PR Deadlift, Bench Press и Squad

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Успешен κлошаρ, 24 октомври 2016.

 1. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  942
  Допаѓања:
  346
  Ова ти е најгорната позиција или ?
   
 2. Успешен κлошаρ

  Успешен κлошаρ

  Член од:
  3 февруари 2016
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  35
  Ако мислиш на горниот дел од телото да
   
 3. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  942
  Допаѓања:
  346
  Гради исправени плешките и грбот наназад, вака не ти е добар lockout от
   
 4. Успешен κлошаρ

  Успешен κлошаρ

  Член од:
  3 февруари 2016
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  35
  Приметив и јас дека не сум сосема исправен:D
   
 5. qqq_

  qqq_

  Член од:
  19 март 2012
  Мислења:
  152
  Допаѓања:
  52
  update:

  bench : 120x2 paused и 126x1 paused :D
   
  На X3m и statusQuO им се допаѓа ова.
 6. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  942
  Допаѓања:
  346
  Deadlift 200кг x 2, калкулиран 1рм 206, тежина 85кг
  Squat 152.5кг
   
 7. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  942
  Допаѓања:
  346
 8. Mj

  Mj Маестро

  Член од:
  25 јануари 2008
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  211
  На UpperCut му/ѝ се допаѓа ова.
 9. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  942
  Допаѓања:
  346
  Ова е најмање од дизање тегова.Не ја откривај тајната

  Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
   
 10. mikie

  mikie

  Член од:
  14 јули 2017
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  12
  Na 83kg bodyweight

  Bench 103kg
  Squat 117kg
  Deadlift 160kg
   
 11. t0rpedo

  t0rpedo

  Член од:
  3 декември 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  10
  78kg bodyweight

  Bench 110kg
  Squat 130kg
  Deadlift 180kg
   
  На povtornojas и UpperCut им се допаѓа ова.
 12. mikie

  mikie

  Член од:
  14 јули 2017
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  12
  Упдејт: 17 години, 86кг 183цм

  Bench 105kg
  Squat 117kg
  Deadlift SUMO 165kg
   
 13. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.747
  Допаѓања:
  7.217
  Качи 3 кила а не ти мрдна скватот или не си пробал?
  Ако тие 3 кила се мускл треба да качиш и снага, не пропорционално ама минимално барем.

  бтв сеа приметив, 3кг маса во 1 месец?
  дефинитивно не е мускул хахах

  честито енивеј, keep pushing
   
 14. mikie

  mikie

  Член од:
  14 јули 2017
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  12
  Не ми беше формата во тип топ, чуствував некои незгоди и не пробав, а и не верувам дека ќе удрев нешто повисоко.

  Иначе на булк сум. Хаха

  Фала
   
 15. GaNGsTeR

  GaNGsTeR

  Член од:
  27 декември 2012
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  4
  20 god, 90kg, 186cm.
  -bench 140kg
  -squat 180kg
  -deadlift 240kg
   

Сподели преку: