Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.417
Поени од реакции
109.173
Не верувам дека Леви ке го дозволи ова. Му ветуваат статуа пред стадионот ако потпише нов договор, а како ми изгледа глупичок, ке се согласи. Можно е да остават да му влезе договорот во последната година зошто за тоа време, Јунајтед ке мора да купи напаѓач, Сити има. Не сум сигурен колку би направил трансфер во друг клуб во Лондон.
Те сфаќам ама на крајот може да пресуди желбата на играчот. Конте беше последна надеж за титула во тој скапан клуб, макар и тој Карабобо купот било тоа, сега веќе се дно дна и немаат излез од вечното сивило. Кејн е легенда на Тотенхем, статуата и новиот договор све е тоа ок, ама што му вреди статуа кога нема ќорава титула видено у животот. Од друга страна на Јунајтед очајно му треба шпиц, а Кејн им е идеална прилика за тоа. И Јунајтед е идеална прилика за Кејн, останува во ПЛ, ќе го сруши рекордот за голови, башка ќе има ваљда поголема шанса за титули него во Тотенхем.

Муабетов на Урко за Баерн ми е малце нереален од проста причина што е Англичанец а они малце потешко си одат од татковината башка не верувам Баерн да му даде толкава плата пошо ќе напраат голем гап помеѓу него и вториот најплатен играч, односно би направиле.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.536
Поени од реакции
43.002
@Stefan-kobe @SanIker не знам што ви е смешно, ама:

Haaland has a €200million (£175.5m; $194m) release clause that kicks in from the summer of 2024, when he will be two years into his City deal. Its value then decreases as his five-year contract nears its end. Crucially, the clause applies to any club outside England — not just Real Madrid. (Линк)

Во ПЛ нема никаква пракса на инсистирање на вакви клаузили од играчите и не знам зошто Халанд би барал таква, ако не се гледа некаде надвор од Англија (поточно Реал Мадрид) за некоја година. Е сега дали Реал ќе се реши да инвестира во него е друго прашање.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.861
Поени од реакции
63.638
@Stefan-kobe @SanIker не знам што ви е смешно, ама:

Haaland has a €200million (£175.5m; $194m) release clause that kicks in from the summer of 2024, when he will be two years into his City deal. Its value then decreases as his five-year contract nears its end. Crucially, the clause applies to any club outside England — not just Real Madrid. (Линк)

Во ПЛ нема никаква пракса на инсистирање на вакви клаузили од играчите и не знам зошто Халанд би барал таква, ако не се гледа некаде надвор од Англија (поточно Реал Мадрид) за некоја година. Е сега дали Реал ќе се реши да инвестира во него е друго прашање.
Аaaaaaaaaaaaand its gone.

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.133
Поени од реакции
7.612
А што на Реал па проблем му е и 300 мил да измкне за 1 играч. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.536
Поени од реакции
43.002
Аaaaaaaaaaaaand its gone.

Да, ама муабетот е за евентуално рушење на рекордот од Халанд. За што секако би му требале 10тина сезони.

Гвардиола тешко да седи уште толку, а ако за некоја година тропне Реал на врата, мислам дека овој не би ги одбил. Истото важи и за Гарначо на пример (ако продолжи да се развива како играч).
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
492
Поени од реакции
1.543
А што па Реал може да понуди повеќе од Сити и зошто бил поголем предизвик за Халанд од Сити?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.288
Поени од реакции
21.606
Гвардиола тешко да седи уште толку, а ако за некоја година тропне Реал на врата, мислам дека овој не би ги одбил. Истото важи и за Гарначо на пример (ако продолжи да се развива како играч).
Гарначо ако продолжи вака да се развива, за 2 сезони ќе игра на позајмица во Хадерсфилд.
Или може да го глуми Џастин Бибер, ако случајно Драган Бјелогрлич реши да снима филм "Џастин".
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.146
Поени од реакции
23.258
Гарначо ако продолжи вака да се развива, за 2 сезони ќе игра на позајмица во Хадерсфилд.
Или може да го глуми Џастин Бибер, ако случајно Драган Бјелогрлич реши да снима филм "Џастин".
Сета среќа не му е Фати идол.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.939
Гарначо ако продолжи вака да се развива, за 2 сезони ќе игра на позајмица во Хадерсфилд.
Или може да го глуми Џастин Бибер, ако случајно Драган Бјелогрлич реши да снима филм "Џастин".
Кој лош натпревар го изигра Гарначо сезонава?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.536
Поени од реакции
43.002
Гарначо ако продолжи вака да се развива, за 2 сезони ќе игра на позајмица во Хадерсфилд.
Или може да го глуми Џастин Бибер, ако случајно Драган Бјелогрлич реши да снима филм "Џастин".
Еве те праша и Инглориус Бастерд, ама и мене ме интересира од каде ти е заклучоков?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom