PR Deadlift, Bench Press и Squad

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Успешен κлошаρ, 24 октомври 2016.

 1. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.349
  Допаѓања:
  7.233
  Колку време вежбаш, колку си висок и тежок?
   
 2. POWER-MKD

  POWER-MKD Per aspera ad astra

  Член од:
  1 март 2008
  Мислења:
  4.716
  Допаѓања:
  612
  Со паузи, 7 8 год. 178/83
   
 3. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.994
  Допаѓања:
  7.586
  Ne te sfativ so me prasa
  https://docs.google.com/spreadsheet...Asr-XT8SdLS9cjvsourxj3yxw/edit#gid=1959334466
  Ovaa 5 day verzijata

  Day 1 - Bench / OHP
  Day 2 - Squat / Sumo Dead
  Day 3 - OHP / Incline Bench
  Day 4 - Dead / Front Squat
  Day 5 - Bench / Close Grip Bench
  + assistance sekoj den (ne gi broi kolku so kako, full on brobuilding mode)

  http://reddit.com/r/nsuns

  edit: da, dve vezbi "SAMO", samo so ne primeti deka se po 8/9 serii sekoja :D
  + asistencii
  ne se sekiraj, ne e lesna :)
   
  На POWER-MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. POWER-MKD

  POWER-MKD Per aspera ad astra

  Член од:
  1 март 2008
  Мислења:
  4.716
  Допаѓања:
  612
  Jas eve denes mii e 2 den na stronglift, jbg klasicen bofibilding mi stanuva dosaden, iskinav zadna loza :)) i ramo. Ali ova bogami moze da se proba. Sea ke go razgleam ubavo. Ima app za dnevni logovi? P. S spored tqbelava za 5 day, ova se prai 9 nedeli? (60x8, pa 50x6 povtotuvanja
   
 5. Успешен κлошаρ

  Успешен κлошаρ

  Член од:
  3 февруари 2016
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  38
  Упдејт после долго време, deadlift престанав да правам пред едно 5месеци поради ризик од повреди(не вреди рекреативец да ризкува здравје со оваа вежба).
  Deadlift:190kgx1
  Bench Press 123kgx2
   
 6. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.994
  Допаѓања:
  7.586
  Не тоа ти е се еден тренинг :)

  Пример мпонеделник
  Bench 60 x8, 70 x6, 75 x4, 75 x4, 75 x4, 70 x5, 70 x6, 65 x7, 60 x8+
  OHP 45 x6, 55 x5, 65 x3, 65 x5, 65 x7, 65 x4, 65 x6, 65 x8
  + assistance: chest, arms and back

  Ова е се само за понеделник
  Значи 9 серии бенч и 8 серии ОХП + асистанс ворк

  edit: У превод се што таму гледаш е една недела
  на крајот од неделата ги менуваш горе training maxes и од ново почуваш
   
  На POWER-MKD и martin01 им се допаѓа ова.
 7. viliam5

  viliam5

  Член од:
  11 август 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  4
  Имаш и во БиХ
   
  На Macedonian97 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. POWER-MKD

  POWER-MKD Per aspera ad astra

  Член од:
  1 март 2008
  Мислења:
  4.716
  Допаѓања:
  612
  Ако некој ја привршува SL 5X5, нека се пребаци на Madcow, има правење вежби со прогресија (од полесно кон најтешко) и со тоа можност и за хипертрофија и за сила .
   

Сподели преку: