ProdigY

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Првите 2 албума Expirience и Music for the Jilted Generation им се легендарни и пионерски. Fat of the Land беше одличен, но не толку иновативен колку другите 2. Always Outnumbered Never Outgunned е всушност соло експериментален албум на Лијам затоа што Максим и Флинти се појавуваат само во Spitfire. Но, се вратија во живот со последниов албум, одличен спој на нивните корени и препознатливиот Продиџи шмек.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
во моментов: Baby's got a temper :)
Invaders must die, Omen, Take me to the hospital, Firestarter, Girls, Breathe, Voodoo people (болен спот, ништо ново додуше..), Poison, Run with the wolves...
денес ми е Prodigy Night :)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
386
Поени од реакции
98
кај и да е мора на нивни концерт да идам, инаку старите песни ми се повеќе свиѓат...
1. no good
2. firestarter
3. breathe
4. out of space
5. omen
 
I

indigo child

Гостин
Првите 2 албума Expirience и Music for the Jilted Generation им се легендарни и пионерски. Fat of the Land беше одличен, но не толку иновативен колку другите 2. Always Outnumbered Never Outgunned е всушност соло експериментален албум на Лијам затоа што Максим и Флинти се појавуваат само во Spitfire. Но, се вратија во живот со последниов албум, одличен спој на нивните корени и препознатливиот Продиџи шмек.
Не мора да биде иновативен за да биде ооодличен ( :
Мене Music for the Jilted Generation највеќе мерак ми прави. Сите траки се вклопуваат една по друга.
Лиам е ѕвер. Само...треба да прекинат да се дрогираат.
Некој имаше спомнато во темата за „третото доаѓање на Продиџи во Скопје“ дека не може да се направи атмосфера тука кај нас ко што треба.
Да учиме малце, м?
Додуша јас и онака не би отишла на нивни концерт, али ипак xD
И тоа уше не е стемнето, овие дивеат ! xD
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Не мора да биде иновативен за да биде ооодличен ( :
Мене Music for the Jilted Generation највеќе мерак ми прави. Сите траки се вклопуваат една по друга.
Лиам е ѕвер. Само...треба да прекинат да се дрогираат.
Некој имаше спомнато во темата за „третото доаѓање на Продиџи во Скопје“ дека не може да се направи атмосфера тука кај нас ко што треба.
Да учиме малце, м?
Додуша јас и онака не би отишла на нивни концерт, али ипак xD
И тоа уше не е стемнето, овие дивеат ! xD
Верувај ми, тие долго време не се дрогираат.
Мислам дека уште пред The fat of the Land престанаа да експериментираат со дрога. (никогаш не биле зависници, затоа кажувам експериментирање)
Нека не те лаже нивниот изглед на сцена, тоа е акт, тоа им е имиџ. На Флинти (психопатот од Firestarter) хоби му е градинарството, а Лијам е посветен семеен човек.
 
I

indigo child

Гостин
Верувај ми, тие долго време не се дрогираат.
Мислам дека уште пред The fat of the Land престанаа да експериментираат со дрога. (никогаш не биле зависници, затоа кажувам експериментирање)
Нека не те лаже нивниот изглед на сцена, тоа е акт, тоа им е имиџ. На Флинти (психопатот од Firestarter) хоби му е градинарството, а Лијам е посветен семеен човек.
Од каде црпат инспирација?
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
^ не мојш да тврдиш со сигурност:pipi:

Иначе, Он топик, ги обожавам момциве. Единствен состав што нема утка песна. Мешаат повеќе стилови, и тоа одлично ги мешаат, без промашај.
Се надевам во блиска иднина ќе не посетат, да се тресниме од земја малце:vozbud:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Па за посета не знам, ама во Белград, на 15 септември, ќе биде мошне интересно. Повеќе детали на темава.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Одамна не сум се почастил со еден од моите No.1 бендови

 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.356
Поени од реакции
19.169
За мене Продиџи су јаки сфе до онј "бејби згона темпа" момент. Слушам ги од мал, на едн роѓендан ми донесефа аудио касету ориџинале фром Холандију.Криво ми е што не гу чувам јоште, барем за успомену, не за слушање нели.Мноо е тешко да се одлучиш која ти е фејврит од њима, туј су мноо кфалитетни парчиња. Али ајде нека биде овај...
Уннамаа Нараааајана
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.916
Narayan е одлична нумера, јас ќе ја ставам и Weather Experience, божествена да те спушти прво, па да те крене, па на финишот пак да те сведе на минимум. Од друга страна би можеле да искоментираме за озлогласената Baby's got a temper. После толку години како голем фан на бендов, едноставно не сфаќам зошто таа песна се смета за толку лоша. Според мене е подобра од многу работи што подоцна ги извадија Продиџи, нормално, далеку е од нивните најдобри песни, но не сметам дека е толкава утка како што ја сметаат. Bottom line, имаат многу полоши песни.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
No Good
Narayan
Smack My Bitch Up

Breathe
Out of Space
Firestarter
Voodoo People
Poison

Ги слушав многу на времето заедно со Chemical Brothers, Orbital, Underworld и Paul Van Dyk стариот материјал. Сите овие имаат хитчиња што се тајмлес!

Задолжителна лектира за секој фан на електронската музика.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Абе арни сте си вие со тие песни, ама некако на мене при срце ми е оваа, од причина што ги рокнав (читај цркнав) басовите на Џамото. И после тоа лажи, врти сучи да ми ги оправат во гаранцијата. Е после тоа ................. со исаф ги слушав. :pos:
The Prodigy - Smack My Bitch Up
 

Kajgana Shop

На врв Bottom