Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
И? Имам и други постови денес, види во кладилница, фан клуб Манчестер, Серие А. да не правиш албум со нив?
Тоа веќе допира други теми. Јас се држев на зададената ,,Тажно, уморно, очајно".
Затоа.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Тоа веќе допира други теми. Јас се држев на зададената ,,Тажно, уморно, очајно".
Затоа.
Сериозно, навистина делуваш уморно и тажно. Знам дека мислеше дека Челзи направи чуда во преодниот рок, дека ќе се врати времето на Дрогба и компанија, ама тоа е далеку од реалноста. Затоа среди се малку, прифати ја вистината и ќе ти биде подобро. Треба малку време за тоа, ама мислам дека ќе се средиш. Јас имам верба во тебе.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
За оние кои крекаа дека Челзи добил судиска помош и покрај ВАР (искрен да бидам и јас мислев дека тоа е случај), еве ги новите правила од сезонава.

Затоа раката од Хаверц не е санкционирана. И настрана денес, мислам дека ова правило е коректно.

20200926_205658.jpg 20200926_211252.jpg
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
Па со оглед на тоа што во лигава опстојуваат тренери као Френк Лампард, Оле Гунар Солскер, Рој Хоџсон, Микел Артета, Марсело Бијелса, Стив Брус, Нуно Еспирито Санто и Дејвид Мојс... јас не би се курчел вака со вакво површно и со глупост поткрепено мислење за Максимилијано Алегри.
Артета за овие двајца пред него е Пеп Гвардиола
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
За оние кои крекаа дека Челзи добил судиска помош и покрај ВАР (искрен да бидам и јас мислев дека тоа е случај), еве ги новите правила од сезонава.

Затоа раката од Хаверц не е санкционирана. И настрана денес, мислам дека ова правило е коректно.

Прегледај го приврзокот 268195Прегледај го приврзокот 268196
Е па добро, значи сепак не им требала судиска помош да се изборат за бод против powerhous-от ВБА. Ова е веќе охрабрувачки и значајно за походот на Челзи кон титулата.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Е па добро, значи сепак не им требала судиска помош да се изборат за бод против powerhous-от ВБА. Ова е веќе охрабрувачки и значајно за походот на Челзи кон титулата.
124_300x300_Front_Color-NA.jpg

Понекогаш сум ѓубре, ама имам разбирачка и јас.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Прегледај го приврзокот 268198

Понекогаш сум ѓубре, ама имам разбирачка и јас.
Сериозно, мислев дека судиите им помогнале, ама сепак не им била потребна помош да стигнат до бод. Е сега за три малку потешко. Против ВБА, јакички се тие. Па со Ливерпул ќе се носевте равноправно, Ѓаол да ве носи.

Ама еве, нема врска. Ќе почекаме да се врати и втората половина од 300 милиони. Дотогаш нема да те малтретирам, не е убаво.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.595
Чиста рука...
@ManUtdChampions ти текнува, иаме дискутирано за голот на Мане против УТД.
Да и јас на истиот гол помислив. И не ми е јасно зошто не го поништија овој, да не случајно имаат променето нешто во правилата?


Да не бидам грешка сфатен, по мене и не треба да се свири рака во ваква ситуација, ама правилата велат (или бар велеа ланската сезона) дека секој допир на офанзивен играч со рака ќе се суди, без разлика на околностите.


Едит: Го пишав постов пред да ја видам сликата од РАТМ погоре.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сериозно, мислев дека судиите им помогнале, ама сепак не им била потребна помош да стигнат до бод. Е сега за три малку потешко. Против ВБА, јакички се тие. Па со Ливерпул ќе се носевте равноправно, Ѓаол да ве носи.

Ама еве, нема врска. Ќе почекаме да се врати и втората половина од 300 милиони. Дотогаш нема да те малтретирам, не е убаво.
Пријател, ти имаш 50 години и се малтретираш единствено себеси. Знаеш дека мене ми е убаво вака, неинтересно, ама убаво.
Поинаку е со Џонтра, има некоја динамика, каква-таква.
Ти немаш харизма некако.

@ManUtdChampions

Сменети се од сезонава. Ете имаш погоре. Затоа и не се возбудија премногу судиите. Мене ми се чини дека е океј, во морето глупости.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.595
Пријател, ти имаш 50 години и се малтретираш единствено себеси. Знаеш дека мене ми е убаво вака, неинтересно, ама убаво.
Поинаку е со Џонтра, има некоја динамика, каква-таква.
Ти немаш харизма некако.

@ManUtdChampions

Сменети се од сезонава. Ете имаш погоре. Затоа и не се возбудија премногу судиите.
Да, да, видов. Го едитирав и мојот пост. :)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Пријател, ти имаш 50 години и се малтретираш единствено себеси. Знаеш дека мене ми е убаво вака, неинтересно, ама убаво.
Поинаку е со Џонтра, има некоја динамика, каква-таква.
Ти немаш харизма некако.
Затоа ти имаш харизма.

На канта за напуцавање.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.062
Поени од реакции
1.543
Денешниве одлуки се чисти и блатантни фаворизирања на поголемите екипи на сметка на помалите. Ништо друго освен страв од погазување на авторитет, нит лошо судење нит ништо. Срамота за англискиот фудбал.
Сезона и пол не беше срамота. Онаа цела сезона пред да освоите и половина од онаа кога освоивте. Сега е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom