PES 6 модови

Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
фала многу,доста дресови најдов на сајтов...иначе на пес-сербиа има многу убаво објаснето за користење на китсерверот...многу е лесно,на крајот имаш само еден ред код да напишеш и готов си...

-Него кај топките заглавив нешо...симнав топки,ги качив преку ДКЗ студио,и не ми ги дава новите топки,а старите од играта скоро сите ми ги дава црно-бели!!!!Нека помага кој знае:kesa:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
фала многу,доста дресови најдов на сајтов...иначе на пес-сербиа има многу убаво објаснето за користење на китсерверот...многу е лесно,на крајот имаш само еден ред код да напишеш и готов си...

-Него кај топките заглавив нешо...симнав топки,ги качив преку ДКЗ студио,и не ми ги дава новите топки,а старите од играта скоро сите ми ги дава црно-бели!!!!Нека помага кој знае:kesa:
Стави ги во китсерверот
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
ги ставив само Nike топките...и во Map ги копирав само кодовите на Nike...и не бива:nerv:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
еј дајте плис кажете дали можи со опшн фајл да ги имам новите дресови ако не дајте туторијалче како се снимаат со џкз студио оти ништо не можам да се снајдам на пес србија :)
еве нешто најдов сега ке го пробам http://www.2shared.com/file/7261605/e09cba5a/KONAMI-WIN32PES6OPT.html
не ме бендисува ги има новите трансвери но сеуште нема сменето ни амблеми ни дресови-се игра со почетните
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.015
Поени од реакции
4.837
Некој дан знае како да средим ова?
Знаковите од Холандија, тимовите од Германија... помешано ми е :SДругите лиги се ОК...


Имам менувано нешто во .dat фолдерот, само незнам кој фајл ми е зезнат...
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Некој дан знае како да средим ова?
Знаковите од Холандија, тимовите од Германија... помешано ми е :SДругите лиги се ОК...


Имам менувано нешто во .dat фолдерот, само незнам кој фајл ми е зезнат...
Или опшан фалјот или китсерверот
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Тие шо имаат послаб ПЦ...не го оптеретувајте китсерверот со дресови и топки,оти играта ќе ви исклучува!!!Ја имам послаб ПЦ и кога ги ставив Бундеслига поча да ми исклучува,ама дресовите беа ептен со детаљи,и гарант е до нив...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Еве ви пач со најновите трансфери.

Изволте.
Ај просветлете ме кај треба да се сними пачов и како? Никогаш не сум симнал пач до сега и не ја знам процедурата.
Трите фајла што се симнуваат каде да ги ставам и треба ли после нешто кога ќе ја пуштам играта да менувам или автоматски треба да ги има?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Ај просветлете ме кај треба да се сними пачов и како? Никогаш не сум симнал пач до сега и не ја знам процедурата.
Трите фајла што се симнуваат каде да ги ставам и треба ли после нешто кога ќе ја пуштам играта да менувам или автоматски треба да ги има?
Фајлот KONAMI-WIN32PES6OPT ќе го копираш и ќе го ставиш во: My Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6\save\folder1. Тоа е се. :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
дечки може ли некој да ми каже како се ради со тоа китсервер,го симнав се е ок,али најбитно ми е за стадиони да има уште...може ли некако да ставиме? Хелп !!!:smir:
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
ималипатснсомакедонскаталига 2010акоимадајтелинкзаdownload

има ли патсн со македонската лига ако има дајте линк за download please !!!!
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
Момци коко можам да ги ставам сите трансвери на играчи / нови играчи , несакам дресови , копачки , топки ништо од тоа , само ТРАНСВЕРИТЕ ... како можам да ги средам ? и од кај да далнодирам истиот фајл ? фала
 
На врв Bottom