Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.130
Поени од реакции
16.634
:D:D Со тие кратенки Момо, Поч повеќе тебе ќе те личи во кујна
Автоматски споено мислење:

Момо е врвот мислам


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ко синкир на кафе заедно одат, Момо, него мајка му дома не го вика Момо ние Момо ќе го викаме :)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
А зошто толку ви сметаат кратенките бе ?! Мене баш ми се интересни, Момо, Робо, Боби и тако даље :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
:D:D Со тие кратенки Момо, Поч повеќе тебе ќе те личи во кујна
Мене не ми смета да одам во кујна, современ лик од 21ви век треба да знае да свари нешто повеќе од 3 јајца у лонец. Муабетот е дека умараш за нешто што не треба да умараш, па најлесно ми е да ти пуштам некој лонец, барем за нешто да бидеш корисна пошто по форумов често бладаш :D

Момо, Робо, Боби, Поч, Мили, Крис, Ром се надимаци кои тренери/играчи си ги користат меѓу себе, затоа и ние ги користиме (добро, не сите). Клопо пример е надимакот на Клоп па не глеам некој да го користи, пошто е подолг од самото презиме (по кое е и даен надимакот).
Автоматски споено мислење:

Koga sme kaj kratenkive AVB ke e sekogas za Andre Villas Boas :oops:
Андре Љуљаш Буљаш :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.130
Поени од реакции
16.634
Јас само пишав дека дебилно изгледа кога ги изговарате така, остави ти тренерите како ги викаат и нивните соиграчи, да не прајме муабет па шо пола на форумот тука не ни знаат за кој играч станува збор кога ќе го напишите скратено ама добро ако ви е филм терајте така :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас само пишав дека дебилно изгледа кога ги изговарате така, остави ти тренерите како ги викаат и нивните соиграчи, да не прајме муабет па шо пола на форумот тука не ни знаат за кој играч станува збор кога ќе го напишите скратено ама добро ако ви е филм терајте така :)
Да не бидам некултурен ама знаеш колку ме заинтересира дали ти разбираш јас ако пишам Момо па да не знаеш дека зборам за Мохамед Салах? :)

Поготово, ти најде да се буниш, го труеш форумов со курч твитови на шпански, небаре мајчин јазик ни е тука па мора да разбирам.

Нејсе, не умарај за глупости и оди цмиздри по Гризман у темана за Ла Лига.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.130
Поени од реакции
16.634
Да не бидам некултурен ама знаеш колку ме заинтересира дали ти разбираш јас ако пишам Момо па да не знаеш дека зборам за Мохамед Салах? :)

Поготово, ти најде да се буниш, го труеш форумов со курч твитови на шпански, небаре мајчин јазик ни е тука па мора да разбирам.

Нејсе, не умарај за глупости и оди цмиздри по Гризман у темана за Ла Лига.
Пази јас да не бидам некултурна како шо знаеме ние Битолчани :)
Кога постирам твит на Шпански горе долу во кратки црти се трудам да го објаснам твитот во кратки црти а не дека морам.
Исто кога сме кај кратенките ќе дојди некој шо не прати толку ПЛ и пола саат ќе се чуди кој/која е ТАА или пак ВВД.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пази јас да не бидам некултурна како шо знаеме ние Битолчани :)
Кога постирам твит на Шпански горе долу во кратки црти се трудам да го објаснам твитот во кратки црти а не дека морам.
Исто кога сме кај кратенките ќе дојди некој шо не прати толку ПЛ и пола саат ќе се чуди кој/која е ТАА или пак ВВД.
Нејсе, не умарај за глупости и оди цмиздри по Гризман у темана за Ла Лига.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Кој ви е филмот бе со овие кратенките, Поч, јебао вас Поч
Остај, има полоши како Мили пример. Иначе овој Едерсон амерички фудбал играл денес, и само жут:popce:
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Инаку Покетино бил тежок флоп. :pos: Човеков лани без засилувања стигна во ТОП4 (на крај попуштија плус играше без повредени играчи) и до финале на ЛШ. Сега што сеуште нема трофеј не значи дека е лош тренер. И Ферги немаше трофеј неколку сезони, па после се е историја...
Ајде гледам дека ова се однесува на мене, иако не си ме цитирал.
Никаде не пишав дека е флоп во Тотенхем, туку дека ќе биде флоп кога ќе отиде во некој друг клуб (Реал, Ман. Јунајтед). Човекот нема никакво решение, кога игра против некој подефанзивен тим. Наместо да им ебат матер на Њукасл уште првите 20 минути они играат како мртви. Нон стоп се вадат со некои смешни голови и пенали последниве 10 минути. Едноставно немаат никаква игра и не знаат како да дадат гол. Против Сити на што личеа? Сити тим што остава толку простор назад и они јадниве немаа ниедна контра цела утакмица. Се вадат со гол на Лукас од корна, нешто што се се случува секоја престапна година.
Од Англија највише ги симпатизирам Тотенхем, така да не мислиш дека сум некој хејтер. Ова е само реална слика, сакаш ти да признаеш или не. Покетино е топ тренер, не викам дека не, само мислам ќе се изгуби во некој друг клуб кога ќе биде под притисок.
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
26
Мене ми се чини дека ова сезона Спортклуб има помалку директни преноси од Премиер лига во споредба со минатите сезони.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Мене ми се чини дека ова сезона Спортклуб има помалку директни преноси од Премиер лига во споредба со минатите сезони.
Е како бе помалку, кога во сите слотови имаш утакмица во живо?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom