PlayStation 5

Член од
1 ноември 2019
Мислења
269
Поени од реакции
247
Тука си точен ама ако чекаме да излезе 2рата серија ке поминат година можеби две.Како што е тргнала работата до летото ќе треба да дополнуваат, а порачки многу плејки малку.Додека да се продаде првата серија па истражувања па додека да се смене ќе потрае.
Се додека не почнат да излегуваат игри правени на ПС5 девкит за ПС5 конзола, никогаш нема или во еден и два случаи видиш целиот потенцијал на конзолата. Исто така за да го дожицееш тоа искуство на нова генерација ти треба ептен добар тв/монитор што сега за сега се многу скапи, така да подобро да се стрпиш или евентуално да земеш некоја четворка на старо.

како за тони михајловски има плејка а за нас не? нешто овде смрди
Тоњи е гејмер одамна (20+ г), е сега како што е редот и во светот познатите се привилегизирани...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.540
Поени од реакции
817
Ништо чудно, Сони е познат по добрите Bundle зделки, порано го продаваа телефонот со Сони слушалки, а и Самсунг имаа слично телефон и слушалки, некогаш и часовник во Бундле. Проблем е што телевизорите се прескапи. Оваа зделка е повеќе за некој што сака да си купи телевизор, па секако побрзо ќе купи Сони отколку ЛГ или Самсунг.
 
Член од
19 септември 2018
Мислења
19
Поени од реакции
10
Ништо чудно, Сони е познат по добрите Bundle зделки, порано го продаваа телефонот со Сони слушалки, а и Самсунг имаа слично телефон и слушалки, некогаш и часовник во Бундле. Проблем е што телевизорите се прескапи. Оваа зделка е повеќе за некој што сака да си купи телевизор, па секако побрзо ќе купи Сони отколку ЛГ или Самсунг.
По се изгледа оваа понуда е интернационална.Мислем дека е макркетинг трик на галерија ама по се изгледа е на сони штом на повеќе мењта го забележав
Автоматски споено мислење:

Се додека не почнат да излегуваат игри правени на ПС5 девкит за ПС5 конзола, никогаш нема или во еден и два случаи видиш целиот потенцијал на конзолата. Исто така за да го дожицееш тоа искуство на нова генерација ти треба ептен добар тв/монитор што сега за сега се многу скапи, така да подобро да се стрпиш или евентуално да земеш некоја четворка на старо.


Ако размислеш убаво треба многу јака игрица да излезе за да се виде полниот ефект на пс5 и да видат кај грешиле. Јас како што знам најдобрите игру на пс4 излегоа последните 2/3 години а не на стартот. Така да истото ќе го очекуваме и од пс5та. Сега ќе се плескат игрици од пс4 значи нема да ја оптеретуваат 5ката ни најмалку верувај ќе поминат 2 години додека се направат корекции
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.068
Поени од реакции
4.431
И за оваа понуда ќе се чека еден месец да ти стигни.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.260
Поени од реакции
4.144
Многу низок удар за Галерија. Срамота е кога се знае дека има недостаток на пс5 а тие нудат тв 85к плус пс5 31 000 заедно во комбинација.Изгледа глњдт да шитнат старите телевизори
2020 е телевизорот и баш идеален за ПС5 со ХДР 120 фпс.
 
Член од
19 септември 2018
Мислења
19
Поени од реакции
10
2020 е телевизорот и баш идеален за ПС5 со ХДР 120 фпс.
Мартин тоа е точно за да го искористиш максималното на новата плејка потребен ти е тв ултрахд 4к 120 фпс но сега е потребно пс5 не тв. Изгледа сони имаат убав маркетинг покрј пс5 да шитнат и телевизори за да направат поголем промет. Реално гледано кај нас многу се ретки тие што ќе си дозволат тв од 85к ден сепак сме во Македонија
 
Член од
19 септември 2018
Мислења
19
Поени од реакции
10
Почнале да банираат
https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-users-are-reportedly-getting-banned-for-selling-a-ps-plus-collection-exploit/
Автоматски споено мислење:

50000 е нормална цена за мид рејнџ тв плус сонито за 30.

Poor people eww
Не е само пс5 да си земеш еден хеадсет да си платеш псплус некоја игрица и баам отидоа 1000 евра
Автоматски споено мислење:

Заврши акцијата која била наменет за пс5 со тв.Момци чекаме Декември
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
19 март 2014
Мислења
76
Поени од реакции
143
Почнале да банираат
https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-users-are-reportedly-getting-banned-for-selling-a-ps-plus-collection-exploit/
Автоматски споено мислење:


Не е само пс5 да си земеш еден хеадсет да си платеш псплус некоја игрица и баам отидоа 1000 евра
Автоматски споено мислење:

Заврши акцијата која била наменет за пс5 со тв.Момци чекаме Декември
Да и џипот од 70000 евра за да отидеш до сити мол. Њтф сони
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.540
Поени од реакции
817
Да и џипот од 70000 евра за да отидеш до сити мол. Њтф сони
Реално ова време од годинава најпопуларни и најпродавани се телевизорите, секој Блек Фрајдеј е така, е сега како да одбереш Сони Телевизор покрај ЛГ и Самсунг, едноставно стави го најбараниот и најврел производ сезонава ПС5 во пакет = профит. Паметна одлука на Сони нема што, има луге што работат маркетинг, е сега ние што сме сиромаси и Самсунг фанбојс тоа е друга работа, веројатно не ја планирале Македонија како службено подржана земја.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.260
Поени од реакции
4.144
Па и 200+. Ама моментално секако нема одобрени од Сони така да засега не е можно да ставиш дополнителен ССД. Ваљда за некоја година кога ќе имаат доста одобрени веќе и ќе паднат цените малце.


Твои импресии после првиве денови?
Читам им се случуваат на луѓе доста крашови, или да се укочи се па да мора да рестартираш.
Не знам како ми киднал постов.
Први импресии е дека ДуалСенсот е единственото нешто некст ген моментално. Конзолата е ПС4 со нов дизајн и 4 пати појак. Околу крашовите едино вчера кога го упалив се поткрена системот како расипана видео касета, рестартирав и се опраи. Друг краш до сега сум немал.
 
Член од
19 септември 2018
Мислења
19
Поени од реакции
10
Момци ајде едно мислење. Кој е најдобар регион за пс4/пс5 што читам usa или uk
 
Член од
19 септември 2018
Мислења
19
Поени од реакции
10
USA - барај само во некоја држава каде што не се плаќа данок.
Братче многу души се префрлиле т.е направиле нов акаунт на азиските региони.Кобајаги имало повеќе играчи повеќе попусти...
 
На врв Bottom