Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Објаснувањава можат да тераат уште многу време, никој никого нема да го убеди, ама да ми кажувате дека шпанскиве тимови не ги мачкаат италијанските/англиските/германски/ставибилокојалигаовде е смешно и трагично истовремено.

(Да знам дека лани Јувентус стаса до финале преку Реал, не мора цела Серија А да ми се стави овде).

И Бјанконеро, ете ти ја Рома бе, го изеде од Реал кој е моментално 3 тим во Шпанија и е 12 бода позади првиот и е можеби најслабиот Реал во последниве 4-5 години.
Наполи, годинава единствениот противник на Јувентус за титула излезе од Лига Европа од Виљареал кој е 4тиот тим во Шпанија. Џабе само зборите, моментално шпанските тимови се најјаки во Европа, без разлика на фактот што 15тиот во Премиер троши колку 5тиот во Шпанија.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Нека им дадат уште некое место на шпанскиве екипи, Селта и Виљареал ЛШ да играат обавезно, да им покажат на другите лиги како треба дека не знаат. А во меѓувреме да губат 7-1 од Реал или од Лас Палмас дома..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.221
Поени од реакции
8.072
Објаснувањава можат да тераат уште многу време, никој никого нема да го убеди, ама да ми кажувате дека шпанскиве тимови не ги мачкаат италијанските/англиските/германски/ставибилокојалигаовде е смешно и трагично истовремено.

(Да знам дека лани Јувентус стаса до финале преку Реал, не мора цела Серија А да ми се стави овде).

И Бјанконеро, ете ти ја Рома бе, го изеде од Реал кој е моментално 3 тим во Шпанија и е 12 бода позади првиот и е можеби најслабиот Реал во последниве 4-5 години.
Наполи, годинава единствениот противник на Јувентус за титула излезе од Лига Европа од Виљареал кој е 4тиот тим во Шпанија. Џабе само зборите, моментално шпанските тимови се најјаки во Европа, без разлика на фактот што 15тиот во Премиер троши колку 5тиот во Шпанија.
Не ми е поентата на постовите за Бетис да ја споредувам Примера со Серија А. Го буцкам Џони кој рече дека Бетис и некоја друга Ш класа екипа треба да се пример како се игра против Реал. Цело време ми е муабетот дека Реал на кој сака у Шпанија, освен Барса и Атлетико (во моментов), кога сака може да му ја наполни мрежата и тоа што случајно скапани екипи еднаш на пет години му вадат бод или го победуваат не значи дека тоа е рецептот за успех против нив. Истото важи и за Барса додека за Атлетико не важи овој муабет затоа што се појавија пред 3-4 години а пред тоа не постоеја 20 години од средината на девеесетите.
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Виљареал, Билбао и Севиља на гости има победа да им вадат на Милан, Волфсбург, Ливерпул, Јунајтед!:icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Жими се неможам да сфатам како англиската лига е поинтересна, жив очобол се.
Прво полувреме ливерпул 0 шута во гол, манчестер 1 шут. Како им се плаќа на публикана да ги гледаат...
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Жими се неможам да сфатам како англиската лига е поинтересна, жив очобол се.
Прво полувреме ливерпул 0 шута во гол, манчестер 1 шут. Како им се плаќа на публикана да ги гледаат...
ццц а Барса не ти се гледа а? И узбекистанска општинска да има на тв ќе гледате само Барса не.:P
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
ццц а Барса не ти се гледа а? И узбекистанска општинска да има на тв ќе гледате само Барса не.:P
Па ја гледав и нејзе затоа вака искоментирав, прво ливерпул па барса па сеа еве манчестер. Еибар игра поубав фудбал од јунајтед и ливерпул.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Како не ви здосади да се оправате дали шпанскиве екипе са јаки или не, не ми е јасно...Европските натпреваруења си кажуаа све.

Иначе еднаш го спомнав Ојарзабал од Сосиедад, а сега ги гледам пак и стварно детево е генијалец. Еден од најголемите таленти у Шпанија. Ќе го лапне летово некоја јака екипа.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Како не ви здосади да се оправате дали шпанскиве екипе са јаки или не, не ми е јасно...Европските натпреваруења си кажуаа све.

Иначе еднаш го спомнав Ојарзабал од Сосиедад, а сега ги гледам пак и стварно детево е генијалец. Еден од најголемите таленти у Шпанија. Ќе го лапне летово некоја јака екипа.
Е баш денес најде да го пофалиш, милион шанси не ги искористи.
Леле колку шанси имаја за гол и никако голот да го погодат, слободно можеше голманот на Леванте да си замини и пак немаше гол да дат.
Не ми е едно јасно, професионални фудбалери се, секој ден тренират како волој и пак да не знат топка да примат, да не знат голот да го погодат страшно нешто.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Нека гледаат англиските фанови како се игра атрактивен фудбал, валенсија се беда од тим сезонава ама еве... Им се држат на атлетико.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Чоло мајсторе, ги сети замените како и увек :bravobe:
Торес :love:
Караско:love:
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Сезонава играчи кои влегле од клупа постигнале над 15 гола и 5-10 асистенции. Имаше баш на Марка пред 2-3 месеци пост дека Ателтико ја има најдобрата клупа во Европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom