Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
24.383
Сити беше фаворит за титула уште пред 5-6 кола, џабе новинари ги форсираат Арсенал и Ливерпул, многу полесен распоред имаат Сити. Освен Тотенхем гости ме гледам каде би кикснале Сити.
Како новинари ги форсираат кога и двете екипи беа пред Сити и имаа се во свои раце.
Не ме интересира дали бил фаворит Сити или не, кога имаш 6 утакмици до титула и се зависи од тебе трба гз да расцепиш за да победиш.
Зашто поучен од минатата сезона, како тим, треба да знаеш дека Сити е во стање да измеле се пред себе.
Кога идеш на титула натпревари на домашен терен уште во прво полувреме треба да ги решиш, да не дозволуваш нервоза да се насадува во играчите.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.131
Поени од реакции
57.571
Не гледам како Пеп би ја изгубил титулава, 2 бода предност и најлесен распоред.


Артета со Хари Кејн право на бајач.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.473
Поени од реакции
42.792
Шала на страна, Емери е одличен тренер. Астон Вила е пред пласман во ЛШ, а реално имаат добра шанса да освојат и трофејче сезонава.

Ако продолжи Вила со вакви изданија и наредна сезона, мислам дека Емери може пак да добие шанса во некој топ клуб во блиска иднина.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.301
Ete, Arsenal ocekuem uste eden kiks do kraj, City mislev deka mozat vo London kaj Tot da kiksnat, ama nekako kako se priblizue duelot tesko deka mozat da kiksnat. Titulata 80% е kaj City.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
867
Поени од реакции
939
Арсенал и месец Април то су срца два.

Исто као лани, ботлери.:tvg:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
1713116286032.png


Многу добар менаџер. Многу. Еден од најдобрите на својата генерација.
Стварно не ми е јасно како не успеа во Арсенал. Можеби и неговиот неуспех им помогна на Арсенал да станат ова што се, можеби некој таму рекол "чекај бе, како не успеавме со ова, чек да в идиме што сјебавме, дај да смениме све од корен што праиме со години, очигледно не е до менаџерите" па затоа и му дадоа малце повеќе време на Артета (не знам, бладам, не било така сигурно ама не би се изненадил да е)

Кога дојде Астон Вила се бореа за ОПСТАНОК со Стиви Џи. Сега се на чекор од играње во ЛШ следна година.
Ова треба да се проучува, фактот што Лестер ни сјеба очекувања за тоа што е чудо со нешто 1 у билион шанса не го прави ова нешто вообичаено.
Стварно штета што не се снајде во Арсенал ептен, баш фалат повеќе вакви менаџери кои растураат со ваков тим на екипи. Гладен е фудбалскиот свет за вакви приказни и вакови ликови како Емери или Алонсо или што ти знам Тијаго Мота (слободно пишете други) кои со некои екипи што би биле здрави за мид тејбл или бетер успеваат да вадат 200% од потенцијалот.

Менаџериште (ако го тргнеме Арсенал на страна :D )
Се надевам ќе играат ЛШ догодина.
А воедно интересно е што и сами за себе си играат во Конференциската лига.
Ако ја освојат, носат поени за Анлгија и тоа 5 пласираната екипа да игра ЛШ... Така да.. мислам догодина ќе ги гледаме Вила во ЛШ (освен ако и Сити не отпаднат уште сега како потенцијално Ливерпул)


А баталете тоа муабети за ботлинг на Арсенал.
Не водеа цела сезона со 10+ поени за да е нешто такво.
Се знаеше дека Сити се #1 фаворити пред Пул и Арсенал цела сезона, разликата беше мала цела сезона и ротираа екипиве така да нема ботлинг тука...освен ако Сити не ја освојат титулата. Тоа би било ботлинг. А вака екипа што се очекува да биде 2 или 3 да се борела цела сезона за титула и на крај да биде 2 или 3 не е ботлинг, очекувано е, сепак и за почит е што еве 2 сезони по ред се борат за титула, ова некој да ви го кажуваше пред 3-4 години ќе го направевте будала, што само говори колку Арсенал е напреднат
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.251
Поени од реакции
4.476
И гол разликата Сити се доближи на -5 да победи неколку убедливо и дури и едно нерешено ќе му одговара
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Ete, Arsenal ocekuem uste eden kiks do kraj, City mislev deka mozat vo London kaj Tot da kiksnat, ama nekako kako se priblizue duelot tesko deka mozat da kiksnat. Titulata 80% е kaj City.
И више.

Математиката пред ова коло ми беше дека Сити треба да има 2 кикса и Арсенал/Пул да бидат речиси перфектни.
До крај Сити ќе треба да има 3 кикса, знаејќи дека и Арсенал и Пул сигурно ќе имаат ситуации каде ќе изиграат нерешено или ќе изгубат.
90% + е кај Сити ова, дури мислам во последно коло нема да има потреба да се игра, ќе биде решена титулата пред тоа
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
4.404
И да киксне Сити еднаш, Арсенал ќе има кикс со Тотенхем. Во последните 15год два пати ги тепале мислам на гостински терен.

Ливерпул има полесен распоред ама па тие се готови веќе, паднаа ептен.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Ливепрул кога беа пред нас те држи надежта. Сега Сити кога е, едноставно губиш надеж.

Гвардиола да остане уште 6-7 години, го руши рекордот на Ферги ко два и два
 

Kajgana Shop

На врв Bottom