PlayStation 4

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Моја филозофија е дека не се исплати ново сони, односно next gen sony да зимаш. Земи си 4,имаш куп ефтини игри, имаш бесплатен псплус, изнаиграј се и купи ја 5ката за 3 4 години. Сакам да кажам, 5ката ионака нема да биде next gen, чисто ради комерцијални причини ја вадат, ама ај нека им биде.
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
49
Поени од реакции
54
Моја филозофија е дека не се исплати ново сони, односно next gen sony да зимаш. Земи си 4,имаш куп ефтини игри, имаш бесплатен псплус, изнаиграј се и купи ја 5ката за 3 4 години. Сакам да кажам, 5ката ионака нема да биде next gen, чисто ради комерцијални причини ја вадат, ама ај нека им биде.
Ќе биде иста работа како со Ps3 i Xb360 ќе ваѓаат нови игри ама со ограничувања на некои работи нема дс биде исто според мене, ако е така нема ни да ја пуштат а сигурно ќе стигне заедно и со ГТА 6 така да ќе има голем хајп
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Може ли да се игра симната игра од два профила на ист PS4.Дали меѓусебно ќе се брише снимениот напредок во играта ?

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
49
Поени од реакции
54
Може ли да се игра симната игра од два профила на ист PS4.Дали меѓусебно ќе се брише снимениот напредок во играта ?

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Може да се игра, на двата профила ќе имап различен напредок, и нема да се мешаат
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Продавам амерички акаунт со 17 игри, 6$ во wallet и ps plus до 24 јаунари 2020. Понудете цена.

 
Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
316
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Ako gi zememe prethodnite generacii u predvid, podobro bi bilo odma da ne se zema PS5 od pricini sto em ke bide preskap, em ke nemas mnogu golem izbor na igri i sony ke nema user experience (feedback) od korisnicite za da se vidi slabata strana na samiot ured (hdd, zagreva mnogu, problemi so firmware...), podobro cekajte si edno 2-3 odnosno cekajte si Slim.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Imam pogore vo temava postaveno link.

Psplus 2 weeks for free
Мене ми истекува предплатата на 20 декември па се мислам да не купувам нова и да почнам да правам вака. Оваа финта пали и за PS now? Сакам да тепам неколку игри како Uncharted па место да ги купувам можам да искористам 7 days trial. Со ова нема да изедеме banhammer?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Мене ми истекува предплатата на 20 декември па се мислам да не купувам нова и да почнам да правам вака. Оваа финта пали и за PS now? Сакам да тепам неколку игри како Uncharted па место да ги купувам можам да искористам 7 days trial. Со ова нема да изедеме banhammer?
Моеш и псноу да активираш, на 7 дена, и за тоа време да се потрудиш да ја поминеш. За бан не ти гарантирам, јас година и нешто правам вака и се е ок.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Почнаа попустите на ПСН за Black Friday има одлични попусти дури на овогодишни игри како Метро Егзодус, Resi 2, DmC 5, Division2, NBA, Fifa, Days Gone, а и постари со многу поголеми попусти. https://store.playstation.com/en-hr/grid/STORE-MSF75508-BLACKFRIDAY19/1
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Дали Сони произведува плејстејшни со различни процесори или разликата е само во хард дискот. Забележав дека негде има со 500гб негде со 1тб.

Спомнувате пс+, дали тоа мора да се има доколку сакаш да играш онлајн игри или може да си купиш игра пример Пес и да ја играш на интернет без тој ПС+ пакет.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Дали Сони произведува плејстејшни со различни процесори или разликата е само во хард дискот. Забележав дека негде има со 500гб негде со 1тб.

Спомнувате пс+, дали тоа мора да се има доколку сакаш да играш онлајн игри или може да си купиш игра пример Пес и да ја играш на интернет без тој ПС+ пакет.
Мислам дека да, само во меморијата е. Збориме за основните верзии, не за оние PRO што се.
Мора да имаш PS+. Со тој можеш да ги играш сите игри online, плус добиваш секој месец две игри без пари кои можеш да ги играш се додека ја имаш PS+ претплатата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom