PayPal (официјална тема)

Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
имав пејпал на македонски но сега го избришав и ми треба на Словенски па ако сака некој нека помогне ако знае како треба,
на почетокот бирам Словенија како држава, после на Region што да внесам, исто така на postal code и како бројот да го ставам на македонски?
фала и поздрав
Untitled.jpg 2.jpg
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.312
Поени од реакции
20.406
Како и дали може да се извадат пари од paypal?Даречеме преку банкомат или директно од банка?
 
Член од
12 јуни 2010
Мислења
198
Поени од реакции
61
Имам пејпал стар регистриран преку Словенија но не верифициран, имам на него некои средства и сакам да ги искористам за купување на интернет но кога одам да платам на ибеј ми дава некаков проблем а не специфицира што е поточно. Дали знаете шо може да е финтата , дали е можно да е лоцирана мојата адреса па затоа да се блокират трансакциите
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
556
Поени од реакции
391
Имам пејпал стар регистриран преку Словенија но не верифициран, имам на него некои средства и сакам да ги искористам за купување на интернет но кога одам да платам на ибеј ми дава некаков проблем а не специфицира што е поточно. Дали знаете шо може да е финтата , дали е можно да е лоцирана мојата адреса па затоа да се блокират трансакциите
Логирај се на ибеј преку телефонот и од таму купи тоа што сакаш.
 
Член од
5 март 2012
Мислења
51
Поени од реакции
14
Имам пејпал стар регистриран преку Словенија но не верифициран, имам на него некои средства и сакам да ги искористам за купување на интернет но кога одам да платам на ибеј ми дава некаков проблем а не специфицира што е поточно. Дали знаете шо може да е финтата , дали е можно да е лоцирана мојата адреса па затоа да се блокират трансакциите
Пробај логирај се на http://www.ebay.ie/ и нарачај.
 
Член од
18 август 2011
Мислења
56
Поени од реакции
11
Mi stignaa pari na paypal, pocekav nekoe vreme, no sega mi gi pokazuva vo pendind ama approval (ON hold), kako sto citam trebalo da se cheka duri 21 den za da legnat parite na smetka, pa dali nekoj od vas imal vakvo iskustvo i koe e resenieto? http://prntscr.com/dnjnpq
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo
Dali moze da mi objasnite i da mi pratite link kade i kako da se registriram na paypal, dali moze so master ili visa od Uni banka ili mora od Tutunska banka da bide? Jas vo 2015 sum se registrirala na paypal pojma nema kako, nesto na aliexpress mi baraa, no taa karticka mi istece i ne mi dozvoluva da ja ubacam novata ( master od Uni banka), a nema nikakvi opcii za smetka od druga zemja. Citam ama za mene ova e spansko selo :) Znaci mi treba da primam pari od internet , a vo Mk ako ima opcija samo da plakjam preku internet i toa e Ok. Uste ednas ve molam dali nekoj moze da mi prati link kade mozam da se registriram na paypal i da mi podobjasni, bi vi bila mnogu blagodarna :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.312
Поени од реакции
20.406
Untitled.png
Ајде малку помош.На State има едно МК тоа треба или?Под ZipCode бројот на куќата ?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Прегледај го приврзокот 162615
Ајде малку помош.На State има едно МК тоа треба или?Под ZipCode бројот на куќата ?
Ако сакаш да примаш пари и да купуваш преку пејпал треба Словенија. Ако сакаш само да купуваш работи Македонија. Првата опција ти е ризична, втората е комплетно легална и легитимна.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.312
Поени од реакции
20.406
Ако сакаш да примаш пари и да купуваш преку пејпал треба Словенија. Ако сакаш само да купуваш работи Македонија. Првата опција ти е ризична, втората е комплетно легална и легитимна.
Работам нешто на интернет и треба да ми стигнат пари,со тие пари сакам да купувам од Aliexpress,eBay итн.Знам оти парите неможам да ги извадам од Македонија па најдобра опција ми е да купувам од интернет.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Работам нешто на интернет и треба да ми стигнат пари,со тие пари сакам да купувам од Aliexpress,eBay итн.Знам оти парите неможам да ги извадам од Македонија па најдобра опција ми е да купувам од интернет.
Да ама на македонски пејпал не можеш воопшто да примаш пари без ралика дали сакаш да купуваш на нет или да ги вадиш од банка.картица. Така да според тоа што го кажуваш ти треба Словенија да ја одбереш како земја или да си најдеш друг начин на исплата.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.312
Поени од реакции
20.406
Да ама на македонски пејпал не можеш воопшто да примаш пари без ралика дали сакаш да купуваш на нет или да ги вадиш од банка.картица. Така да според тоа што го кажуваш ти треба Словенија да ја одбереш како земја или да си најдеш друг начин на исплата.
А ако одберам Словенија ке можам ли тогаш да купувам и каде ке оди производот на која адреса?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
А ако одберам Словенија ке можам ли тогаш да купувам и каде ке оди производот на која адреса?
Да не те лажам немам купувано (имам само пари вадено) ама како и да е ти сите податоци ќе си ги ставиш твои како што треба - адреса, име, град само држава Словенија. А кога купуваш работи од било каде адресата си ја внесуваш повторно, сајтовите не ти ги користат податоците од пејпал.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.312
Поени од реакции
20.406
Да не те лажам немам купувано (имам само пари вадено) ама како и да е ти сите податоци ќе си ги ставиш твои како што треба - адреса, име, град само држава Словенија. А кога купуваш работи од било каде адресата си ја внесуваш повторно, сајтовите не ти ги користат податоците од пејпал.
Ако може да се вадат парите уште подобро,од каде ги вадиш преку што?Мене ми рекоа ако имам некој во странство тој ке може да ги вади парите за мене,дали е така ке може незнам.
 
На врв Bottom