Pepsi vs. Coca~Cola

  • Креатор на темата VirtualA
  • Време на започнување

Пепси vs Кока Кола


  • Вкупно гласачи
    633

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Пепси, ако веќе морам да бирам меѓу двете, инаку Струмка и Газоза!!

Имате кока-кола во кантички, нема, спрајт во кантички, е па ако се прајт ќе почекам да се напрајт!
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Пред некој ден пиев пепси.....
Некако гаден вкус има.....посебно пепси твист е најгадно.... :? :nezboram:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.546
Поени од реакции
1.539
Mesaja напиша:
Пред некој ден пиев пепси.....
Некако гаден вкус има.....посебно пепси твист е најгадно.... :? :nezboram:
Toa Pepsi Twist ne se podnesuva...


samo Coca Cola Light
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
ALWAYS COCA COLA... Како може Пепси да се спореди со Кока Кола/???
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
off topic:

Вевчани, кафана нарачка...

-Дај ни два срамни комата и две црни јупиња во кантуле!!!

(две пици и две кока коли у лименки)




Иначе коа пиев вакви работи таманев кока кола ко луд (освен у Дестан - бит пазар, таму само пепси имаше).
Сеа не пијам газирано... Сеа или Ред Бул, или свежо цеден сок, или братучед му на Пол Даниелс...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.401
Поени од реакции
7.663
И јас гласав за Кока-Кола, посебно ми се допаѓа лајт. Дури и сега ми се припи ;) Инаку од пред 7-8 години Грент Хил пие СПРАЈТ, Пеџа Стојаковиќ пие СПРАЈТ, Тони Арсовски пие СПРАЈТ.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Isto *ranje se i dvete. Edinstvenata razlika pomegju regular pepsi i regular coca cola e toa shto prvoto ima 3 grama (po limenka, 12 ounce ili od prilika 360ml) povekje sheker, I nishto drugo nema razlicno.
Ko dete sakav povekje pepsi, poso so poblago mi bese poubavo, sega sakam coca cola povekje, no gi izbegnuvam i dvete kolku mozam povekje, od koga nesakajki nauciv mnogu za niv, iako ne sakav da znam. Posebno izbegnuvam light varijanti, t.e. aspartame, neshto mnogu poloso za organizmot od regular coca cola ili pepsi cija najgolema prljavstina e shekerot, koj raka na srce bar e cist.

Vo posledno vreme vo USa ima Coke Zero, ist vkus ima ko regular coca cola, a ima 0 calorii, ali dzigerot shto veli...
Sepak umerena konzumacija e ok, taka da od vreme na vreme znam da naleam bokal Coke so mraz...a bogami fanta odma po sednuvanje vo MKD avion od evropa nakaj Makedonija, e vekje tradicija... fali fanta saglaam vo usa.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Кока Кола кое пепси, е сеа зависи шо пара држиш.

Ама најубо за 30 ден. кило и пол од битолската Пел Кола и ај. Кај ќе најме сеа во ова сиромаштија 70 ден. за кока кола. Небаре ви залетнува од битолската шо му фали.
 
V

VirtualA

Гостин
Sindikat напиша:
Кока Кола кое пепси, е сеа зависи шо пара држиш.

Ама најубо за 30 ден. кило и пол од битолската Пел Кола и ај. Кај ќе најме сеа во ова сиромаштија 70 ден. за кока кола. Небаре ви залетнува од битолската шо му фали.
Имам пробано тоа. Бљак. Ич не е убаво :x
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Пепси пијам. И само тоа.. порано кога бев малечка пиев кока кола ама за ништо не чинит. И затоа кока кола не се имам напиено можит 8-9 години. И не ја пијте бе катастрофа е. :pos:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Pepsi ili Koka-Kola?

Sto mislite vie?

Dvete se americki, dvete se crni, dvete gi ima vo pakvanja od litro ipol! Kako da odlucam koe da go kupam?

Se zezam, jas sum za koka kola, povkusna e
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Кока Кола или Пепси?

Не обожавам многу црни пијалоци. Ако е Coca Cola барем нека биде light.
Струмката не е лоша.
:) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom