Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Не станува тука збор за сите лиги. Другите си се грижат за своите екипи а ФА глуми лудило и посебност. Затоа, пак прашањето, зошто не се посебни и сега како и во минатото?

Зошто баш кога тимот од Манчестер треба да добие помош?
Прво се работи за двата тима од Манчестер, второ таква е ситуацијата да мора да покажат дека се грижат за човечкото здравје, одмор и припреми зошто ќе им се качат на глава и медиуми и ликови поврзани со фудбалот. Кога почнуваат другите лиги успат?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Прво се работи за двата тима од Манчестер, второ таква е ситуацијата да мора да покажат дека се грижат за човечкото здравје, одмор и припреми зошто ќе им се качат на глава и медиуми и ликови поврзани со фудбалот. Кога почнуваат другите лиги успат?
Добро, не можат да ги одвојат, тоа е факт. Да беше и Вулвс во комбово и тие ќе добиеја одмор.

Не знам и не ме интересира за други лиги.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Добро, не можат да ги одвојат, тоа е факт. Да беше и Вулвс во комбово и тие ќе добиеја одмор.

Не знам и не ме интересира за други лиги.
Убеден сум дека било кој тим да беше исто ќе реагираше ФА. Не гледам како последниве години Манчестер Јунајтед е привилегиран на било кој начин.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Убеден сум дека било кој тим да беше исто ќе реагираше ФА. Не гледам како последниве години Манчестер Јунајтед е привилегиран на било кој начин.
Ти можеш да имаш лично убедување, тоа си е твое. Дали истото ти е поткрепено со случувањата низ историјата е веќе друг муабет.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Ти можеш да имаш лично убедување, тоа си е твое. Дали истото ти е поткрепено со случувањата низ историјата е веќе друг муабет.
Мене искрено ми е чудно кога ве гледам како плачете на секој добиен пенал или па било која ситуација досудена во наша корист по форумов. Океј е бе дел од фудбалот па преку ми тасета. Па сега сме биле привилегирани ќе сме почнеле една недела подоцна. WOW. Секој поголем тим ја добива потребната помош од секако најлигушката федерација во светот а вие убедливо највеќе плачете од сите. Твојот тим има ебено 10-тина поени добиени од судии годинава па голем кур. Што ти мењава тебе па една недела подоцна што почнуваат Сити и Јунајтед или па ајде прочитав дека одложиле па ај ке поплачам по форум?!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мене искрено ми е чудно кога ве гледам како плачете на секој добиен пенал или па било која ситуација досудена во наша корист по форумов. Океј е бе дел од фудбалот па преку ми тасета. Па сега сме биле привилегирани ќе сме почнеле една недела подоцна. WOW. Секој поголем тим ја добива потребната помош од секако најлигушката федерација во светот а вие убедливо највеќе плачете од сите. Твојот тим има ебено 10-тина поени добиени од судии годинава па голем кур. Што ти мењава тебе па една недела подоцна што почнуваат Сити и Јунајтед или па ајде прочитав дека одложиле па ај ке поплачам по форум?!
Ај пробај од почеток, без навреди, се разбира доколку имаш капацитет и желба.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Што те навреди во мојот коментар?
Не мора да си вулгарен.
Ако немаш одговор, не ме цитирај.

Не замарам за чист црвен што не му дадоа на Мегваер, срамен пенал свирнат на Бруно, недобивање жолт за дајв и слично.

Прашав само зошто привилегија?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
@Peja989
И одлуката за рестарт на првенството по која ја освоивте титулата да ја сфатиме како привелегија во ваша корист по логикава сега?

Цела ПЛ имаше скоро 20+ дена за одмор, а Сити и Јунајтед добиваат само 1 недела плус. Не би рекол дека сме толку привелигирани.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Не мора да си вулгарен.
Ако немаш одговор, не ме цитирај.

Не замарам за чист црвен што не му дадоа на Мегваер, срамен пенал свирнат на Бруно, недобивање жолт за дајв и слично.

Прашав само зошто привилегија?
Имаш одговор во мојот прв коментар и не гледам привилегија во тоа сите да имаат ист број денови одмор.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989
И одлуката за рестарт на првенството по која ја освоивте титулата да ја сфатиме како привелегија во ваша корист по логикава сега?

Цела ПЛ имаше скоро 20+ дена за одмор, а Сити и Јунајтед добиваат само 1 недела плус. Не би рекол дека сме толку привелигирани.
Привилегија добивте и вие, да играте во ЛШ. Да се прекинеше, ќе игравте во четврток следна сезона во Казахтан и Јужна Осетија :)

П.С. И да се прекинеше, веројатноста истата да се поништи (што не е исто со прекинување) беше минимална.
Опции беа доигрување, финална табела како што е застаната и поинтс пер гејм.
 
H

HoT _iCe

Гостин
@Peja989 Да не беше куроња, немаше привилегија ни сга, прилично сам убеден, сга идев на карту демек корона, умор, не знам што и правив преседан па дадесва, да си биде стандард сезона па ќе биде Пол Погба куроболие понашање од страну на ФА.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.389
да си биде стандард сезона па ќе биде Пол Погба куроболие понашање од страну на ФА.
Во Манчестерски жаргон, најбоље понашање од една федерација во историјата на федерациите ширум фудбалскиот свет. :icon_lol:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Бреј бреј издржана дискусија на овие тројца пред мене, што да ти причам! Ојте возете точак ако немате попаметна работа, фудбал коментираат :facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom