Power 90 Xtreme - Workout program

Член од
27 април 2011
Мислења
9
Поени од реакции
7
Хмм па не знам што подразбираш под тоа поизводливо, во книгата имаш све скоро нацртано, дури и готови оброци.. Ако те замараат рецепти и сл., батали тоа и едноставно јади си здрава и балансирана храна. На претходната страна во видеото и самиот Тони вика дека никад не броел калории.
Јас коа ја праев класичната, исто како тебе не го следев планот, пошо исто и мене ме замараат такви работи, и иако само првата фаза ја завршив и после прекинав, имав видливи резултати.

Значи глеј да јадеш често, не јади мрсно, благо итн. имај добар оброк по тренингот, и тоа е тоа, get ripped :)
Па да,у принцип многу ме замараат рецептите. Поентата ми беше што сакам јако да ја почнам сега и целам кон мускули,т.е дефиниција што и баш не е типично за едно женско нели,али ете ја од тој тип сум,сакам мускули :D.
Па ете така ми треба еден стручен совет од машко,пошо вие сте повеќе по тие работи. Исхрана базирана на протеини,што како,кога да внесувам...
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Каде има во Скопје да се купат CD-а од програмов?
Сакам да го почнам ама ме мрзи да ги барам од торенти.
Фала однапред.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.646
Поени од реакции
1.895
Каде има во Скопје да се купат CD-а од програмов?
Сакам да го почнам ама ме мрзи да ги барам од торенти.
Фала однапред.
Пиши му пм на некој во Бодибилдинг и фитнес... или како се викаше тој дел од форумот, ќе ти дадат линк. Стеф ангел, се кладам ги има.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
јас почнав со оваа програма и интересничка е, за прва недела пука газот, ама никако да ја управам со ова суплементиве, строго сум против нив а типов на секое вежбање бае рековери дринк па рековери дринк....
колку кошта тој меретен и дали има некој негов супститут?
фонд на паре 2-3 иљаде фазла не дајем
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
јас почнав со оваа програма и интересничка е, за прва недела пука газот, ама никако да ја управам со ова суплементиве, строго сум против нив а типов на секое вежбање бае рековери дринк па рековери дринк....
колку кошта тој меретен и дали има некој негов супститут?
фонд на паре 2-3 иљаде фазла не дајем
Каков recovery drink тоа не мора, он реклама си праи пошто од нивната компанија се тие суплементи и energy bar-от и recovery drink-от. Ако сакаш супститут ќе си земеш една канта whey protein, кошта околу 1500-3000 во зависност од количината.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Каков recovery drink тоа не мора, он реклама си праи пошто од нивната компанија се тие суплементи и energy bar-от и recovery drink-от. Ако сакаш супститут ќе си земеш една канта whey protein, кошта околу 1500-3000 во зависност од количината.
и шо ќе смени тој whey? де биди малку специфичен
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
и шо ќе смени тој whey? де биди малку специфичен
Ќе ти помогне побрзо да се опоравуваш од вежбите и да внесуваш додатна количина протеин во организмот без да јадеш, т.е ќе ти биде замена за оброк. Ти викам, и не мораш, ја коа ја вежбав само со храна внесував протеини, ама да ти кажам искрено понекад ме мрзеше да јадам и посакував да имам еден шејк.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Ај стајте Torrent од програмава ме заинтересира па сакам да ја симнам :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ќе ти помогне побрзо да се опоравуваш од вежбите и да внесуваш додатна количина протеин во организмот без да јадеш, т.е ќе ти биде замена за оброк. Ти викам, и не мораш, ја коа ја вежбав само со храна внесував протеини, ама да ти кажам искрено понекад ме мрзеше да јадам и посакував да имам еден шејк.
Попаметно во тој случај ќе биде само глутамин да се земе иако ако ги искомбинираш двете имаш win-win ситуација, во секој случај не дека сурутката нема да помогне али за рекавери глутаминот е далеку подобар.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
P90X ми се виде некако премногу екстремно (нели самото име кажува :) ) за почетник како мене кој скоро и да нема вежбано ништо претходно во животот. Пробав да ги правам стомачните ама ми беа претешки. Имам гледано нешто од другите вежби и исто ми се видоа тешки.

Затоа решив да почнам со Power 90. Вежбам веќе 3 и пол месеци, со малку забушавање на 1-2 периоди. Резултатите се приметуваат. Колку-толку развив мускули, симнав 6-7 кила, а можев и повеќе да не забушавав малце и да се придржував кон построг режим на исхрана. Мада повеќе пазам на исхрана сега него претходно што пазев, па оттука и има некакви резултати.

Планирам уште 1-2 недели да вежбам P90, па после ќе почнам со P90 Master. Дали некогаш ќе се нафатам да вежбам P90X ќе видиме. :)
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
И јас почнав Р90Х веке 3дена:) само ми треба совет кај да најдам ластици за везбање.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Ова само за топење е?Или и за дефиниција и накачување? :unsure:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ова само за топење е?Или и за дефиниција и накачување? :unsure:
За дефиниција, мускули нема да добиеш освен ако не си некој ептен аматер што само што почнува со физичка активност
 

Kajgana Shop

На врв Bottom