Pepsi vs. Coca~Cola

  • Креатор на темата VirtualA
  • Време на започнување

Пепси vs Кока Кола


  • Вкупно гласачи
    633

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.088
Поени од реакции
13.610
не пијам многу многу гаэирано, а кога пијам (кока или пепси) обавеэно и шеќерче си додавам ;)))))
така да сеедно ми е ;)
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
42
Поени од реакции
0
Јас пијам швепс или фанта,али пошто тука се гласа за пепси или кока кола,гласав за пепси.Поарен ми е некако.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
moze li pak da prasam za nasite dijasporci,i vekje ednas prasav, dali mozat/sakat da mi kazat dali ima kaj niv MEZZOMIX i SCHWIPP-SCHWAPP................tenk ju

za svabija znam,za drugi drzavi me interesira!!!
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Pijam poveke Coca-Cola.
Megjutoa, duri bev vo USA, piev PEPSI (najdobro za mene bese Pepsi LIME), poveke me bendisa od tamosnata Coca-Cola.

Mi tekna sega edna interesna slucka.
Porano vo Prilep imase pretezno proizvodi od Prilepska Pivara, znaci strogo Pepsi, Mirinda, Gazoza, itn itn. Baraj po kaficite Coca-Cola, nema nikade.
I, eden den sednuvam vo edna slatkarnica, kelnerot doagja, a jas mu vikam: Daj Pepsi, i onaka nema Coca-Cola. A, toj mi vika: Ima, kako ne?
EEEEe, super, donesi mi dve, mu vikam.
Dobro, sega veke i vo Pp e promeneta taa situacija.
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Pepsi na prvo mesto.. (East Soast).. a i mi se zdrvuvaat zabite koga pijam koka kola(go mrazam toa)
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Црни пијалаци

Кога јас би се омажила за црно момче, Тој би морал да вади ремен за да има секс со мене.
:) :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Шо има тоа везе со пепси и кока кола!?:pos:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Има врска, како нема? Па црните пијалоци ги поврзува со црните мажи. Значи не може да се одлучи меѓу кока-кола или пепси:)

Свашта! cyberlady опрај се:)
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Cyeber ako nemas prijateli za vo Bardovci jas ke ti najdam samo te molam... vidime kako molam:cuc::cuc::cuc::cuc: ... so vika Fortune OPRAJ SE
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Сите кока кола.. не е во мода сите исто што пиете.:icon_lol:
Сменете малку.. пепси е каде каде подобро од кока кола, тие што пијат можат да го потврдат истото.:wink:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
pepsi twist bese dobro...ja od navika pijam koka-kola...ali najvise sakam sprajt taka da ne sum adekvatna za temava :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom