Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230
Член од
14 април 2012
Мислења
31.819
Поени од реакции
63.434
ЕТХ го угаси Гуд Ебенинг сезонава.
Емери првата утакмица направи епска глупост. Води 2-0 на Олд Трафорд, и продолжи да инсистира на високо поставена линија. Ако едно нешто Јунајтед знае да одигра добро, тоа е против тимови што стојат со високо поставена одбрана. Нормално, изгубија 3-2, инсистирајки цело време да играат високо.

Вториов меч, овој денеска, го оставил Камара, кој е метро и жилет, да го чува Мегваер на корнери. Секоја топка му падна на Мегваер на глава, па Јунајтед и даде гол од корнер. Во второ, го извади Бејли кој на Линделоф душа му извади по таа лева страна. Скоро секоја одлука му беше погрешна.

Некако, многу лошо изгледа кога тренер прави гримаси и гестикулации кон свои играчи кога ке направат грешка. Кога го примија голот за 2-1, се сврте, и си седна на клупа, иако имаше уште 10 минути до крај. Едноставно, како да се помири со резултатот. Не знам како очекува играчите да ораат за него до крај, ако тренерот изгледа како да прифатил пораз.

Голема победа за Јунајтед, со оглед на тоа дека во поголемиот дел од мечот немаа никаква контрола, а тука изгубија и Сити, и Арсенал.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.065
Поени од реакции
7.568
Нема да фати лига на шампиони Емери, 3 места се веќе решени за 4то најверојатно кокошките се најеална опција. Од 5то до 7 ќе бидат најверојатно, Вила, Њукасл и Јунајтед можда и Вест хем.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.022
Поени од реакции
1.108
Емери првата утакмица направи епска глупост. Води 2-0 на Олд Трафорд, и продолжи да инсистира на високо поставена линија. Ако едно нешто Јунајтед знае да одигра добро, тоа е против тимови што стојат со високо поставена одбрана. Нормално, изгубија 3-2, инсистирајки цело време да играат високо.

Вториов меч, овој денеска, го оставил Камара, кој е метро и жилет, да го чува Мегваер на корнери. Секоја топка му падна на Мегваер на глава, па Јунајтед и даде гол од корнер. Во второ, го извади Бејли кој на Линделоф душа му извади по таа лева страна. Скоро секоја одлука му беше погрешна.

Некако, многу лошо изгледа кога тренер прави гримаси и гестикулации кон свои играчи кога ке направат грешка. Кога го примија голот за 2-1, се сврте, и си седна на клупа, иако имаше уште 10 минути до крај. Едноставно, како да се помири со резултатот. Не знам како очекува играчите да ораат за него до крај, ако тренерот изгледа како да прифатил пораз.

Голема победа за Јунајтед, со оглед на тоа дека во поголемиот дел од мечот немаа никаква контрола, а тука изгубија и Сити, и Арсенал.
Првата утакмица апла иде на негова душа, тактички многу ограничен тренер е Емери.

Денес Тен Хаг го угаси со измената Мектоминеј - Рашфорд. Се кладам дека и вие помисливте кој му е курац на ќелавиот, но на крај испадна перфектно за Јунајтед. Изгледаше дека идат на бод Јунајтед, али го испланира ова ќелавиот Мектоминеј на крај на утакмица да се убацува у 16рец. 100 гола има така дадено сезонава и неколку пати ви има спасено гз.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.065
Поени од реакции
7.568
Првата утакмица апла иде на негова душа, тактички многу ограничен тренер е Емери.

Денес Тен Хаг го угаси со измената Мектоминеј - Рашфорд. Се кладам дека и вие помисливте кој му е курац на ќелавиот, но на крај испадна перфектно за Јунајтед. Изгледаше дека идат на бод Јунајтед, али го испланира ова ќелавиот Мектоминеј на крај на утакмица да се убацува у 16рец. 100 гола има така дадено сезонава и неколку пати ви има спасено гз.
Повеќе од неколку, најдобар стрелец ни е у премиер лига.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.819
Поени од реакции
63.434
Првата утакмица апла иде на негова душа, тактички многу ограничен тренер е Емери.

Денес Тен Хаг го угаси со измената Мектоминеј - Рашфорд. Се кладам дека и вие помисливте кој му е курац на ќелавиот, но на крај испадна перфектно за Јунајтед. Изгледаше дека идат на бод Јунајтед, али го испланира ова ќелавиот Мектоминеј на крај на утакмица да се убацува у 16рец. 100 гола има така дадено сезонава и неколку пати ви има спасено гз.
Па не баш, зашто Скот има најмногу голови дадено во лигата откако како замена. Мал милион пати го спаси Тен Хаг сезонава. Таа замена беше на се или ништо, зашто ако останеше нерешено, или изгубеше денес Јунајтед, практично, шансите за пласман во ЛШ ке се сведеа на минимум, не дека се сега најсјајни, ама само 5 бода се од Вила.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
724
Поени од реакции
1.829
Sakav da go sledam primerot na @KaWa . Mojata sezonska za Brighton ja smeniv so batka od Fulham.
Istovo ke go pravam i najmalku uste 3 stadioni, ako prifatat deckite od Tottenham i od Enfield.
Fulham ima ubava atmosfera , ako nekoj idi na Cottage, toplo preporacuvam loaded badboy da kupi i proba .
Sliki ke zakacam koga ke se opravi serverov na kajgana...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Адама Траоре е како на маратонска трка во последните 100 метри да влезе Болт :D да беше поконстантен ќе беше играчина, вака само на моменти делува на топ играч од клупа.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.065
Поени од реакции
7.568
Јунајтед врзаа 4 победи по ред и им се дигна курето, добро враќање во реалноста им шибна Фулам.:LOL:
Шо лафиш бе кој се дигна?
Очекувано беше оваа, и со Лутон никој не го хајпаше Јунајтед.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.022
Поени од реакции
1.108
Шо лафиш бе кој се дигна?
Очекувано беше оваа, и со Лутон никој не го хајпаше Јунајтед.
Што знам ја за Топ 4/5 ќе сте се бореле и ФА куп ќе освајате.:LOL:

Не ги гледав со Лутон, ги гледав со Вулвс и Вила и изгледаа како да кренаа форма. Ова денес беше класика Јунајтед од пред Нова Година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom