PayPal (официјална тема)

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Нема врска!

Сите праќаат на EBAY адресата, а не на PayPal адресата.
Некои дури и те прашуваат на која адреса сакаш, дали на таа од PayPal, дали на таа од Ebay или па на некоја трета (пример, сакаш на некој роднина да му стигне)
до сеа, што имам погледнато на и-беј за iPhone housing, на сите ми пишува: ships only to PayPal address .. -.- од Амазон никој не најдов да праќа за Мк. -.- ако праќаат, тогаш е ептен скапо ..

оф-топик: да не знае некој дали од iOffer.com се сигурни производите?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
до сеа, што имам погледнато на и-беј за iPhone housing, на сите ми пишува: ships only to PayPal address .. -.- од Амазон никој не најдов да праќа за Мк. -.- ако праќаат, тогаш е ептен скапо ..

оф-топик: да не знае некој дали од iOffer.com се сигурни производите?
Пробај ја www.dealextreme.com тука се што може е со бесплатна испорака, а стига за околу 20 дена.
Тапа е Amazon, ќе си зимаш од Ebay и нема да имаш проблем.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.797
Поени од реакции
21.236
до сеа, што имам погледнато на и-беј за iPhone housing, на сите ми пишува: ships only to PayPal address .. -.- од Амазон никој не најдов да праќа за Мк. -.- ако праќаат, тогаш е ептен скапо ..

оф-топик: да не знае некој дали од iOffer.com се сигурни производите?
со iOffer.com зависи како ке се разбериш. многу позафркнато е од ибеј, каде треба да штиклираш само, овде се треба накнадно да им напишиш и да се крстиш дека кинезот разбира колку од толку англиски. за адресите ноќна мора. дури да им објасниш дека треба на друга адреса да ти прати ќе родиш.
што би рекле од продавач до продавач има разлика.
се повеќето немав проблеми, со некој ептен.
сума сумарум држи си се до ибеј за да немаш мака.
--- надополнето: Nov 11, 2011 7:33 PM ---
Пробај ја www.dealextreme.com тука се што може е со бесплатна испорака, а стига за околу 20 дена.
Тапа е Amazon, ќе си зимаш од Ebay и нема да имаш проблем.
заборави да и спомнеш дека и тука треба да внимава со адресите, накнадно да ги менува оти по автоматизам ке и го пратат на адресата од пејпал.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
преку што се плаќа? пејпал или?
Paypal e сопственост на Ebay.
--- надополнето: Nov 11, 2011 7:34 PM ---
со iOffer.com зависи како ке се разбериш. многу позафркнато е од ибеј, каде треба да штиклираш само, овде се треба накнадно да им напишиш и да се крстиш дека кинезот разбира колку од толку англиски. за адресите ноќна мора. дури да им објасниш дека треба на друга адреса да ти прати ќе родиш.
што би рекле од продавач до продавач има разлика.
се повеќето немав проблеми, со некој ептен.
сума сумарум држи си се до ибеј за да немаш мака.
--- надополнето: Nov 11, 2011 7:33 PM ---

заборави да и спомнеш дека и тука треба да внимава со адресите, накнадно да ги менува оти по автоматизам ке и го пратат на адресата од пејпал.
До сега не сум имал ваков проблем (4-5 години сум на Paypal/ebay)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.797
Поени од реакции
21.236
До сега не сум имал ваков проблем (4-5 години сум на Paypal/ebay)
не бе за ибеј таман работа, мислев на dealextreme i iOffer.
и тоа овие од деалехтреме се трпат некако, ама овие другите
па па па па. крв ке проплукаш.
 
Член од
7 јуни 2007
Мислења
95
Поени од реакции
3
Моментално на paypal можеш да се регистрираш со american express на алфа банка, ставиш грција (така треба, истата финта како словенија со картичката од нлб) и немаш никаков проблем.
П:С заборав да напомнам american express е кредитна картичка, мин износ е 10000 ден.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Моментално на paypal можеш да се регистрираш со american express на алфа банка, ставиш грција (така треба, истата финта како словенија со картичката од нлб) и немаш никаков проблем.
П:С заборав да напомнам american express е кредитна картичка, мин износ е 10000 ден.
Си го пробал ова ? и можеш да ја верификуваш сметката, да влечеш пари од пејпл ?
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
73
Добро, а дали можам да со порачам преку инт, на мак адреса да ми стигне нешто без пејпал, со картица од уни банка (девизна) ?
и има ли адреси освен амазон и ибеј што се сигурни?
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Добро, а дали можам да со порачам преку инт, на мак адреса да ми стигне нешто без пејпал, со картица од уни банка (девизна) ?
и има ли адреси освен амазон и ибеј што се сигурни?
Добро прашање и мене ме интересира ова.
 
Член од
18 февруари 2005
Мислења
95
Поени од реакции
1
Неколку прашања:

-Пробал некој со Visa Electron(или било која друга картичка) на SparKasse ? Знам порано дека имаат проблем со верификација, неможат да ти ја кажат сумата на резервираните средства(па воопшто не се ни обидов да земам).
-За AmEx предпоставував дека може, но во Алфа банка поодавна ми рекоа дека неможат да ги гледаат резервирани средства.Како би ја направиле верификацијата?
-Payoneer и EntroPay работат но имаат провизија одприлика $6 за уплатени $100, незнам дали има некој со помала провизија?
-Raiffeisen Bank Kosovo ова има блиску до граница, некаде прочитав дека картичките нивни работат пошто сеуште стои дека се изработуваат во Германија, дали некој има информации и за ова...

П.С. Она што прочитав во предходниве постови дека нешто е поврзано со IP адресата не е точно
 
Член од
18 февруари 2005
Мислења
95
Поени од реакции
1
Добро, а дали можам да со порачам преку инт, на мак адреса да ми стигне нешто без пејпал, со картица од уни банка (девизна) ?
и има ли адреси освен амазон и ибеј што се сигурни?
Има полно електронски продавници, па дури и ebay.com работи со cc или moneybookers.com кој работи со македонија....
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Ај вака јас да прашам нешто. Имам сметка во Америка, и дебитна картичка на Виза. Дали можам да се регистрирам на PayPal, и како? Јас кога одам да се регистрирам ми бара да пишам телефонски број, ама за Македонија нема позивен број. Има начин како да се регистрирам и како?

И втора работа дали можам да префрлам пари од македонска сметка во американска смета, колкава е провизијата и останати трошоци? Како што ми кажаа нема никаква провизија и останати трошоци, се додека е умерена сума на пари и парите да се легнати најмалку 15 дена, ама повеќе од ова незнам
 
Член од
29 ноември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Probav denes da otvoram paypal acc so dve kreditni kartici od NLB Tutunska so Slovenija ko zemja, i za dvete go dobiv slednoto:
The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal.
Procitac negde deka nemoze da se otvaraat vise acc so ponovi kreditni poso u kodot se odcituvala drzavata t.e. Makedonija i nemoze da se otvorat novi acc. Dali imate nekoi soznanija okolu ova i so da se prai sega...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom