PES 6 модови

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Има упатсво.Али немам ворд.Дај постирај го текстот тука.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ја не сум дома моментално, пробај да го отворис со NOTEPAD пошто е пишувано со МК поддршка! Ако не можеш ке го постирам денес после 17:00.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Абе не се прај пеер.Дај симни го фалјот 4 мб е.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
1.со двоклик отворете го фајлот "mkgunner Macedonian First League & other leagues logos patch"
2.Во DKZ Studio одете на: PATCH -> APPLY PATCH IN FOLDER -> локацијата каде што ви е инсталирана играта("D:\Games\PES6\dat") -> исклучете го DKZ.
(можно е да ви побара мануелно да одберете е_text)
3.Повторно стартувајте го DKZ
4.Преку FILE -> OPEN FILE, отворете го фајлот 0_text
5.Импортирајте ги 2-та фајлови што се наоѓаат во фолдерот "0_text" (десен клик над фајлот во DKZ Studio -> IMPORT), во соодветните од листатa во DKZ Studio
6.Од менито FILE одберете: FILE -> SAVE AS и зачувајте го на DESKTOP
7.Копирајте го фајлот што го зачувавте и заменете го со фајлот "0_text" од фолдерот "DAT", каде што ви е инсталирана играта("D:\Games\PES6\dat")
8.фајлот "KONAMI-WIN32PES6OPT"(Option File) од фолдерот "OF", копирајте го и заменете го со тој во "My Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6\save\folder1"
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Brat pa4ot e dobar sega koga go razgledav podobro gledam imas samo mali propusti...nekoi igra4i gi nema...ali nisto strasno ne se mnogu...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Кај да најдам ДКЗ студио?
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
јас појма немам како да го клам пачот и така натака....дали ке можиш да ни дајш линк од твојот option file закачиго на интернет и ке го симниме и само ке го пастирам кај мене....пошто вака тешко дека ке ми успеј...фала однапред....се надевам дека е добар пошто така звучи ...=)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
јас појма немам како да го клам пачот и така натака....дали ке можиш да ни дајш линк од твојот option file закачиго на интернет и ке го симниме и само ке го пастирам кај мене....пошто вака тешко дека ке ми успеј...фала однапред....се надевам дека е добар пошто така звучи ...=)
мојот OF е во архивата и можеш да го ставиш и ке функционира, ама проблемот е во тоа што ако го ставиш OF, а не ги ставиш PATCH-от за е_теxt и двата фајлови за 0_text, нема да ја има МАКЕДОНИЈА на местото на КОПИЛИЊАТА(ама ич К.М не ме боли со ги нарекувам така), и нема да ги има играчите од репрезентацијата!

PS:Абе се трудев да биде добро објаснето незнам зошто не можеш ти и останатите да се снајдете?
Ако сакаш ке ти објаснам преку TEAM Viewer?
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
dkz studio не мом да најдам...скапаф барање...дајте уште некој линк оти онај погоре скапаф чекање ништо не излезе....
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
мојот OF е во архивата и можеш да го ставиш и ке функционира, ама проблемот е во тоа што ако го ставиш OF, а не ги ставиш PATCH-от за е_теxt и двата фајлови за 0_text, нема да ја има МАКЕДОНИЈА на местото на КОПИЛИЊАТА(ама ич К.М не ме боли со ги нарекувам така), и нема да ги има играчите од репрезентацијата!

PS:Абе се трудев да биде добро објаснето незнам зошто не можеш ти и останатите да се снајдете?
Ако сакаш ке ти објаснам преку TEAM Viewer?
ај мене напрај ми го преку TEAM Viewer
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
dkz studio не мом да најдам...скапаф барање...дајте уште некој линк оти онај погоре скапаф чекање ништо не излезе....
http://rapidshare.com/files/216713607/DKZ_Studio.rar
za DKZ Studio!

ај мене напрај ми го преку TEAM Viewer
Денеска тешко, можеби после 23:00 или утре!
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
koga sakas,moze utre samo kazi kolku saat da bidam online
 

Zlatko91

Macedonian No.1 League
Член од
14 мај 2009
Мислења
10
Поени од реакции
1
Orginalnata Faca Na Federico Macheda za Pes 6 ke gi ima i poveke:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom