PR Deadlift, Bench Press и Squad

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Успешен κлошаρ, 24 октомври 2016.

 1. Успешен κлошаρ

  Успешен κлошаρ

  Член од:
  3 февруари 2016
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  38
  Ајде напишете колку е вашиот личен рекорд во мртво бенч и чучневи.

  Bench Press - 80x1
  Deadlift - 122kgx2
  Squat - /(чучневи правам на машина со минимална килажа поради проблеми со колената)
  Килажа:85kg(целта оваа година 90kg до почетокот на април потоа cut)
  Висина:186cm
  Години:16
   
  Последно уредено: 24 октомври 2016
 2. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.978
  Допаѓања:
  7.554
  Squat***

  Али да не сум скроз офтопик
  Calculated 1RM (пошто неам пробувано)
  B: 77.5
  S: 100
  D: 113
  Висина/тежина: 171/63
   
  На Успешен κлошаρ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  1.079
  Допаѓања:
  445
  SBD 160/107/197 ~87/88 kg tezina
   
 4. Ултрас Менталитет

  Ултрас Менталитет

  Член од:
  1 февруари 2014
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  273
  Bench Press - 93x1
  Deadlift - 120x1
  Squat - 110x1
  Висина: 176, тежина 71кг
   
 5. GoD.HateUSaLL

  GoD.HateUSaLL Фар акрос д диштанс

  Член од:
  30 март 2008
  Мислења:
  8.263
  Допаѓања:
  8.208
  Висина 1.70, тежина 65кг

  Squat - 100x2
  Bench - 80x3
  Deadlift - 90x5

  Сите се у различни времиња.
   
 6. qqq_

  qqq_

  Член од:
  19 март 2012
  Мислења:
  289
  Допаѓања:
  97
  Squat 70x12 (неам пробано 1RM)
  Deadlift 170x1
  Bench 110x1
  Висина 176, тежина 90-95
   
 7. Misery

  Misery 30% off

  Член од:
  3 април 2011
  Мислења:
  1.548
  Допаѓања:
  2.384
  Висина - 178 cm
  Тежина - 79 кг
  Bench Press - 105кг x 1
  Squat - 142.5 кг x 1
  Deadlift - 197.5 кг x 1

  Фино беше летово
   
  На ilz, Кеплер и X3m им се допаѓа ова.
 8. Успешен κлошаρ

  Успешен κлошаρ

  Член од:
  3 февруари 2016
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  38
  Апдејт Deadlift=142kgx1 :kuracc:
   
  На Кеплер и Misery им се допаѓа ова.
 9. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.853
  Допаѓања:
  6.250
  174цм 78кг
  Во билдерскава кариера максимални PR ми се:

  Бенч 1х105кг
  Чучањ 1х160кг
  Мртво 1х 210кг

  Моментални:
  Бенч 98кг
  Чучањ 130кг
  Мртво пауза додека не ја средам кичмата (ако некогаш ја средам).
   
  На ilz и Успешен κлошаρ им се допаѓа ова.
 10. ilz

  ilz

  Член од:
  15 октомври 2013
  Мислења:
  2.007
  Допаѓања:
  790
  190цм 95кг
  Bench - 90кг х 1
  Deadlift - 150кг x 1
  Squat - 110кг х 1

  Според вашите бројки или некои од вас лажат, или сум јас премногу слаб, или пак вие премногу јаки :pijani:
   
 11. dstojanovic666

  dstojanovic666

  Член од:
  8 јануари 2015
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  42
  175cm
  67кг кога кревав за рекорди
  Bench 85kg
  Squat 90kg
  Deadlift (омиленото ^_^) 150kg
   
 12. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.978
  Допаѓања:
  7.554
  update:
  B: 87
  S: 114
  D: 140 (from rack)
   
 13. Успешен κлошаρ

  Успешен κлошаρ

  Член од:
  3 февруари 2016
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  38
  update:
  B:100(x1)
  D: 142kg(x2)
   
 14. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.048
  Допаѓања:
  862
  Мислам дека си подлажувате сите :)
   
  На Epsilon му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Успешен κлошаρ

  Успешен κлошаρ

  Член од:
  3 февруари 2016
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  38
  Утре ќе снимам видео ќе го поставам овде, за бенч.
   

Сподели преку: