Pink Floyd

C

Crazy Diamond

Гостин
Хахаха, и ти? И мене ме заразија прво со Time, па после следеше целиот Dark Side , па The Wall, па Wish you were here, Meddle ...
Исто и јас.. Прво Дарк Сајд, па Ѕидот. И после ја симнав цела дискографија и ги преслушав сите албуми и така почна патешествието. :D Дури и заради Дејв купив гитара, па ако станам еден ден некој и нешто, ќе биде заради Флојд. :)
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Дарк Сајд за мене е најперфектион албум на сите времиња. Не би можел да ислушам само една песна, едноставно го пушташ од Speak To Me па се до Eclipse. Мене лично најомилена песна од албумот ми е дефинитивно Any Color You Like. Инаку не ми прават мерак постарите албуми со Берет, али сепак се работи за вкус.
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Дарк Сајд за мене е најперфектион албум на сите времиња. Не би можел да ислушам само една песна, едноставно го пушташ од Speak To Me па се до Eclipse. Мене лично најомилена песна од албумот ми е дефинитивно Any Color You Like. Инаку не ми прават мерак постарите албуми со Берет, али сепак се работи за вкус.
Кога сме кај Any Colour You Like, еве една интересна верзија во живо на Вембли во 1974. :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Нека му е среќен, али сепак да го испоштоваме во неговата тема :pipi:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662

Леле ѓупкава.. :eek::eek::eek: :cuc::cuc::cuc::cuc:

Инаку дали ви се допаѓаат каверите од Dream Theater? Мене ми се баш профи и достојни.
Не се како ретардираната верзија на Korn - Another brick in the wall. Океј динамично, ама магијата убиена скроз.

Кога сме кај кавери, Eди Ведер ги владее, Mother е фантастична а и пред некој месец во комбинација со Роџер - Comfortably numb беше eargasm.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678

Леле ѓупкава.. :eek::eek::eek: :cuc::cuc::cuc::cuc:

Инаку дали ви се допаѓаат каверите од Dream Theater? Мене ми се баш профи и достојни.
Не се како ретардираната верзија на Korn - Another brick in the wall. Океј динамично, ама магијата убиена скроз.

Кога сме кај кавери, Eди Ведер ги владее, Mother е фантастична а и пред некој месец во комбинација со Роџер - Comfortably numb беше eargasm.
За Ведер знаев, ама за Theater врска немав дека имале кавери, одма разбарувам да слушнам како звучат.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
За Ведер знаев, ама за Theater врска немав дека имале кавери, одма разбарувам да слушнам како звучат.

Попрецизно, концерт е, dark side of the moon, солидно, солидно. 2 пати го вртам денес.
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Денес е годишнина од издавањето на Дарк Сајд во Велика Британија. На први беше од издавањето во САД. Еве ги во живо на Вембли во 1974:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Денес е годишнина од издавањето на Дарк Сајд во Велика Британија. На први беше од издавањето во САД. Еве ги во живо на Вембли во 1974:
На Вембли ми е омилената изведба на Дарк Сајд. Не знам дали си заприметил Рик на Тајм дека пеј глупости првата реченица :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom