Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
И да не игра мање битно, Мане + 10 играчи кој било и ваша е победата :P
се шпекулира за шмекерот твој дека ке седне на клупа од лето ако го шутнат Оле
така да стискај палци за ѓаволите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Klopp: "They (Manchester United) said that we are the perfect opponent. I don't think there are a lot of teams who would love to play us at the moment, it looks like Man United are the only team who does. We have to make sure that is a misunderstanding!"

Ама оти сега вака да се неќиме?
Ne se frlajte od zemja pred vreme. Nisto ne ste osvoile. Istite muabeti i lani bea. Ishodot? Liverpul ja zagubi titulata na OT.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Sto osvoivte PL??? 3 trofei vo 14 godini, mnogu kako za klub Liverpul.

I izjavata ako ne e izvadena od kontekst, ne e na mesto na Klop. Bidejki posle sudiite kje mu bidat krivi ili veterot.
Ме бендисва шо почна(вте) да се палите ко млади мајмуни, интересно е. Станвате налик на навивачи на Ливерпул пред 10 години.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ме бендисва шо почна(вте) да се палите ко млади мајмуни, интересно е. Станвате налик на навивачи на Ливерпул пред 10 години.
Konkretno samo za izjavata kje komentiram. Pratam 20+ godini fudbal. Klop e najgolemiot placko i luzer sto sum go videl. Koga pobeduva site gi saka, svoi igraci, protivnicki igraci, sudii, navivaci se, site gi guska.
Koga gubi site mu se vinovni, sudii, veterot, los teren, nemale srekja, decata sto sobirat topki( osobeno situacijata lani koga padna na provokacija na 10 godisno dete sto sobira topki za Everton).

A ovaa izjava mu e vrv. Sepak za Mancester Junajted pravi muabet, ne za kogo bilo. Naj trofejniot klub vo Anglija. Ama dobro kompleksite od NULA ligaski tituli vo PL si go pravat svoeto.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Еве ви еден preview за дербито од мене. :P Дали има заинтересирани да направиме една мини собиранка некаде? Бар помалце ќе се нервирам. :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Еве ви еден preview за дербито од мене. :P Дали има заинтересирани да направиме една мини собиранка некаде? Бар помалце ќе се нервирам. :D
Се договоривме више ние. Не си повикан.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.647
Поени од реакции
81.687
А која е причината што играчиве го бојкотираат Покетино?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom