ProdigY

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Морам да започнам со тоа дека се феноменални и уникат. Нивната музика е нешто посебно, секој нов албум кога го слушате има нешто ново. Не се како некои фејкери што исто па исто прават. Спотовите им се ненормални за тоа немам овластени да зборувам :)
Дали ги слушате? Во кој стил на музика ги ставате? Дали ви се одвратни? Дали мислите дека се психопати?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
револуција се сами по себе
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Колку пати и да ги слушнам нивните песни не ми се здосадиле уникатни се
а шо свирет појма неам некој елекрик панк :pos:
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Еве и некои сличина за младите што сеуште не знаат кои се :)





Старата 4ка



Еден од спотовите што многу им го поштовам
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Продиџи се уникат. Нивната музика се класифицира како џангл (Jungle) што е блиску до Drum'N'Bass но сепак има разлика и тоа голема. Некои траки ми праат мерак така постари, а некои и не.

Секој спот им е одлепен и одлепени нешта се дешаваат у нив.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
PRODIGY - ЗАКОН !
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Тhe Prodigy - Their Law, The singles 1990-2005 е албум за враќање во минатото со сите оние стари добри уникатни хитчиња(Firestarter,Breathe,Out Of Space,Smack My Bitch Up,Poison, и мојата омилена Voodoo People, и уште доста други)
А од 2002 Baby's Got A Temper и 2003-2005 Always Outnumbered Never Outgunned албумите не се тоа што беа оние од The Expirience, The Jilted, The Fat Of The Land и The Dirtchamber era! сакам да кажам дека во минатото беше многу подобра музиката отколку што ја направија сега од 2002 па наваму... штознам некако го изгубиле шмекот. На нивните турнеи повеќе се џуска на старите него ли на новите ‘‘хитови‘‘! Како и да е, дека се уникат-СЕ!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Времто си го прави своето, а машала и дрогата, многу поретко вадат добар синг, нешто као еднаш во година, последен добар што им го памтам е Spitfire, како и да е уникатна музика, од еден аспект се вбројуваат во Jungle од руга страна пак како преод од техно накај панк, и сл. како и да е веќе се влезени во музичката историја.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Продиџиии....
ахх ме вратифте наад у пубертет, кога апочнаф да слушам убаа музика.
Лиам Хаулит кога почнал со Кит (му го заборавив презимето) да прават музика, електронската музика била во подем, нова појава... и била во развој.
Водени од електро вкусовите на Лиам и панк минатото на Кит почнале да прават интересна синтеза која никој пред нив не ја направил, а подоцна беа инспирација за многу други бендови артисти и проекти (Аполо 440...)
Кит во интервјуто за Твистид сити при нивното второ доаѓање во Скопје изјави дека музиката треба да биде како сексот, страствена, и полна со емоции, енергија, пот....
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
PRODIDY SE ZAKON DOBRA MUZIKA IMAT:toe:
 

eCi

Член од
4 февруари 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
ejjj zakon se prodigy be! shteta sho ne mozhev da im otidam na concertot tuka sho go praea...jebiga ke ima i drug pat!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Prodigy се закон.уствари беа закон,а песните се останати како почетоци на техно-панк комбинација на музика што сепак-звучи одлично!!!
Последниве песни што ги извадија и не ми се свиѓаат толку,ама тоа од порано е ЗАКОН!
 
Член од
10 март 2007
Мислења
30
Поени од реакции
0
NO COMMENT
fenomenalni se, originalni.....za seto vreme odkako se pojaveni....mislam stvarno malku e sto i da se kaze...:)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
za mene edna od najdobrite electro gtupi na svet
PRODIGY THE BEST !!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom