Pre workout supplements ...

Кој е вашиот најдобар Pre workout supplements ...


  • Вкупно гласачи
    14

joveski1984

Re Born ...
Член од
9 ноември 2005
Мислења
27
Поени од реакции
10
Pre workout supplements ...

Здраво на сите ...
Сакам да започнам една теме еден разговор и разменување да мислења за по мое една од најголемите дилеми и дискусии кои се водат во овај спорт ...

КОЈ Е НАЈДОБАР Pre workout supplements ...

па вака ...

Сакам на оваа тема да споделите мислења искуства со земањето на Pre workout supplements ...
во теретаниве се вртат голем број на Pre workout supplements ... али дел од нив се само набилдани со добра реклама или се премногу скапи ...

јас имам земано неколку од овие по комерциланиве или по познативе па ќе ви кажам од кој сум задовлен а од кој не ... и колку чини една доза ... па кажете и вие што земате и колку пари е тоа одтприлика и дали е добро ...

Имам пробано ...
N.O. Xplode 2 ---> Искрено не бев задоволен а овај производ е еден од најпознатите производи и искрено само има добра реклама а на тренинг недава некој добри перформанси или желба за вежвање ... една доза е околу 50 денари ...
C4 ---> Добар производ за оние кои не сака да ги фаќа еуфорија за време на трениг и не прави некои поголеми осцилации во срцевиот ритам , добар е за оние кои се почетници или сакаат да почнат со некој супламент ... искрено јас од една доза т.е. од 5гр. не бев задоволен а со земање од 2 дози т.е. 10 гр. беше добар ... една доза е околу 50 денари ...
Razor8 (верзија 1 и 2) ---> Одличен производ за озбилни вежбачи кои сакаат одличен перформанс во теретана ... не го препорачувам за почетници и за некои кои одат во теретана само за рекрација ... една доза е околу 30 денари ... а додека новиот Razor8 е далеку послаб ...од претходниот, како дежа ву ... секогаш поновите верзии се послаби од старите верзии ... и една доза е околу 25 денари
Моја комбинација ---> Моја комбинација е мешавина од супламенти кои ги земав и сум задоволен во целост ... Пред тренинг земав Креатин со Бета Алина 10 гр (5 гр кратин + 5 гр бета алине) и 1.5 гр Таурин и 1,5 гр Аргенинг ... сето оваа го земав во периот од 5 недели и резултатите и перформансите за време на тренингот беа одлични ... и една доза е околу 40 денари

па ајде споделете искуства од Pre workout supplements што вие ги имате пиено и кажете ги искуствата ...
доколку знате некоја страна или продавница каде што можат да се најдат или да се порачаат или знате каде ги има поефтини и тоа ќе биде од корист ...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
1. Немаш потреба од нова тема има за суплементи
2. Ги имаш пробано сите стимулатори а прашуваш како да внесеш протеини од исхрана .....
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Јас тренирам Тајландски бокс и евентуален суплемент пред тренинг ми е шоља турско кафе.
 

joveski1984

Re Born ...
Член од
9 ноември 2005
Мислења
27
Поени од реакции
10
1. Немаш потреба од нова тема има за суплементи
2. Ги имаш пробано сите стимулатори а прашуваш како да внесеш протеини од исхрана .....
па да имам пробано пвеќе супламенти за пред вежбање а од страна на протин имам само веј гол стандард кој е премногу скап ...
за тоа прашав дали има друг начин да се внеси протеин а да не биде толку скап ...

ианку да можеби има тема али уште една не е на одмет за тоа е форумот да се комуницира да се споделува ...[DOUBLEPOST=1428337933][/DOUBLEPOST]
Јас тренирам Тајландски бокс и евентуален суплемент пред тренинг ми е шоља турско кафе.
туско и се е можно :)
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
па да имам пробано пвеќе супламенти за пред вежбање а од страна на протин имам само веј гол стандард кој е премногу скап ...
за тоа прашав дали има друг начин да се внеси протеин а да не биде толку скап ...

ианку да можеби има тема али уште една не е на одмет за тоа е форумот да се комуницира да се споделува ...[DOUBLEPOST=1428337933][/DOUBLEPOST]
туско и се е можно :)
што ти е целта ??
 

joveski1984

Re Born ...
Член од
9 ноември 2005
Мислења
27
Поени од реакции
10
што ти е целта ??
пе ете горе пишува која е целта да се сподели искуство да се кажи колку е цената да тој проивод каде можи да се најде дали е добар ... тоа ми е целта а ти да не си паднат од марс или си некој хејтер па ако не сакаш да комтираш на темава или по било кој основ си хејтер најдиси друг пост и терај хејтање[DOUBLEPOST=1428338568][/DOUBLEPOST]https://www.facebook.com/suplementi.prilep?fref=ts

еве добра страница со голем број на производи разгледајтеја ...

п.с. за оваа служи постов ...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Од листава имам пробано: Razor 8, Jack3d, Horsepower, Superpump и NoExplode.

Можам да кажам дека NoExplode е вон конкуренција најдобриот preworkout суплемент кој сум имал можност да го искусам: тренингот навистина го крева на следно ниво и има најдобар pump ефект ever кој трае цел ден. Штета што е скап, како и сите preworkout, за мојот џеб, па сега сум на две лажици нескафе без шеќер растворени во 50 мл вода:roker:
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Од листава имам пробано: Razor 8, Jack3d, Horsepower, Superpump и NoExplode.

Можам да кажам дека NoExplode е вон конкуренција најдобриот preworkout суплемент кој сум имал можност да го искусам: тренингот навистина го крева на следно ниво и има најдобар pump ефект ever кој трае цел ден. Штета што е скап, како и сите preworkout, за мојот џеб, па сега сум на две лажици нескафе без шеќер растворени во 50 мл вода:roker:
Црно кафе, pre-workout supplement за обична раја. +1
 

joveski1984

Re Born ...
Член од
9 ноември 2005
Мислења
27
Поени од реакции
10
,
Од листава имам пробано: Razor 8, Jack3d, Horsepower, Superpump и NoExplode.

Можам да кажам дека NoExplode е вон конкуренција најдобриот preworkout суплемент кој сум имал можност да го искусам: тренингот навистина го крева на следно ниво и има најдобар pump ефект ever кој трае цел ден. Штета што е скап, како и сите preworkout, за мојот џеб, па сега сум на две лажици нескафе без шеќер растворени во 50 мл вода:roker:
Поради оваа го отвори постот ... знам дека pre-workout supplement се добри али и скапи се ... па затоа доколку мора некој да се купи ајде да споредиме искуства и да кажиме што цена е ... па тој што сака нешто да земи да виде да прочита дали е добро и колку ќе го чини ...[DOUBLEPOST=1428345183][/DOUBLEPOST]
нес кафе и декстроза + Argening 1.5гр. (10 денари капсула) ... е одлична комбинација ја имам земано многу одамна кога бев не толку навлечен на овај билдерски филм o_O
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
пе ете горе пишува која е целта да се сподели искуство да се кажи колку е цената да тој проивод каде можи да се најде дали е добар ... тоа ми е целта а ти да не си паднат од марс или си некој хејтер па ако не сакаш да комтираш на темава или по било кој основ си хејтер најдиси друг пост и терај хејтање[DOUBLEPOST=1428338568][/DOUBLEPOST]https://www.facebook.com/suplementi.prilep?fref=ts

еве добра страница со голем број на производи разгледајтеја ...

п.с. за оваа служи постов ...
не се возбудувај која ти е целта мислев на тебе на вежбањето, не на темава, зошто ти очигледно не ги знаеш основите а си се фатил за другите работи
Прво исхрана после суплементи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom