PayPal (официјална тема)

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Дечки, дајте некое чаре за активирање на Пејпал за примање на пари во Македонија. Од Србија/Албанија може ли некако? Нешто има ли некоја опција, или па друга некоја варијанта со светски достапни сервиси. Примање пари од продавање на услуги/дигитални материјали.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Ќе му земе 20 денари или колку и да зима и ако има до денар точно пари ќе се заебе. Затоа мислев да ги извади па да ги врати.
Ке му земе ако земе испечатена потврда ако провери состојба на екран не зима пари
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Дечки, дајте некое чаре за активирање на Пејпал за примање на пари во Македонија. Од Србија/Албанија може ли некако? Нешто има ли некоја опција, или па друга некоја варијанта со светски достапни сервиси. Примање пари од продавање на услуги/дигитални материјали.
Пробај преку НЛБ и Словенија, но има шанси ако надминеш 1000$ да ти побараат потврда за адреса и да ти го лимитираат
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Албанија значи може да примаат средства преку Пејпал?? Која дупка од држава сме ...
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Не пробувај со други држави умре тоа време, на прва трансакција ќе ти побара верификација со адреса или сметка за струја/вода.

Албанија, Србија, Босна, Грција и Бугарија имаат фул акцес.

Само ние и Црна Гора немаме. Косово не се рачуна како држава (ни Пејпел не го рачуна).
 
Член од
10 август 2022
Мислења
8
Поени од реакции
1
Активирана ли е на банкомат? Прочитај све што ти напишав од горе прво.
Zdravo, pak jas . Ja aktivirav na bankomat, se logirav so nea i na aliexpress , ja prifakja , se normalno , duri i naracav od ali express da vidam dali funkcionira , i se e vo red. Na paypal ne ja prifakja, mi veli deka imam problem so account , mozebi nesto drugo ne e vo red. Jas se logirav direktno preku playstore aplikavijata na PayPal
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Zdravo, pak jas . Ja aktivirav na bankomat, se logirav so nea i na aliexpress , ja prifakja , se normalno , duri i naracav od ali express da vidam dali funkcionira , i se e vo red. Na paypal ne ja prifakja, mi veli deka imam problem so account , mozebi nesto drugo ne e vo red. Jas se logirav direktno preku playstore aplikavijata na PayPal
Пиши им на супорт од 8 до 4 имаат поддршка.

Пренеси ги истиве работи.
 
Член од
10 август 2022
Мислења
8
Поени од реакции
1
Пиши им на супорт од 8 до 4 имаат поддршка.

Пренеси ги истиве работи.
Srediv so kartickata konecno. Vednas proba drugarka od srbija da mi prefrli pari, no ovaa i pokazuva . Sega neznam dali e pak kaj mene problemot. Help
 

Attachments

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Srediv so kartickata konecno. Vednas proba drugarka od srbija da mi prefrli pari, no ovaa i pokazuva . Sega neznam dali e pak kaj mene problemot. Help
Чекај малце, стоп.

Од Македонија пробуваш да направиш акаунт и да примаш средства т.е да вршиш наплати?
 
Член од
10 август 2022
Мислења
8
Поени од реакции
1
Чекај малце, стоп.

Од Македонија пробуваш да направиш акаунт и да примаш средства т.е да вршиш наплати?
Da. Rabotam so youtube,
Автоматски споено мислење:

Imam svoj youtube kanal za koj mi trebase pay pal za donacii
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Неможеш бе Елена, куцаме тука со денови за џабе.

Ако работиш со Јутуб, Адсенс ќе ти префрла на сметка после секој 21ви (ако исполнуваш услови).

Пејпел во Македонија функционира еднонасочно: Можеш само да плаќаш, ти да префрлаш - ама неможеш да примаш/вршиш наплати.


Countries/regions with the ability to send payments:
If you reside in one of these countries/regions, you have the ability to link a credit card to your PayPal account and send payments. You do not have the ability to receive payments.
-Macedonia
 
Член од
10 август 2022
Мислења
8
Поени од реакции
1
Неможеш бе Елена, куцаме тука со денови за џабе.

Ако работиш со Јутуб, Адсенс ќе ти префрла на сметка после секој 21ви (ако исполнуваш услови).

Пејпел во Македонија функционира еднонасочно: Можеш само да плаќаш, ти да префрлаш - ама неможеш да примаш/вршиш наплати.


Countries/regions with the ability to send payments:
If you reside in one of these countries/regions, you have the ability to link a credit card to your PayPal account and send payments. You do not have the ability to receive payments.
-Macedonia
Nitu od makedonija ne moze nekoj da mi prefrla pari ? Togas kako da stavam pari na paypal ?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Nitu od makedonija ne moze nekoj da mi prefrla pari ? Togas kako da stavam pari na paypal ?
Неможеш од никаде, ако акаунтот го креираш од тука, со македонска адреса/банкарска сметка.

Македонија не е прифатена како држава што може да прима пари, може само да плаќа. Значи ти можеш сега да купиш нешто преку интернет преку Пејпел како провајдер, ама неможеш да примиш пари. На линкот види повеќе, затоа ти го пратив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom