Power 90 Xtreme - Workout program

Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Има шанси да се работи програмата без вратило пошто неам услови за истото ?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Има шанси да се работи програмата без вратило пошто неам услови за истото ?
Нема да биде толку ефективно.. Зашто немаш услови, стај го на врата само.. Утре ке ти покажам слика како е кај мене, нема шанси да немаш услови..
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
56
Поени од реакции
4
Има шанси да се работи програмата без вратило пошто неам услови за истото ?
Јас барам вратило како на сликата здравје после празниците ке шетам по продавнициве за фитнес и билдинг реквизити и ако најдам vratilo.jpg исто вакво ке ти пуштам инфо каде има такво вратило и која цена е
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
може ли некој да ми каже каде да ги најдам книгите што се со p90x програмата или пак ако некој ги има дома може ли да ги прикаче на интернет па после јас да си ги преземам. позз
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Јас ги имам се заедно и книгата и програми и вежби али во пдф формат се и неможе да се прикачат тука.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
сакам да почнам со Р90Х, но незнам што да јадам за рhase 1?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
види порака

Иначе ја почнав да тренирам по програмава,тешко е,вежбите за стомачни ги правам и нема шанси 15 минути да ги издржам,со тек на време се надевам полесно ќе иде.
Batka aj i kaj mene pustimija ako uste ja imas :)) ako ne ti e probl
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
138
Поени од реакции
60
Еве ви го линкот за цела програма да си ја симнете јас си ја симнав:

http://thepiratebay.ee/torrent/5949862/P90X.Xtreme.Workout.Series.COMPLETE PACK.DVDrip.Xvid(no RARs)

Еве го и фајлот за нутриција во ПДФ формат:

http://www.teambeachbody.com/home/-/dl_get_file/32ea4c06-2287-4660-8adc-8db758929d28

Го закачив и распоредот кога и што треба да се вежба.
Добра програма.:)
 

Attachments

Член од
8 февруари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ја имам 2 пати поминато.Програмата е навистина ХА-ЦЕ али си бара малу поке да си потспремен.Првиот пат кога ја вежбав немав никаква активност подолго време и кога почнав нагло незнаев што се не ме боли али бев мотивиран и упорен и ми стана навика па ја издрзував.Ке ви дадам мое видување за програмата од 2 гледни точки:
1.Со оглед на тоа што бев замрсен доста пред да ја почнам и двата пати значи ме препороди максимално.Првиот пат не водев многу сметка на исхраната ама не е и дека бутав се и сешто.Ослабев 3-4 кила за тие 3 месеца ама неверојатно е колку се осекаш добро и колку те спрема да си физички у топ стање и ти го зацврстува телото.Плиометриката е нешто најјако во програмава,првите 3 недели ја мразев кога идеше зошо ми беше тешка ама после тие 3 недели во мегувреме играв константо баскет рекреативно со исти луге.Резултатите беа ги натскокував сите и трчав ко будала приметливо до тој степен да сите ме приметат дека нешто со мене е сменето.Тоа ме измотивира додатно.Јогата е топ исто така многу доага до израз и сето тоа само после првите 3 недели.Се понатаму станува рутина.Вториот пат кога ја почнав бев исто така угоен од прилика килажата ми се движела стално од 80 до 90 кила а со оглед на моите 180 цм би требало да сум нешто под 80 за да бидам идеален.Решив и да си напраам режим на исхрана зошто тој што го има напраено Тончи е немогучи да го испратиш у македонија ради состојките али нешто слично на тоа.Исто темпо иста прича,првите 3 недели напорни после рутина.Ослабев 9 кила за 3 месеци и бев у форма спремен за лето.Комплетно задоволен.
2.Програмата е напорна и бара бар малку да си во форма.Обавезно загревање ко што праат и они пред секој тренинг.Јога иако е тешко и досадно никако прерипување.Јогата го регулира сето вежбање а и самиот Тончи си има кажано дека ако ја прерипаш јогата ке дојде до повреди.Јас не ја рипав па ете дојде до повреда кај мене односно до изместување на некоја си штознам да ја речам народски жила која што понатаму ме доведе до ишијас.

У секој случај препорачувам да ја пробаат некој што претходно бар 2-3 месеца се бавеле со билдинг или фитнес и многу внимателност бидејки исто колку што е ефективна и дава резултати е и опасна и ризична од повреди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom