Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Гоми пред трансфер во Марсеј.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
@Донев

Убаво си кажал се и добри се прогнозите освен таа дека Арсенал нема да заврши у топ4, ќе заврши, тимот воопшто не е лош за топ4 пласман, иако за титула нема сила ни квалитет

За инат наш на сите ќе завршат во топ4, мене лично нема да ми смета тоа да не се случи, да се раздрма статус-кво состојбата, но знам дека на крај ќе се извлечкаат некако како и секогаш.
Ne mozes da bides siguren,dosta opasno ke bide i spored mene ke osluxuvaat bodovite so pomalite ekipi.
Ako gubis tamu bodovi otide vozot.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
@Донев

Убаво си кажал се и добри се прогнозите освен таа дека Арсенал нема да заврши у топ4, ќе заврши, тимот воопшто не е лош за топ4 пласман, иако за титула нема сила ни квалитет

За инат наш на сите ќе завршат во топ4, мене лично нема да ми смета тоа да не се случи, да се раздрма статус-кво состојбата, но знам дека на крај ќе се извлечкаат некако како и секогаш.
Може и да завршат, ама мислам дека доста јаки ќе бидат сезонава Јунајтед, Сити и Челзи, па ќе остане на Ливерпул да се покажат добро и да ви ја земат четвртата позиција :D
 
A

Aexil Kong

Гостин
Сериозно вака стоиме со работите досега и очекувањата од новата сезона.
Нови играчи:
Christian Kabasele (from Genk); Abdoulaye Doucouré (from Rennes); Brice Dja Djédjé (from Marseille); Juan Camilo Zúñiga (from Napoli on loan); Jerome Sinclair (from Liverpool); Isaac Success (from Granada); Matěj Vydra (return to team from Reading); Adalberto Peñaranda (from Granada to Udinese on loan).
Заминаа:
Almen Abdi (at Sheffield Wednesday); Adalberto Peñaranda (on loan at Udinese); Steven Berghuis (in-deal with Feyenoord); Gabriele Angella (at Udinese), Obbi Oulare (on loan at Zulte Waregem), Jose Manuel Jurado (at Espanyol), Nathan Ake (at Bournemouth);


Добра бројка на нови играчи, потрошени се на се ептен малку пари (околу 22,260,163 евра) ама од тие највеќе се млади и треба да се докажуваат. Добар потенцијал имаат, ама што може да се ограби од parents club може, само си ги праќаат едни на други тројната оска (Удинезе - Вотфорд - Гранада).
Очекувам само неколку играчи од новите да добијат шанса, останатите ќе греат клупа или ќе бидат на позајмица пратени до крајот на преодниот рок. Премногу играчи имаме, ама највероватно ќе се искористат на грешни позиции.
Очекувам 3-5-2 тактика од Мацари, негова препознатлива. Ако види дека не пали ваквата, а тоа касно ќе му биде веќе, ќе смени на 3-4-3 или 3-5-1-1 што се исти курац како и првата.
Моментално тимот:
Голмани: Heurelho Gomes, Giedrius Arlauskis, Rene Gilmartin, Costel Pantilimon;
Бекови: Allan Nyom, Jose Holebas, Juan Carlos Paredes, Juan Camilo Zuniga, Brice Dja Djedje, Daniel Pudil;
Дефанзивци: Craig Cathcart, Sebastian Prodl, Miguel Britos, Christian Kabasele, Essaid Belkalem, Tommie Hoban;
Дефанзивни везњаци: Etienne Capoue, Mario Suarez;
Везњаци: Ben Watson, Valon Behrami, Abdoulaye Doucoure, Adlene Guedioura, Sean Murray;
Крила: Ikechi Anya, Nordin Amrabat;
Напаѓачи: Matej Vydra, Jerome Sinclair, Isaac Success, Troy Deeney (Captain) and Odion Ighalo.

Најјаки сме Мацааа, атакуваме на ФА купот како и лани кога стигнавме до полу-финале. Оваа година земаме.
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Премногу оптимистички. Не гледам некое големо подобрување во однос на ланскиот тим.
Доволно ќе им биде опстанок ако изборат.

Може да се спомне дека и Аке и Хурадо заминаа (кои играа како позајмени). Добра минутажа имаа и двајцата.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Да да, заборавив да напоменам Аке од Челзи во Бурнемут. Хурадо не беше на позајмица, отиде во Еспањол.

Како и да е, само менуваме тренери секоја година после завршена сезона што е и лоша политика на клубот. Додека се навикнеме на еден тренер, отиде тој, друг дојде и никако да инсталира добар тактички систем на игра.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.683
со мацари вотфорд може само да атакува на место над зоната за испаѓање
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Од Спорт Клуб известиле дека официјално соопштение за тоа што ќе емитува Спорт Клуб наредна сезона ќе биде кажано во првите 5-6 дена од август (ако ја договориле Премиер Лига тоа ќе биде договор за следните 3 сезони). Ама со оглед на тоа што најавуваат Комјунити Шилд, не верувам да не емитуваат ПЛ. Ама ќе дознаеме за сигурно во следните недела дена.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147


Женичето в'п. че ко оџачар да и влезам. Мора некој од браќава исисовци да се крене во ложата на Емирати, нема друго
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Zidane се премислил за Погба, сега ќе биде жустро
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Zidane се премислил за Погба, сега ќе биде жустро
Како се погаѓаш да пишеш баш коа има расплет на настаните... :D готово е според Ди Марцио, Манчестер ќе ја плати провизијата во фул.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom