PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.050
:cuc: :cuc: :cuc:
Најубавиот гол што го имам дадено на новава.
Добро голче, ама тоа маказицата(whatever) треба да ја тргнат(не целосно), туку да се користи во екстремни случаи каде што играчот само така ќе мое да ја исфрли топката.
Мене ми се деси следно: изведуваат корнер, мојот ја расчистува со маказица, стига до нивниот, он шутира со маказица, и мој повторно ја исфрла на ист начин.. WHAT THE FUCK?!

Ако не завршам у бардовци со играва, еве на....
Па со 2011 се нервирав, ама не волку бре. Ова на ништо не личи.
Џабе е се добро, кога има нешто што го уништува тоа.

И да.... Кој к*р и е на мастер лигава не ми е јасно. Почнувам и првите 9 натпревари ги тепам, а во лига бев 6-0-0 и тој сиракот после секој натпревар ми вика
Демек Сопственикот или што ти ја знам, е разочаран од моите резултати...........Алоооо....

Еве едномое голче, ваљда против Генк е..
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Најдов, почнав....џабе почнав :mad: То е значи невозможно луѓе...значи да ми е поблиску некој од креаторите на играва би го претепал на мртво еј! Абе зошто една убавина од спорт една така убава игра како фудбал мораше да ја заебат до најниско можно ниво. Значи играм со Манчестер со најјак состав против Swearlce ваљда Свонси се тие...и си играм прво полувреме ги водам 0-3. Абе штом почна второ полувреме армагедон еј! :mad: Топка не им се зема, 10 фаули ми досудија, даваат еден супер гол од 30 метри за 1-3...ајде си викам нема белким да ме стигнат, дополнително се концентрирам ја држам играта, се обидувам да дадам гол за 1-4 и оп корнер за нив. Изведува тој, топката ги прескокнува сите за метар-два и паѓа на осамен нивни играч кој од волеј дава, нормално под рацете на “дебилниот“ Де Геа и 2-3. И така се понервозен и понервозен и се викам абе матер ќе им ебам нема да ми дадат уште еден. И....88 обичен контакт на 18 метри си свири фаул и слободен удар. И така фино лепо некојси Ален таму со 55 оверал си шутира и ни Де Геа ни 193 цм високиот Смолинг не ја спречија топката да влезе в гол и нормално заврши 3-3 :place:
Играј на Аматер. :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.757
Поени од реакции
6.703
Добро голче, ама тоа маказицата(whatever) треба да ја тргнат(не целосно), туку да се користи во екстремни случаи каде што играчот само така ќе мое да ја исфрли топката.
Мене ми се деси следно: изведуваат корнер, мојот ја расчистува со маказица, стига до нивниот, он шутира со маказица, и мој повторно ја исфрла на ист начин.. WHAT THE FUCK?!

Ако не завршам у бардовци со играва, еве на....
Па со 2011 се нервирав, ама не волку бре. Ова на ништо не личи.
Џабе е се добро, кога има нешто што го уништува тоа.

И да.... Кој к*р и е на мастер лигава не ми е јасно. Почнувам и првите 9 натпревари ги тепам, а во лига бев 6-0-0 и тој сиракот после секој натпревар ми вика
Демек Сопственикот или што ти ја знам, е разочаран од моите резултати...........Алоооо....

Еве едномое голче, ваљда против Генк е..
A kako moze da bide poinaku koga ova im e role model po koj ja praat igrata:
Ne se cudete ako po 10 godini PES izgleda vaka :pos:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Незнам дали сте ја пробале Live Broadcast камерата,можеби не е баш најфункционална за нормално играње,но е интересно да се види ПЕС од друг агол,со камерава имате чуство дека гледате вистинска утакмица во живо,јас пробав Валенсија-Челзи и плус стадионот се погоди и останав воодушевен од реализмот(не и од голманите-.-)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Излезе пачот, само трансферите не биле направени ама наскоро Конами ќе изваделе DLC за тоа.

Features:
  • Correct emblems, kits, map locations, goal net styles, team ranks, for all teams in
  • the game (Clubs and National)
  • Correct player names for unlicensed national teams
  • Complete Bundesliga including correct squads, kits, lineups, emblems, map
  • locations; All players with correct stats, appearence and boots
  • Corrected league structure (Bundesliga, corrected Champions League)
  • Disabled blur in gameplay
  • New music
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
МАЈКАТА ВПИЧКА ДА ИМ ЕБАМ НА СИТЕ ВО КОНАМИ!!!!
ПА КАКО МОЖЕА БЕ ДА ЈА ЗАЕБАТ ОЛКУ ПЛЕМЕТО ДА ИМ ГО ЕБАМ!!!!
ЛЕЛЕЛЕЛЛЕЕЛЛЕЛЕЛЕЛЛЕЛЕЛЕЛЛ АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Со другарче 4-5 саати утепавме прееска 1 на 1. Играва е феноменална за ваква игра, супер реална, забавна, добра графика... Само треба МНОГУ учење и после станува МНОГУ забавна ;)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.757
Поени од реакции
6.703
Со другарче 4-5 саати утепавме прееска 1 на 1. Играва е феноменална за ваква игра, супер реална, забавна, добра графика... Само треба МНОГУ учење и после станува МНОГУ забавна ;)
Да ти ебам играта....ако за фудбал треба учење каде е забавата? Не е ова рпг, авантура, мисии глупости па ај сега ќе ја учиме....:pos:Целта е една, да дадеш гол, а тоа овде е extreme hard !
--- надополнето: Sep 29, 2011 7:03 AM ---
МАЈКАТА ВПИЧКА ДА ИМ ЕБАМ НА СИТЕ ВО КОНАМИ!!!!
ПА КАКО МОЖЕА БЕ ДА ЈА ЗАЕБАТ ОЛКУ ПЛЕМЕТО ДА ИМ ГО ЕБАМ!!!!
ЛЕЛЕЛЕЛЛЕЕЛЛЕЛЕЛЕЛЛЕЛЕЛЕЛЛ АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
А?!?! Кажи брат кажи?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да ти ебам играта....ако за фудбал треба учење каде е забавата? Не е ова рпг, авантура, мисии глупости па ај сега ќе ја учиме....:pos:Целта е една, да дадеш гол, а тоа овде е extreme hard !
Иди играј ФИФА де. :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.050
Играва е направена Аркадна, не е симулација.
Изгледа тоа што се случи во март во Јапан, ги поремети до даска.
Со радиоактивен воздух се нафиксале, специјално стигнал до КОНАМИ :D
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Ако може торент еден да ми пуштите по ПП ако не ве мрзи, или ако има веќе поставено во претходните страни пишете да побарам. :)
 

kusiPATO

Росоњер!
Член од
26 август 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
ке може ли некој да ми даде да го симнам кракот зашто овој од играта што е кога го ставам антивирусот не ми го прима и не ја пушта играта ???
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Да ти ебам играта....ако за фудбал треба учење каде е забавата? Не е ова рпг, авантура, мисии глупости па ај сега ќе ја учиме....:pos:Целта е една, да дадеш гол, а тоа овде е extreme hard !
--- надополнето: Sep 29, 2011 7:03 AM ---

А?!?! Кажи брат кажи?
Абе што да кажам појќе, си ветив дека ќе ја играм па каков и да имам впечаток засега, случајно да не го сменам мислењето, за 2-3 дена ќе кажам пак...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom