Primera División - Liga BBVA 2015/2016

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    180
  • Гласањето е завршено на .

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Реал каква екипа има, само Рафа може да ги заебе :icon_mrgr:

Иначе изгледаше како гол од Санабрија, само овие слепциве не знаат да покажат снимка со нормална камера. 100 пати вратија таму кај што ништо не се гледа :tapp:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Рафа го седнал на клупа најдобриот десен бек во светот што би рекле фановите на Реал
Мора да игра новата аквизиција од пичке материне иако врска нема.

Чист гол мислам дека беше тоа од Спортинг. Исто ко што имаше игра со рака и фаул врз Роналдо кои комотно можеше да ги свирне ко пенал. Уште од прво коло докажуваат дека се мизерни судии.

Едино полош од нив е хрватскиов коментатор, место алтернатива вика АЛТЕРНАЦИЈА, каков измислен збор ви е тоа бе, факат! :tapp:
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
шо е финтава со Серџи бе, ајде мењајте слиќите!
Стајте го Иниеста, како mature балерина е на теренот, веќе 2 сезона. :pipi:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.927
Не ми се допаѓаа коментатор ама интересен е. Морам да се сложам со него дека Варан нема потенцијал да биде стандарден партнер на Рамос.

Некој што гледал пријателски може ли да ми каже што позиции се ова во нападот на тројката, кој што игра?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.044
Поени од реакции
36.438
Ајде бе комшики запнете, немора уште прво коло да покажете колку сте слаби. Уште вас ве чекам за 500 евричи. :cautious:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Еј, јак овој Суарез бе :D

Него за друго дојдов. Не знам дали сум спомнал, ама за Леванте сум од шпанско. Го пишувам ова пошто пред 10 минути у Серија А напишав дека навивам за Емполи, и ни криви ни дужни гревовите од 1-0 сеа губат 1-3. А Леванте е 0-0 со Селта Виго, а ја ги мрзам Селта Виго, ама ги имам избрано на last man standing. Баш ме интересира како ќе се одвива текот на настаните.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Знаев дека Реал ќе киксне на Молинон.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
7.602
Прекрасно деби на Крофната , како лежерно си погледна во часовникот . :vozbud::masa:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
С. Роберто > Данило јасно е. Прв пат го гледам овој, ама осеќам ќе си трчи само во куп.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.347
Поени од реакции
108.680
Бенитез почна да доминира, фантастично издание во првото коло. Би им препорачал на Реаловци да се привикнат на вакви ситуации, оти на крај на сезона ќе им имаат никнато бели влакна на главата.
Хеххехе Пеја куроф да го цицаш Мурат ниеден. :kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom