Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Како го испуштија Арсенал Мартинез, добар голман е, прочитав тука на темата дека барал загарантирано првотимско место, требало и да му го дадат,Лено е киксер невиден, некни против Вест Хем муви бркаше вп шеснаесетникот.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Како го испуштија Арсенал Мартинез, добар голман е, прочитав тука на темата дека барал загарантирано првотимско место, требало и да му го дадат,Лено е киксер невиден, некни против Вест Хем муви бркаше вп шеснаесетникот.
Што да прават ако сака да си оди играчот ?! Ќе си беше прв голман Лено, до повредата беше одличен. Еми се покажа 10тина утакмици, реално јако бранеше ама неможе на основа на тие 10 утакмици да бара првотимец. Си сака минути, добра сума му извадија Арсенал и тоа е тоа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Што да прават ако сака да си оди играчот ?! Ќе си беше прв голман Лено, до повредата беше одличен. Еми се покажа 10тина утакмици, реално јако бранеше ама неможе на основа на тие 10 утакмици да бара првотимец. Си сака минути, добра сума му извадија Арсенал и тоа е тоа.
Не знам баш дека му извадија Арсенал добра пара,18 милиони гледам коштал, кога и да сум го гледала бранел на ниво.
Лено ми е мех, ништо посебно,на нафрлени топки се губи ептен, се излетува напред небаре Ноер е, има лошо позиционирање плус.
Јас мислам дека грешка направија шо не го задржаа овој, можеби грешам
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.434
Не знам баш дека му извадија Арсенал добра пара,18 милиони гледам коштал, кога и да сум го гледала бранел на ниво.
Лено ми е мех, ништо посебно,на нафрлени топки се губи ептен, се излетува напред небаре Ноер е, има лошо позиционирање плус.
Јас мислам дека грешка направија шо не го задржаа овој, можеби грешам
Човекот 15 утакмици има во 12 години кариера. Кај си го глеала ?
 
H

HoT _iCe

Гостин
Затоа и јас решив да ги игнорирам твоите постови од сега па натаму.
Ти прво провери си крв, шиќер и слично колко си здрав за да трпиш ќутек пошто не си толко анониман колко што мислиш. Имаш 40 године, седиш дома и гарант пичку не си видеја бар пола од тија што ги имаш, можда и никад и ја те сфаќам дека те удара сперма у главу ама ти си сас мене завршија кд почна да пцуеш мајке, а за мајке се еде ќутек, па ќе ти кажу, не си толко анониман колко што мислиш.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ти прво провери си крв, шиќер и слично колко си здрав за да трпиш ќутек пошто не си толко анониман колко што мислиш. Имаш 40 године, седиш дома и гарант пичку не си видеја бар пола од тија што ги имаш, можда и никад и ја те сфаќам дека те удара сперма у главу ама ти си сас мене завршија кд почна да пцуеш мајке, а за мајке се еде ќутек, па ќе ти кажу, не си толко анониман колко што мислиш.
Ај да не ти псујам пак, чувствувај се како да сум ти опсул. Инаку, ме испотресе сега, не можам да се соберам од страв. Ќе ја погодиш ако се сретнеме, копук еден глуп.
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Како го испуштија Арсенал Мартинез, добар голман е, прочитав тука на темата дека барал загарантирано првотимско место, требало и да му го дадат,Лено е киксер невиден, некни против Вест Хем муви бркаше вп шеснаесетникот.
Да не беше повредата веројатно Лено ќе беше и прв по број на одбрани во ПЛ.
Ти на клупа ќе го седнеш за Мартинез што при негови 28 години се уште нема осетено атмосфера на стадион.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не знам зошто ја цитирате, само ставете и едно „хехе“ и терајте работа.

BTW уште чекаме, да стави слика во „Добивка“ каде што ги има играно Евертон 1-1 3+ ;)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Не знам баш дека му извадија Арсенал добра пара,18 милиони гледам коштал, кога и да сум го гледала бранел на ниво.
Лено ми е мех, ништо посебно,на нафрлени топки се губи ептен, се излетува напред небаре Ноер е, има лошо позиционирање плус.
Јас мислам дека грешка направија шо не го задржаа овој, можеби грешам
Како бе успеваш сите играчи од сите лиги да ги гледаш ? Јас ко Арсенал фан, освен пост Корона што бранеше неколку утакмици, претходно у последниве 10 години дали 3 пати сум го гледал, у некој куп ако бранел едино. Затоа и си отиде, се покажа солидно последниве месеци и си побара боље опција отколку да му грее клупа на Лено. А сумата што му ја извадија (дали 18 или 20 милки, небитно) е сосема коректна за играч што има едвај 15 настапи како првотимец во посериозен клуб.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Не знам зошто ја цитирате, само ставете и едно „хехе“ и терајте работа.

BTW уште чекаме, да стави слика во „Добивка“ каде што ги има играно Евертон 1-1 3+ ;)
Hehehe Смешко еден
Автоматски споено мислење:

Како бе успеваш сите играчи од сите лиги да ги гледаш ? Јас ко Арсенал фан, освен пост Корона што бранеше неколку утакмици, претходно у последниве 10 години дали 3 пати сум го гледал, у некој куп ако бранел едино. Затоа и си отиде, се покажа солидно последниве месеци и си побара боље опција отколку да му грее клупа на Лено. А сумата што му ја извадија (дали 18 или 20 милки, небитно) е сосема коректна за играч што има едвај 15 настапи како првотимец во посериозен клуб.
Чоек Мартинез од кога се повреди Лено си бранеше тој, ПЛ ваљда сите гледаме, го коментиравме тука сите кога ќе имаше добра партија.
Гледам имал 23 настапи за Арсенал
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Мартинез ќе го продадевме за 3м евра да не се повредеше Лено, е тоа ќе беше брука. :D
На високи топки е подобар од Лено и многу ретко ја боксува топката, ко лепак да има на раце, секогаш гледа да ја фати, тоа му е многу добра особина.
Се надевам ќе му се исполни желбата да се зациментира ко прв голман за Аргентина, не дека има јака конкуренција.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Уште непочнат натпреварот Стерлинг почна да дајва :icon_lol:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Како го испуштија Арсенал Мартинез, добар голман е, прочитав тука на темата дека барал загарантирано првотимско место, требало и да му го дадат,Лено е киксер невиден, некни против Вест Хем муви бркаше вп шеснаесетникот.
Пак тресиш глупости, Лено бранеше 28 кола БЕЗ ниеден кикс ланска сезона, напротив на безброј утакмици сам ги спасуваше. Незнам како само заклучи дека Мартинез е голманиште од 10 утакмици, а Лено киксер без ниеден кикс во 28.
Мартинез е просечен голман што доби 5 минути слава на фантастични интервенции во 10 утакмици, 20м за 10 утакмици е бинго
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Пак тресиш глупости, Лено бранеше 28 кола БЕЗ ниеден кикс ланска сезона, напротив на безброј утакмици сам ги спасуваше. Незнам како само заклучи дека Мартинез е голманиште од 10 утакмици, а Лено киксер без ниеден кикс во 28.
Мартинез е просечен голман што доби 5 минути слава на фантастични интервенции во 10 утакмици, 20м за 10 утакмици е бинго
Ма немој, помотај 45 секунда, и кажи ми ти како фан на Арсенал колку пати вака бркал муви на нафрлени топки,само 5 пати некни против Вест Хем се излета вака.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom