PR Deadlift, Bench Press и Squad

Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Ајде напишете колку е вашиот личен рекорд во мртво бенч и чучневи.

Bench Press - 80x1
Deadlift - 122kgx2
Squat - /(чучневи правам на машина со минимална килажа поради проблеми со колената)
Килажа:85kg(целта оваа година 90kg до почетокот на април потоа cut)
Висина:186cm
Години:16
 
Последно уредено:

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.000
Поени од реакции
7.599
Squat***

Али да не сум скроз офтопик
Calculated 1RM (пошто неам пробувано)
B: 77.5
S: 100
D: 113
Висина/тежина: 171/63
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.230
Висина 1.70, тежина 65кг

Squat - 100x2
Bench - 80x3
Deadlift - 90x5

Сите се у различни времиња.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
312
Поени од реакции
125
Squat 70x12 (неам пробано 1RM)
Deadlift 170x1
Bench 110x1
Висина 176, тежина 90-95
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.391
Висина - 178 cm
Тежина - 79 кг
Bench Press - 105кг x 1
Squat - 142.5 кг x 1
Deadlift - 197.5 кг x 1

Фино беше летово
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.622
Поени од реакции
12.442
174цм 78кг
Во билдерскава кариера максимални PR ми се:

Бенч 1х105кг
Чучањ 1х160кг
Мртво 1х 210кг

Моментални:
Бенч 98кг
Чучањ 130кг
Мртво пауза додека не ја средам кичмата (ако некогаш ја средам).
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
3.139
Поени од реакции
1.803
190цм 95кг
Bench - 90кг х 1
Deadlift - 150кг x 1
Squat - 110кг х 1

Според вашите бројки или некои од вас лажат, или сум јас премногу слаб, или пак вие премногу јаки :pijani:
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
150
Поени од реакции
43
175cm
67кг кога кревав за рекорди
Bench 85kg
Squat 90kg
Deadlift (омиленото ^_^) 150kg
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Ајде напишете колку е вашиот личен рекорд во мртво бенч и чучневи.

Bench Press - 80x1
Deadlift - 122kgx2
Squat - /(чучневи правам на машина со минимална килажа поради проблеми со колената)
Килажа:85kg(целта оваа година 90kg до почетокот на април потоа cut)
Висина:186cm
Години:16
update:
B:100(x1)
D: 142kg(x2)
 
На врв Bottom