Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Маунт е најважен и далеку поизграден играч од тројцата! Гринвуд сега касно проработе оваа сезона, може затоа нема некој хајп, а за Фоден се пикаат во анус Кара и Невил стручњаците, пошто е од веројатниот шампион играч!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Маунт е најважен и далеку поизграден играч од тројцата! Гринвуд сега касно проработе, може затоа нема некој хајп, а за Фоден се пикаат во анус Кара и Невил стручњаците, пошто е од веројатниот шампион играч!
И јас се согласувам дека Маунт е најконстантен од нив а помина низ две екипи и двајца менаџери. Навистина потценет играч, Саутгејт треба да стартува на ЕП со него.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Calm down, и јас сум фан на МУ, само реално зборувам за оваа сезона. Прошлата беше топ. :D
Кој е муабетов calm down бе Ако бил топ прошлата сезона што е помалце од Фоден кој како што рече РАТМ собираше топки против Норвич?
Да беше фан ќе знаеше дека Гринвуд имаше психички проблеми на почетокот поради самоубиството на другарот и беше изземен од сите состави, тоа не е спиење, реален проблем е.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Гринвуд лошо ја почна сезоната, што поради самоубиство на другар, раскин со женцка, несоница(играл братот видеоигри до сабајље). Лани имаше статистички подобра сезона но годинава е многу подобрен во олраунд играта.последните неколку кола се вратија и головите.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.905
Поени од реакции
84.307
Честито титула на сите фанови на Сити на форумов.

Вака така..добра сезонава бе? Од аспект на табела мислам

Сите среќни и задоволни.

Сити заслужено шампиони.
Јунајтед заслужено второ место, најдобар резултат уште од времето на Мурџо.
Лестер топ 4, крајно заслужено.
Челзи со Тухел ваљда исто топ 4, крајно заслужено.
Ливерпул, како и што предвиде Пеја на старт на сезона, лани шампиони годинава борба за топ 4.

Горе доле ок сезона, не можеме да кажеме дека е една од подобрите пошто изгледа топ 4 и последни 3 ќе се знаат ептен рано во спроедба со други сезони.

Ама од се што видовме..заслужено отпаѓање за овие доле и заслужено за овие горе.

Фер сезона.

Ваљда и Кејн ќе земе златна копачка во лигава, што е исто заслужено.

Да се надеваме на бољи сезона догодина, пошто оваа тргна забавно ама..пак све исто на крај испадна.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Каква завршница има овој Гринвуд, да му завидат и сериозни фудбалери и фудбалски имиња.
Мбапе со ваква завршница би бил убедливо најдобар светски играч.

Е сега, Фоден (одличен млад фудбалер) добива неверојатно медиумско внимание, се наоѓа во тимови на сезоната (несфатливо), а Гринвуд и сличните на него (во оваа категорија е и Маунт, односно Гринвуд е во категоријата негова, иако постар и поинструментален во својот тим и веќе во репрезентација), ги споменуваат попатно.
И подобро што е така. Гринвуд го потфатија на почетокот на сезоната, и му вадеа скандали и каде што ги немаше реално.

Не ми се верува какво радување удрија овие од Лестер.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.905
Поени од реакции
84.307
И подобро што е така. Гринвуд го потфатија на почетокот на сезоната, и му вадеа скандали и каде што ги немаше реално.

Не ми се верува какво радување удрија овие од Лестер.
Па заслужено е, екипа што ретко кој очекуваше да заврши во топ 4...завршува во топ 4.

Радувањето е како да им е ова втор најголем успех во историјата :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
И тоа го дочекав... Најгласните навивачи на Јунајтед што ги знам да слават пораз на својата екипа... Го зезнале Ливерпул. :)
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Одвај чека оној тешкашки напаѓачки потенцијал да игра на контри и полу-контри со Роџерс.

Иначе Јунајтед со прекрасен состав. Уште Зодијак и Штеф недостасуваат на позиција ментално оболен лев бек и дементно десно крило.
Се потрудивме да не недостасуваме кај некои женски членови од твоето потесно семејство, таму бевме повеќе потребни.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
И тоа го дочекав... Најгласните навивачи на Јунајтед што ги знам да слават пораз на својата екипа... Го зезнале Ливерпул. :)
Кај виде дека некој слави тука на форум?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Кај виде дека некој слави тука на форум?
Никаде. Не зборувам за форумот. Реков најгласните навивачи што ги знам а на форумов никој не познавам лично. :) На социјалните мрежи е журката.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Никаде. Не зборувам за форумот. Реков најгласните навивачи што ги знам а на форумов никој не познавам лично. :) На социјалните мрежи е журката.
Pa tamu odi zamaraj gi.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.594
Ќе стартуваат и Маунт и Фоден за репка бе, двајцата вријат сезонава. Мене Рашфорд ми е чуден, делува како да го достигна својот плафон и како да стагнира, а лично сметам дека може да е далеку подобар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom