PlayStation 4

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Гледам сте се разбрале, тоа е тоа :)
Сега ми се деси да реобновам 14 дена со нов акаунт, и на мојот примарен акаунт каде ја симнав Sniper Elite 4, августовска бесплатна игра, гледам дека е заклучена... Нели би требало да ми остани Playable? Или бидејќи ми истече денес psplus, па го обновив наново се дешава ова? Требаше да обновам пред истекот?

BTW Batman Arkham Knight за месецов :D Not bad
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Сега ми се деси да реобновам 14 дена со нов акаунт, и на мојот примарен акаунт каде ја симнав Sniper Elite 4, августовска бесплатна игра, гледам дека е заклучена... Нели би требало да ми остани Playable? Или бидејќи ми истече денес psplus, па го обновив наново се дешава ова? Требаше да обновам пред истекот?

BTW Batman Arkham Knight за месецов :D Not bad
Не.
На тој акаунт кај што ти е рендемирана играта, во твојот случај претходниот акаунт, на него и по една година да реактивираш пс+ играта ќе се отклучи. Таа игра си ја зел со тој акаунт. Мада уште е фри, можеш и со новиот акаунт да ја земеш и во тој случај ќе ти се отлкучи на пс4.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Сега ми се деси да реобновам 14 дена со нов акаунт, и на мојот примарен акаунт каде ја симнав Sniper Elite 4, августовска бесплатна игра, гледам дека е заклучена... Нели би требало да ми остани Playable? Или бидејќи ми истече денес psplus, па го обновив наново се дешава ова? Требаше да обновам пред истекот?

BTW Batman Arkham Knight за месецов :D Not bad
I Dark Siders e mnogu dobra igra, nemoj da ja propustis. Retko se slucuva vaka dve kvalitetni igri da pustat za psplus.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Не.
На тој акаунт кај што ти е рендемирана играта, во твојот случај претходниот акаунт, на него и по една година да реактивираш пс+ играта ќе се отклучи. Таа игра си ја зел со тој акаунт. Мада уште е фри, можеш и со новиот акаунт да ја земеш и во тој случај ќе ти се отлкучи на пс4.
Дали по 2 недели откако ќе креирам нов акаунт со пс плус ќе ми се заклучат Batman и Darksiders бидејќи биле со претходен акаунт со пс плус?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.829
Поени од реакции
2.092
Дали по 2 недели откако ќе креирам нов акаунт со пс плус ќе ми се заклучат Batman и Darksiders бидејќи биле со претходен акаунт со пс плус?
Да, ќе се заклучат.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Значи со методов добиваме бесплатни игри ама playable само во конкретниот месец. Still not bad. :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Значи со методов добиваме бесплатни игри ама playable само во конкретниот месец. Still not bad. :)
Овој предлог е повеќе за ако не ти се дава пари за онлајн претплата а успат си купил ГТА или ФИФА, со ова истиве игри си ги играш цело време. Е сега за гага игри, намерно им е така направено инаку нема поента еднаш да купеш пс+ а да ги имаш сите игри претходно што ги дале. Со тоа те стимулира цело време да си активен корисник.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Дечки дали има начин да се активира некако EA ACCESS, имам пари во wallet ама бара Америчка кредитна картичка при активација.
 
Ф

Флеш

Гостин
Као може да купам игри онлајн на територија Македонија? Пример,земам Гта5 за 10 фунти,завршувам процес за пополнување картичка кредитна,стискам Наплати,ми дава ерор код дека картичката не соодвестува со адресата пополнета?!!!! o_O o_O А дузина пати сум купувал со кредитнава преку нет и нема проблемо .....Да не има забрана ,Сони за Македонија,кажано не нема на листа?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.829
Поени од реакции
2.092
Као може да купам игри онлајн на територија Македонија? Пример,земам Гта5 за 10 фунти,завршувам процес за пополнување картичка кредитна,стискам Наплати,ми дава ерор код дека картичката не соодвестува со адресата пополнета?!!!! o_O o_O А дузина пати сум купувал со кредитнава преку нет и нема проблемо .....Да не има забрана ,Сони за Македонија,кажано не нема на листа?
Ne mozes direkno so karticka, kupi si vaucer (amazon, ebay g2a) i vnesi go vo ps store
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.829
Поени од реакции
2.092
ја имам купено фифа 20 на ус акаунт, дали некој знае ако активирам ea acces на словенски акаунт ќе добијам early access и на ус акаунтот? Ea acces на ус акаунтот бара картица и неможам да го активирам.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
ја имам купено фифа 20 на ус акаунт, дали некој знае ако активирам ea acces на словенски акаунт ќе добијам early access и на ус акаунтот? Ea acces на ус акаунтот бара картица и неможам да го активирам.
Еве прочитај, има разни мислења.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Дечки во план ми е да земам PS4, па секој совет(од каде, каков...) од поискусни би бил добредојден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom