Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.948
Поени од реакции
84.383
Па реално со ништо немаше покажано дека е доволно добар за ПЛ. 14/15 имаше добра сезона во Чемпионшип, а после тоа на 4 позајмици во ПЛ не можеше да избори место во тим и даде само еден гол. После и во Чемпионшип пак не можеше да се снајде најдобро и тек минатата сезона повторно стана главен напаѓач на тимот. Јас очекував пак да се изгуби во ПЛ, ама еве супер ја почна сезоната. Да почекаме дали ќе продолжи така и ќе се докаже како ПЛ напаѓач или ова му е само добар период.
A бе get your logic out of the way, остај да јадеме гомна и да ги исмеваме медиумите :D

Фала богу дека секој освен Бамфорд го очекуваше истото :D
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
Мислев ќе паднат после утакмицата со Вулвс ама како играа вечер можеа 10 да дадат, ги измочаа без неколку клучни играчи со дете од академија на средина :cuc:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
добра е, @cholismo нема да досаѓа со статистики од скуака за Мартинез.(y)
Шо то, не гледав ? Мартинез примил некој смешен гол ?
Не го менува фактот дека брани на ниво во Вила, последно го гледав и против Ливерпул и против Лестер, и на двата натпревари скина еден куп зицери, не ми требаат скуака статистики за да увидам дека е многу добар голман. ;)
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Prijateli da ne se lazeme i da si mackame oci se znae koj kje pobedi.Totenhem 2-1 finale so siti
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.948
Поени од реакции
84.383
А бе добро па и ти, битна е забавата што ќе ни ја донесат осмина, четврт и полу-финалињата во натпреварувањво, финалето мање више...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Tретиов гол на Бамфорд (y)
Поарно пиши одбраната на Вила при третиот гол. Го оставија да се намести, да се сврти на која нога му лежи. Сите три гола многу несериозна одбраната, може за првиот гол да се окриви Мартинез, ама па ни до шутот ни после одбивањето, никој со прст не мрдна да покрие! Џани една топка не доби, го изигнорираа цел натпревар. Во прво за малку асистенција, ама како тринаесто прасе е во тимот :(
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Или пак кога Адријан е на гол, Ливерпул примил 20гола.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.554
Поени од реакции
21.583
Нема да биде.Ќе даде уште многу голови, Лидс се многу појаки од тоа шо беа Норвич.
А у форма влегува и Родриго. Јес да не игра на своја позиција ама добра му е замислата на Биелса со втор напаѓач.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.078
Поени од реакции
57.396
Каков е овој играч бе? До вчера не можеше местото да си го најде во Палас, Боро, Барнли, Норич...

Мене ми е многу коректна споредбата со Пуки.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.472
Поени од реакции
5.475
Јас па мислам дека Бамфорд ќе даде околу 14-15 гола сезонава, ако не се повреди и ако игра редовно. Лидс очекувам доста да падне и да не фати топ 10.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Не е Бамфорд материјал за топ тим, некако многу дрвен ми е, дури и чудо како Бјелса го трпи таков? Единствено он отскокнува од остатокот на екипата која ора буквално! Ама ете погледна господ накај него, ќе направи кариера во ПЛ, ќе го шитнат на некој страден за центарфор сигурно, следното или после тоа лето! А може и Серија А да здувне, има штоф за нивниот стил за игра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom