PayPal (официјална тема)

Член од
22 декември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
4
Moneybookers e супер. Да зема помеѓу 1-2 евра за верификација и на секој whitdrawal фиксна такса од 1.80 евра
А има месечна такса??
така нешто прочитав на нивниот сајт...

На Амазон може со наши картици, виза електрон сигурно, само што ретко кои производи ги пракаат во Македонија.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Јас имам интернер од Бугарија :) Значи можам ?

p.s Hot lonely girls in your area, waiting for you.

Ane - Petrich Bulgaria

Maria - Petrich Bulgaria
 
P

Princ

Гостин
Ако има некој на форумов со легален и верифициран пејпал акаунт, и сака да ми направи една мала услуга, нека ми пише ПП :)
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Ако има некој на форумов со легален и верифициран пејпал акаунт, и сака да ми направи една мала услуга, нека ми пише ПП :)
Зависи за што јас имам пријател од USA што има PayPal и треба да дојди октомври 10/20 али има некои што му нарачаја и му зеде плус од цената некој $ заради транспортот и услугата :toe:
 
P

Princ

Гостин
Ми треба да изврши плаќање на $35 на друга paypal сметка а јас на него да му ги дадам парите преку MoneyBookers, банка, на рака... како и да е. Значи ми треба некој да префрли $35 на друга paypal сметка. Тоа е целата работа :)
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Ми треба да изврши плаќање на $35 на друга paypal сметка а јас на него да му ги дадам парите преку MoneyBookers, банка, на рака... како и да е. Значи ми треба некој да префрли $35 на друга paypal сметка. Тоа е целата работа :)
Се надевам дека ке ти заврши работа....пиши ми твој е-маил ,мсн или скајп на приватна порака ке те информирам за тоа таму.:wink:
 
P

Princ

Гостин
Фала друже, средив денес најпосле. Ми помогна еден пријател што во моментов бескрајно многу го сакам :back:
Значи среден е тој проблем, фала уште еднаш :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
87
Поени од реакции
44
Paypal прашање?

Можно ли е да се потврдува Paypal со Кредит Картичка од Тутунска Банка ?

Ако е, може ли да се префлуваат парите од Paypal во кредит картичката ?
 

3G

Член од
28 февруари 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Abe kakva drzava treba da bide PayPal za da moze parite da bidat prefrleni vo Kartickata. Zasto na Paypal USA vo bank account moze da gi prefrlis ama vo CC ne moze, ako sakas vo CC togas tie od PayPal ti prakat nivna CC so tvoe ime i od tamu ke gi zemes od ATM.
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
96
Поени од реакции
309
Да можат и двете ;)
Здраво Младен,
може малку подробно објаснување? Јас сконтав дека можам да си ставам Словенија и да отворам акаунт таму за да префрлам пари од МОЈА на PAYPAL акаунт. Но проблемот е обратно. Кога ке стигнат пари на PAYPAL како да ги префрлам на картица кога ми бара да внесам банка. За банка ти треба ИБАН број кој мора да е словенски.

Благодарам,
Гораст
 

PsycLogic

Junk'n'roller
Член од
21 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
15
Не пробувајте, ќе ви го лимитираат акаунтот т.е ќе ве блокираат ако префрлате пари!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
146
Поени од реакции
6
Здраво Младен,
може малку подробно објаснување? Јас сконтав дека можам да си ставам Словенија и да отворам акаунт таму за да префрлам пари од МОЈА на PAYPAL акаунт. Но проблемот е обратно. Кога ке стигнат пари на PAYPAL како да ги префрлам на картица кога ми бара да внесам банка. За банка ти треба ИБАН број кој мора да е словенски.

Благодарам,
Гораст
Зчаи како зејме треби да ти е словенија... треби да ти е поврзан со Visa Елецтрон картичката од тутунска банка, на паѕпалот не можиш да внесуваш пари од картичка на паѕпал, туку за некоја трансакција, си влечи дирекно од картичката, а за од паѕпал на картичка да префрлиш пари одиш во Withdraw и после одбираш Withdraw funds to your card.... и толку :)
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
96
Поени од реакции
309
А како може да се добие словенски ИБАН број/сметка кој е поврзан со мојата картичка?

Г
 

Kajgana Shop

На врв Bottom