Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
fifa street 12 и ufc 12 ќе излезат годинава за 3,55?

и ај коа сум овде продаам гта4,фелаут 3 и уфц 09 оригинали за 1500

и успат

1. Journey











9000. Bastion
90000. Rayman Origins
9000000. Trine 2
900000000. Braid
900000000000. Limbo
9000000000000000. Shank 2
90000000000000000000. OMD
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
Ќе можеш ли да ни раскажеш нешто повеќе за насловов?
самиот наслов посочува на тоа да се тргне на патување со минимум спознание.
механиката е симплифицирана, hud не постои, нетрадиционален мултиплеер.
предобар дизајн и физика, без багови/гличови.
2 часовно уникатно патешествие, по 3 пат ја привршувам и секој пат различно ја доживувам.
игра која ги понижува големите издавачки куќи.
игра која не може да се долови и опише бидејќи не е уште еден генерички пролив.

одиграјте ја за да излезете од мракот на бедоотите.

dat score

 
Член од
6 мај 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Батиња се разбира ли некој од хакнување ps3 firmware 3.72? се утепав од барање не успеав да најдам и овие од Пазар3 викаат до 3.55 можат а глеам по youtube има за сите...


поздрав
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.397
Поени од реакции
5.280
Ako Youtube ti e merilo za relevantnost onda good luck with that
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Батиња се разбира ли некој од хакнување ps3 firmware 3.72? се утепав од барање не успеав да најдам и овие од Пазар3 викаат до 3.55 можат а глеам по youtube има за сите...


поздрав
За хакнување само до 3.55 над таа верзија се е лажење. Не пробувај ништо освен официјален релис на некој хак. Да не ти заврши на крај конзолата во канта за ѓубре :P
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
во ред...фала....чаре?
Другар или продај ја, или играј оригиналки, и на крај останува да чекаме да излезе некој крак
--- надополнето: 7 мај 2012 во 22:39 ---
Заборавив да ти кажам дека имаш да направиш хардверски кракувања. Али колку ти се исплати тоа незнам. Прогуглај на интернет за Е3 Flasher
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.502
во ред...фала....чаре?
Нема чаре, ја нов сум у бизнисов, најдов одлични и проверени туторијали за хакнување па сам вчера го средив до 3.55, денес средував за префрлање на фајлови преку Лан Кабел ( преку усб префрлање и плус инсталирање цела вечност ќе ти треба ), и тоа средив и у моментов ФИФА ја инсталирам.

Пиратски игри за да играш треба да имаш firmware стриктно до 3.55, така да ти нема шанса да играш пиратски игри, односно, ќе треба да чекаш да се џејлбрејкне до твојата верзија, ако воопшто и се направи тоа во иднина.

Инаку за тие што не знаат како се хакнува пс3, еве ви еден асален и премногу едноставен туторијал, се на едно место ви е собрано, за пола саат-саат ќе средите и ќе можете да играте пиратски игри.

http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=26677

И за поврзување преку лан кабел

http://www.ps3hax.net/2011/02/how-to-transfer-large-files-from-pc-to-ps3-at-lan-speeds-100mbs/

(y)
--- надополнето: 19 мај 2012 во 03:09 ---
И овој оглас ми се гледа ок. :)
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Нема чаре, ја нов сум у бизнисов, најдов одлични и проверени туторијали за хакнување па сам вчера го средив до 3.55, денес средував за префрлање на фајлови преку Лан Кабел ( преку усб префрлање и плус инсталирање цела вечност ќе ти треба ), и тоа средив и у моментов ФИФА ја инсталирам.

Пиратски игри за да играш треба да имаш firmware стриктно до 3.55, така да ти нема шанса да играш пиратски игри, односно, ќе треба да чекаш да се џејлбрејкне до твојата верзија, ако воопшто и се направи тоа во иднина.

Инаку за тие што не знаат како се хакнува пс3, еве ви еден асален и премногу едноставен туторијал, се на едно место ви е собрано, за пола саат-саат ќе средите и ќе можете да играте пиратски игри.

http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=26677

И за поврзување преку лан кабел

http://www.ps3hax.net/2011/02/how-to-transfer-large-files-from-pc-to-ps3-at-lan-speeds-100mbs/

(y)
--- надополнето: 19 мај 2012 во 03:09 ---

И овој оглас ми се гледа ок. :)
И хардверски можеш да го хакнеш. Со помош на E3 Flasher, али ризикот е многу голем. Тоа тоа се постигнува dualboot, така да ќе имаш еден оригинален и еден custom
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
И хардверски можеш да го хакнеш. Со помош на E3 Flasher, али ризикот е многу голем. Тоа тоа се постигнува dualboot, така да ќе имаш еден оригинален и еден custom
Јако, а онлајн после, бива или те фаќаат?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Јако, а онлајн после, бива или те фаќаат?
Исто е како и да си имал OFW 3.55 и си ставил CFW. Затоа кажав дека е dualboot, 2 OS на една конзола. Изводливо решение за ние што имаме OFW поголем од 3.55, ама искрајно страв ми е. А втора работа добрата страна е што можеш да ставаш било каков SATA HDD, напуни го со игри, прикачи го и немаш гајле
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Здраво. Заинтересиран сум да купам JailBreak-нат PS3 со фирмвер 3.55 ... сакам да ми кажете кои игри ќе можам да ги играм со овој JailBreak и дали ќе имам големи заебанции да ги наместам и да ги симнам од нет игрите.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Здраво. Заинтересиран сум да купам JailBreak-нат PS3 со фирмвер 3.55 ... сакам да ми кажете кои игри ќе можам да ги играм со овој JailBreak и дали ќе имам големи заебанции да ги наместам и да ги симнам од нет игрите.
Во моментов симнати од нет што ги имам на хакнат PS3 3.55 - Need for Speed Undercover, Need for Speed Hot Pursuit, Ice Age 3, Castlevania, FIFA 2012, Rio...има еден куп игри на торент сајтовите со објаснување како да ги инсталираш и пуштиш така да нема да имаш голем проблем. За жал гледам последниве игри повеќето бараат повисок фирмвер ама тоа е тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom