PayPal (официјална тема)

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Убеди го преку WesternUnion така ќе бидеш најсигурен . Има шанси тој да ти плати преку украден PayPal и за ден-два парите да бидат замрзнати, што значи дека нема да ги добиеш. Ако нуди 700 евра, би требало да е добар акаунт, затоа не ризикувај со пејпал. Ако толку сака да ти го купи акаунтот, речи му нека ги истави парите од Пејпал и нека ти ги прати преку WU.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Епа тоа е -.- преку пејпал сакале ... Типот ми праќа 700еур као инстант пејмент - него може ли да ме сјебе иако кликнам аксепт или чим ми дојат на ЦЦ парите - топ е ?
Абе и да ти стигнат преку пејпал кажи ми како ќе ги подигнеш парите ?. Ја нема македонија што значи не можеш да ставиш македонска картица. Треба да најдеш некој од бугарија па преку негов пејпал username да префрли пари на негова кредитна картица па да ти ги даде кеш. Малце чудно е дека и он може да те заебе. 700 евра не се малце свакаш. Како што напиша натерај ги преку western union, така сите кај нас зимаат пари што продаваат wow акоунтс.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
зошто си се замарал да ти понудат преку paypal, можеш директен трансфер да направиш на пари преку western union, ниту да се замараш ниту ништо + ќе провериш одма кога ќе ти стигнат парите. Доколку ептен сакаат онлине не мора на Paypal да биде, може moneybookers или alertplay
Преку westr union најнесигурно ти е му ги праќаш парите и нема враќање после тоа , а преку pay pay можи да ти ги вратат ако продуктот нечини и слично.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Преку westr union најнесигурно ти е му ги праќаш парите и нема враќање после тоа , а преку pay pay можи да ти ги вратат ако продуктот нечини и слично.
Мислам дека не сфати. Деко го продава акаунтот :) . Значи тој ќе ги добие парите :)
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Me interesira za paypal, znam deka nemozi kaj nas vo Mkd ama eve mozi na primer vo Bugarija. Se raboti za plakanje od web strani koi sto imaat razni konkursi za izrabotka na (dizzajn, logo i slicno) i najveke plakaat preku paypal. Imam licnost koja sto e vo Bugarija ima kreditna karticka od Pro Credit tamu i slicno. E sega, se slucuva na primer mene nekoj saka da mi prati pari preku pay pal, sto treba da napravam za parite da stasaat vo Bugarija kaj taa licnost koja sto ja ja poznavam pa koga togas ke si gi zemam od tamu.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Me interesira za paypal, znam deka nemozi kaj nas vo Mkd ama eve mozi na primer vo Bugarija. Se raboti za plakanje od web strani koi sto imaat razni konkursi za izrabotka na (dizzajn, logo i slicno) i najveke plakaat preku paypal. Imam licnost koja sto e vo Bugarija ima kreditna karticka od Pro Credit tamu i slicno. E sega, se slucuva na primer mene nekoj saka da mi prati pari preku pay pal, sto treba da napravam za parite da stasaat vo Bugarija kaj taa licnost koja sto ja ja poznavam pa koga togas ke si gi zemam od tamu.
Ништо само да им го кажиш бројот на сметката или на картичката и ќе им стигнат парите.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
PAyPal ti osiguruva se nemoze da te zaebat so paypal + najevtino ti e
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
AMa kako sto citav po forumite i ligeto koi sto isplakaat vikaat koj ti e pay pal akaunt i preku nego ke ti prefrlat pari, tie najverojatno plakaat isto taka preky pay pal od eden akaunt na drug, i mene mi e akauntot na paypal onaj so koj sto se imam registrirano, vsusnost toa mi bese mojot e-mail. I sto treba da im kazam jas koj mi e akaunt na pay pal, nikogas ne sum rabotel so ova i vrska nemam,. I koga ke mi stasaat parite na mojot akaunt da receme eve 30 dolari i sto posle kako da gi prefrlam na smetka vo Bugarija kaj taa licnost sto ja znam. Inaku taa ima Debitna karticka mislam od Pro kredit. Na kakva karticka moze da se prefrlat parite od pay pal na karticka?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Eve jas ke vi kazam kako da napravite paypal account od makedonija ali samo ke mozete da platite a nema da mozete da si primate pari od toj account zosto taka e od paypal .

Prvo zemete od tuunska banka visa/ili master karticka
od nea imate online proverka na smetka(izvodi)
potoa paypal.com i posle ke selektirate zemja od koja ste
selektirajte bulgaria
potoa prisisnete gi vasite informacii site skopje ova ona adresa nemat vrska
koa ke dojjde do kartickata prisisnete ja kartickava od tutunska banka potoa za1-2 nedeli ke vi dojde kaj izvodite deka imate platone na peypal i ke vi doyde nesto kako

PayPal ***-i drugo nesto

kaj tie 4 zvesdicki treba da ima 4 cifren broj koj treba da go vnesete u paypal accountot za da se verificira i potoa ke mozete slobodno da plakate preku Internet So paypal a ke gi zima parite od vasata karticka od tutunska banka so drugive banki ne sum probal a so ova raboti 100% provereno zosto veke imam vakov akount

pozdrav pa ako imate nesto problemi pisete ke vi pomognam ili PM me

cao pozdrav Happy internet buying
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Eve jas ke vi kazam kako da napravite paypal account od makedonija ali samo ke mozete da platite a nema da mozete da si primate pari od toj account zosto taka e od paypal .

Prvo zemete od tuunska banka visa/ili master karticka
od nea imate online proverka na smetka(izvodi)
potoa paypal.com i posle ke selektirate zemja od koja ste
selektirajte bulgaria
potoa prisisnete gi vasite informacii site skopje ova ona adresa nemat vrska
koa ke dojjde do kartickata prisisnete ja kartickava od tutunska banka potoa za1-2 nedeli ke vi dojde kaj izvodite deka imate platone na peypal i ke vi doyde nesto kako

PayPal ***-i drugo nesto

kaj tie 4 zvesdicki treba da ima 4 cifren broj koj treba da go vnesete u paypal accountot za da se verificira i potoa ke mozete slobodno da plakate preku Internet So paypal a ke gi zima parite od vasata karticka od tutunska banka so drugive banki ne sum probal a so ova raboti 100% provereno zosto veke imam vakov akount

pozdrav pa ako imate nesto problemi pisete ke vi pomognam ili PM me

cao pozdrav Happy internet buying
Добар пост, само што out of money сум во моментов :)
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Dokulku imas pari na paypal smetkata i sakas da gi prefrlis na kreditna Bugarska da recam posto paypal raboti so Bugarija, kolku zemaat provizija za toa prefrlanjeto na taa kreditna? Dali znae nekoj?
 
Член од
3 август 2008
Мислења
7
Поени од реакции
1
Eve jas ke vi kazam kako da napravite paypal account od makedonija ali samo ke mozete da platite a nema da mozete da si primate pari od toj account zosto taka e od paypal .

Prvo zemete od tuunska banka visa/ili master karticka
od nea imate online proverka na smetka(izvodi)
potoa paypal.com i posle ke selektirate zemja od koja ste
selektirajte bulgaria
potoa prisisnete gi vasite informacii site skopje ova ona adresa nemat vrska
koa ke dojjde do kartickata prisisnete ja kartickava od tutunska banka potoa za1-2 nedeli ke vi dojde kaj izvodite deka imate platone na peypal i ke vi doyde nesto kako

PayPal ***-i drugo nesto

kaj tie 4 zvesdicki treba da ima 4 cifren broj koj treba da go vnesete u paypal accountot za da se verificira i potoa ke mozete slobodno da plakate preku Internet So paypal a ke gi zima parite od vasata karticka od tutunska banka so drugive banki ne sum probal a so ova raboti 100% provereno zosto veke imam vakov akount

pozdrav pa ako imate nesto problemi pisete ke vi pomognam ili PM me

cao pozdrav Happy internet buying
Dali imas probano pari od paypal da gi povelces na kreditnata karticka?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Eve jas ke vi kazam kako da napravite paypal account od makedonija ali samo ke mozete da platite a nema da mozete da si primate pari od toj account zosto taka e od paypal .

Prvo zemete od tuunska banka visa/ili master karticka
od nea imate online proverka na smetka(izvodi)
potoa paypal.com i posle ke selektirate zemja od koja ste
selektirajte bulgaria
potoa prisisnete gi vasite informacii site skopje ova ona adresa nemat vrska
koa ke dojjde do kartickata prisisnete ja kartickava od tutunska banka potoa za1-2 nedeli ke vi dojde kaj izvodite deka imate platone na peypal i ke vi doyde nesto kako

PayPal ***-i drugo nesto

kaj tie 4 zvesdicki treba da ima 4 cifren broj koj treba da go vnesete u paypal accountot za da se verificira i potoa ke mozete slobodno da plakate preku Internet So paypal a ke gi zima parite od vasata karticka od tutunska banka so drugive banki ne sum probal a so ova raboti 100% provereno zosto veke imam vakov akount

pozdrav pa ako imate nesto problemi pisete ke vi pomognam ili PM me

cao pozdrav Happy internet buying
Абе ај некако ќе направиме account, ама колкав е процентот на фирми што праќаат роба во Македонија?
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
А законски е така ако направиш, или нема кој да те гони :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom