Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989 фирмино на клупа, кај што му е место :D
Бегај, се изнервирав, мртвила одбрана играме, среќа не им свирнаа ЧИСТ пенал на Евертон иначе ќе беше кршење резултат.
Мртви се, требаше 100 гола да примат и се опуштија со глупиов гол на крај, изгубија топка на средина, многу лежерно играат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.750
Бегај, се изнервирав, мртвила одбрана играме, среќа не им свирнаа ЧИСТ пенал на Евертон иначе ќе беше кршење резултат.
Мртви се, требаше 100 гола да примат и се опуштија со глупиов гол на крај, изгубија топка на средина, многу лежерно играат.
Таква е утакмицата плус Хендерсон не игра.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Стандард приказна за Мурињо откако го напушти Челзи по втор пат - никако да победи на Олд Трафорд :(
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Лестер полека ми изгледа недофатлив во битката за топ4, остануваат четири тима да се јадат до крај, кој со поголеми кој со помали шанси за тоа четврто место.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Лестер полека ми изгледа недофатлив во битката за топ4, остануваат четири тима да се јадат до крај, кој со поголеми кој со помали шанси за тоа четврто место.
Челзи, Тотенхем, Вулвс и Шефилд?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
1575495415979.png
Автоматски споено мислење:

А не ми ни текнало до сега Лестер да ги видам колку бегаат на другиве, цело време дека со Челзи ги споредувам ми одеше да кажам дека не е толку многу и лесно се стига со пар кикса..

14 бода пред Јунајтед? :eek:
15 пред Тотенхем?
У моментов 16 пред Арсенал?

Богами, ако било која од овие три екипи стигне до ЛШ сезонава ќе бидеза секоја пофалба (а воедно и за секоја пцост насочена спрема Челзи :D ), изгледа дека Ливерпул избегаа ептен на прво место, Сити и Лестер за второ место би се бореле сега за сега, а и Челзи солидни се сега за сега.

Ја не памтам вака во некоја од претходниве сезони да се има случено волку јасна ситуација во лигата после 15 кола...

Првиот и последниот речиси сигурни уште од сега, борбата за топ 4 не изгледа толку жестоко..
Автоматски споено мислење:

Челзи, Тотенхем, Вулвс и Шефилд?
Вулфс ако успеат да се пласираат во Европа пак ќе биде одличен одличен успех.

Ем се пласираа во нокаут фаза за ЛЕ, ем не 'танкаа" во квалфиикациите, ем надоместија лош старт во лигата...

Позитивно изненадување, се надевам ФМ проектов ќе им продолжи уште долго
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мане какви глупости напраи у последни 10 минути, можеше да ја затвори утакмицата и му скина две асистенции на Хендо.
Сепак, издоминирани непостоечките.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260

Арнолд е подобар средњак од 90% средњаци во лигава.
Понекогаш мислам дека на бек му се троши потенцијалот.
Лепак.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
I TAA i Robertson podednakvo dobro bi se snasle kakvo veznjaci. Imase LVG edna teorija niz godinive deka kvaliteten veznjak e i kvaliteten bek.. Ili obratno bese, whatever, bitno holandskata baba razbirase nekoi raboti vo fudbalot :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom