се мислам меѓу двата. Главно за возачки игри ми треба... За Rumblepad-от читав многу лоши критики, ептен брзо сеа расипувале.

Поздрав,

Александар
Јас имам Rumblepad 2 веќе 3 години ако не и више, тоа што се расипувале елсно е измислица. Џојстикот е звер, не за џабе е најскап од сите.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Најскап?!? Не е Chillstream-ot поскап од него? Или за безжичниот збориш ти? Не ги пратам баш многу многу...

Поздрав,

Александар
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не е Chillstream-от поскап...
Впрочем,завчера бев до Сет,сега му е цената таму 1400 ден.,што е навистина џабе.

Ако е за возачки,не се мисли,RT и LT копчињата на Chillstream се аналогни,исто како да имаш волан ќе ти дојде,само во рака :)

Него,Rumblepad-от има вибрации,што е пак голем плус на негова страна...

Како и да е,што и да земеш,нема да згрешиш,бидејќи се и двете иста марка,која значи квалитет.

Е сеа,ако е цената фактор,1400 ден наспроти 2200 мислам,зимај ChillStream.
Башка,има два вентилатори кои ти ги ладат дланките :):)
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
На една рецензија го изругаа ептен кулерот, као демек пак ти се спуруе рука после саат време играње. Како и да е, ок е што има три сетинзи за кулерот, па и не мораш да го користиш. А палките бараат посебна калибрација или мање-више "плаг енд плеј" е?

П.С. - не е малце незгодно што левата палка и д-падот си ги замениле местата?!? Мада штом иксбоксот го има тој лејаут ке треба да е проверена работа...

Александар
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
imam i Xbox360 i Ps3 mozam da kazam deka XBox360 e mnogu podobar mnogu!
 

Iori Yagami

What the fuck is WTF?!
Член од
7 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
9
Zavisi za shto. Xbox360 kontrolerot e podobar za FPS igri dodeka za drugite igri mi e podobar PS3 kontolerot.
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
81
Поени од реакции
1
dobro imam xbox 360 .. i mnoogu glupo lezi vo raka ama ima poveke " kopcinja " i podobro mozes so nego da rakuvas .. aj znate so milslam :vozbud:
ama nemam ps3 imam ps2 i moram da kazam, dvojceto e malce bolje od xboxot :smir: ( vo djostika )
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Да те прашам, кои се тие дополнителните копчиња?:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom