Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ваљда само у Премиер лига се мисли.
Секако дека само за во ПЛ се мисли, формирани се во 2003, во Премиершип бетер Сандерленд беа :icon_lol:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
@Ставрогин ja pa ne znam od kaj tolku frustracija u tvojata dusha napatena :D

Daj ako ne ke navijame za Barsa i Real site, a ?

Me zabolea tashacite ako United ima povekje tituli od Chelsea.
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
@Ставрогин ja pa ne znam od kaj tolku frustracija u tvojata dusha napatena :D

Daj ako ne ke navijame za Barsa i Real site, a ?


Me zabolea tashacite ako United ima povekje tituli od Chelsea.
Ме заболеа ташаците за статистиката што ја имаш поставено погоре...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
vs Manchester United
Games won: 52
Games drawn: 49
Games lost: 76
Нормално дека само за Премиер Лига се мисли, сите статистики така ги бројат сега. А и ова не е лошо, кога ќе видиш колку слаб тим биле порано :D
Секако дека само за во ПЛ се мисли, формирани се во 2003, во Премиершип бетер Сандерленд беа :icon_lol:
Не само од 2003, и претходно од формирањето на ПЛ па наваму стварно најзезнат тим ви се. И Ферги се пензионираше со негативен рекорд само против Челзи :D

Ептен ќе се заебам сега и утре јак пораз ќе падне, ама и од форум најмногу заедно имаме гледано Челзи - Јунајтед, мислам 4-5 пати. Ниеднаш нема Челзи изгубено. Затоа одма прифатив вчера Боро кога ми пиша :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Нормално дека само за Премиер Лига се мисли, сите статистики така ги бројат сега. А и ова не е лошо, кога ќе видиш колку слаб тим биле порано :D

Не само од 2003, и претходно од формирањето на ПЛ па наваму стварно најзезнат тим ви се. И Ферги се пензионираше со негативен рекорд само против Челзи :D

Ептен ќе се заебам сега и утре јак пораз ќе падне, ама и од форум најмногу заедно имаме гледано Челзи - Јунајтед, мислам 4-5 пати. Ниеднаш нема Челзи изгубено. Затоа одма прифатив вчера Боро кога ми пиша :icon_mrgr:
Логично Донев, јас не велам не :D ниту па гледам како ова е некој вау факт па од другата страна. Челзи и МЈ беа во остро ривалство добри десетина години, од Арсенал па до титулата на Сити друга екипа освен овие две немаше освоено. Чудно или запрепастувачки ќе беше Фергусон и МЈ општо да имаа ваква статистика со Евертон, Стоук, Тотенхем итн. Исто како фан на Реал Мадрид да извади статистика дека последниве 20 години најмногу порази имале од Барселона или фан на Барселона истото за Реал Мадрид.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.318
Поени од реакции
42.075
vakov rak od natprevari sobran na edno mesto vo isto vreme odamna nemalo vo fudbalskiot svet.
Pa za vakvo nesto ni tv ne se pali, i toa opsto, da upalis tv i da gleas random kanal, zasto po navika ke gi vezes kanalite i slucajno ke naletas na ova denes od 4 sto se igra i toa bi bilo toa, odma doaga do sozdavanje na polipi na ocite, i ako imas sreka samo ednoto ke ti ispadne od sram i ke se strkala u bolji zivot.
 
L

Löwe

Гостин
vakov rak od natprevari sobran na edno mesto vo isto vreme odamna nemalo vo fudbalskiot svet.
Pa za vakvo nesto ni tv ne se pali, i toa opsto, da upalis tv i da gleas random kanal, zasto po navika ke gi vezes kanalite i slucajno ke naletas na ova denes od 4 sto se igra i toa bi bilo toa, odma doaga do sozdavanje na polipi na ocite, i ako imas sreka samo ednoto ke ti ispadne od sram i ke se strkala u bolji zivot.
Никој не те тера, гледај си Беневенто - Спал.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.128
Поени од реакции
57.562
Доста беше. Оди прави му друштво на Карло.[DOUBLEPOST=1509814133][/DOUBLEPOST]И Џенкинс земете го
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
И уште една друга работа. Трој Дини само три натпревари казна, аналогно на коментари „абе (Ален) кај одиш со бивши затвореници, еј, ... закон, kewl“

Ми се згади и од премиерлига, и од Дини и од нагоните да се обожуваат криминални шљамови ко Дини.

У пичку материну.

I taka.
Што се палите толку?
Само затоа што Дини лежел затвор, ја надувавте работата! Од обична расправија го направивте обид за убиство.
Туу, памтам далеку покрвави испади од кои некои ни со жолт картон не беа казнети.
Го разгледувале луѓе случајот, сигурно и Ален не бил цветка во целата ситуација штом така го извади од кожа Дини.
Ален не е казнет?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.663
Поени од реакции
63.020
Ќе умрев од хумор да не ви беа капитени Смолинг, Јанг и Фелаини. Вака само прскам од смешкава. :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

едит: Да не речам урликам.
Ke умрев од смешка, да не беше ти фан на Интер, кој и даље мисли дека го ограбиле ливерпул со кутињо за 8 милиони. :icon_lol:

Урлам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom