Pre workout supplements ...

Кој е вашиот најдобар Pre workout supplements ...


  • Вкупно гласачи
    14

joveski1984

Re Born ...
Член од
9 ноември 2005
Мислења
27
Поени од реакции
10
не се возбудувај која ти е целта мислев на тебе на вежбањето, не на темава, зошто ти очигледно не ги знаеш основите а си се фатил за другите работи
Прво исхрана после суплементи
па нормално искраната е на прво место па вежбвањето али нејголема заблуда и тема за правење на муабето во теретаните се супламентите ...

инаку најмногу што секам со оваа да постигнам на пример е ...
да видиме кој супламенти се добри и што пари чинат и колку дози се колку по доза ... од каде можат да се порачаат еве гледам во последно време има еден куп интренет страни на фб. што продаваат ... е тоа ми беше замислата ...

на пример еве за мене ме интрересира дали можи некаде во Македонија да се најде постарата верзија на RAZOR8 ...
баш сега гледав по инт. али го нема ... има од новиот али тој не бил толку добар како претходниот ...

е тоа ми беше муабетот што сакав да го правиме и во таа насока да одат постовите ...[DOUBLEPOST=1428352361][/DOUBLEPOST]
па нормално искраната е на прво место па вежбвањето али нејголема заблуда и тема за правење на муабето во теретаните се супламентите ...

инаку најмногу што секам со оваа да постигнам на пример е ...
да видиме кој супламенти се добри и што пари чинат и колку дози се колку по доза ... од каде можат да се порачаат еве гледам во последно време има еден куп интренет страни на фб. што продаваат ... е тоа ми беше замислата ...

на пример еве за мене ме интрересира дали можи некаде во Македонија да се најде постарата верзија на RAZOR8 ...
баш сега гледав по инт. али го нема ... има од новиот али тој не бил толку добар како претходниот ...

е тоа ми беше муабетот што сакав да го правиме и во таа насока да одат постовите ...
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
У глобала пре-воркаутите се ствари кои делуваат на одреден период,како и се останато,но не делуваат кај сите исто.Јас првиот пре-воркаут ми беше super charge од кај претседателот,и ми беше одлично,потоа земав muscleprime(направив пауза од 3-4 недели) но не го осетив толку добро,повеќе осеќав како ми се врти,некое чудно чувство во глава,неголи што осетив пумпа,сила,фокус како со чаргето.

Сега имам скоро цела кутија muscleprime ама ја чувам за откако ќе се исчистам.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
А што има во pre workout глукоза и малтодекстроза и тие се со висок гликемичен индекс.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Убаво да го надрвиш да си дигне тестостеронот, е тоа е тоа не милкшејк и булшитшејк :icon_lol:.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Остај прочитал нешто и не дочитал.
Едукативно видео за тоа.
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
А што има во pre workout глукоза и малтодекстроза и тие се со висок гликемичен индекс.
значи според тебе пред тренинг треба да се внесува храна со висок индекс така?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Стеф кој фактор си ти бе друже,како бе вака кој му текне праи видеа,отвара теретани,се класифицира како личен тренер...како бе така,абе ова е озбилна работа бре луѓе,треба да се воведе ригорозна контрола,не на секој што ќе му падне на памет и што има приходи да си отвори теретана,страна,јутуб канал,и ајде личен тренер сум.Не може бе тоа така...уште и постира само видеа тука од него,или постира некои статии од пизде си материне долги по 120 страни па иди читај,ненормална работа.
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Остај прочитал нешто и не дочитал.
Едукативно видео за тоа.
значи во видеово прво викаш дека глукоза прави најголема штета во нашиот систем, а после викаш добра е за пред тренинг. :facepalm: и не сум прочитал и недочитал, туку имам разговарано со експерти од таа област (хаџински) а истото го учам и на факултет.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
значи во видеово прво викаш дека глукоза прави најголема штета во нашиот систем, а после викаш добра е за пред тренинг. :facepalm: и не сум прочитал и недочитал, туку имам разговарано со експерти од таа област (хаџински) а истото го учам и на факултет.
Зависи во која доза и зависи за кого, кажав дека гликемичниот индекс на глукоза е 100 што креира хипергликемија и може да предизвика летаргија и немање енергија.
Реков дека е добро конзумирање пред тренинг зашто брзо се апсорбира и после тренинг ако има потреба од тоа. Има многу фактори за да се препорача колку јаглехидрати ти требаат во денот.[DOUBLEPOST=1428585716][/DOUBLEPOST]
значи според тебе пред тренинг треба да се внесува храна со висок индекс така?
Овошје е најдобро пред тренинг има антиоксиданси и полифеноли кој се добри за мускулен раст
 

joveski1984

Re Born ...
Член од
9 ноември 2005
Мислења
27
Поени од реакции
10
download.jpg Знаете ли каде можи да се најде да се порача овај производ ...
Новиот Razor8 ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom