PayPal (официјална тема)

Член од
5 септември 2014
Мислења
885
Поени од реакции
1.029
Па земи напиши ѓи следниве чекори ( а не да КЕНКАШ и ти како мене ):

1. Како да си земете "Visa Electron Debit" од тутунска или друга банка.
2. Како да се регистрирате на "PayPal" со таа картичка.
3. И кој услуги на "PayPal" можете да ги користите како Македонци.

И после модераторот нека ги избрише сите коментари што се на 166 страници, и да го остави само твојот коментар на кој ќе бидат објаснати овие три работи.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
@Dexter26

Не, модераторот ќе почне да банира доколку продолжите да кенкате како овој горе hopcup за тоа како сме биле осакатени, како тоа за џабе имало Пејпал во Македонија... ОК e, сфативме!!!
Значи ќе ви порачам на СИТЕ: наредно мислење на темата дали Пејпал вреди во Македонија или не ќе биде избришано, а корисникот ќе има казнени поени.
Бонус: новајлиите што прашуваат НЕМА да бидат санкционирани.

он-топик:

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2014&mm=09&nav_id=896649
Има поминато некаде околу година откако им пуштија пејпал во србија така ?
Има некој информации колку време одприлика одел овој процес од вака лимитирани пејпали до целосно функционални во други држави ?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Има поминато некаде околу година откако им пуштија пејпал во србија така ?
Прочитај ја статијата

Međutim, kada se pogleda arhiva izmena Opštih uslova poslovanja PayPal-a za period od 2007. do 2013. godine, nije teško uočiti da je od svrstavanja Srbije među zemlje koje mogu da otvore nalog i realizacije te odluke, proteklo izvesno vreme.

“Kada se pretraži ‘Serbia’, vidi se da su nas dodali u izmene koje su stupile na snagu 7. septembra 2011. Međutim, uslugu slanja novca, odnosno plaćanja, dobili smo tek 10. aprila 2013”, objašnjava za B92 Slobodan Marković iz Registra nacionalnog internet domena Srbije.

“Dakle, dobro je što smo na spisku zemalja koje će dobiti uslugu primanja novca, tj. naplate, ali je verovatno da ćemo na njenu aktivaciju još malo sačekati”, dodaje on nadajući se da će period čekanja biti kraći nego u prethodnom slučaju.

2 години поминале откако им било најавено за Пејпал воопшто т.е за плаќање, за примање пари се надеваат на помалку...
Фактички година и пол скоро имаат уведено Пејпал, а чак сега им најавуваат за примање пари. Ако се собере се на се може и 3 години ќе минат севкупно :)[DOUBLEPOST=1409999612][/DOUBLEPOST]@hopcup

Гледам дека си бришел пост, па да не ти го вадам од нафталин - Има цела тема за ПејПал во Македонија со бааги страници, кој сака ќе си пронајде што го интересира од разни искуства, прирачник за тие точки што си ги навел не планирам да пишувам пошто РЕТКО кој ја чита првата страна од некоја тема.

И не, не кенкам јас, туку ве предупредив само да си знаете што ќе биде санкционирано, што не... Веќе 100 пати е кажано на темата да се престане со хејтањето за било што што се случува во државава (а е добро за СИТЕ), Пејпал вклучително. Патетични сте, искрено.
Ако имате да дискутирате за било што поврзано со Пејпал - бујрум. Ама едно те исто да се повторува како тоа Пејпал НЕ ВРЕДИ за во Македонија - не. И ќе биде санкционирано.
 
Последно уредено:
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Во ред тоа дека од 2011 му најавувале, нас ни најавуваа нашиве многу подолго, муабетот ми беше. пејпал е воведен во србија на 10ти април 2013, ако им дозволат и примање пари на објавениот датум т.е. 8ми октомври тоа е некаде година и пол, во најдобар случај. Значи кај нас за другата нова година може ќе биде и тоа чудо...(во најдобар случај :))
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
29
Поени од реакции
8
Да можно е наредната година и кај нас да се овозможи withdrawal опцијата, ама сепак треба да почекаме и видеме, никој не може да ни каже или даде сигурна информација. И самите знаеме дека за тоа влијаат мн фактори, ипак се работи за пари. Како и да е може да се регулира, ако треба и со дополнителни закони/лимити и слично.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
867
Кај мене никогаш немало лимит. Провизијата била секогаш фиксна, 2.95 евра, без разлика колку пари повлекувам. Парите легнуваат на сметка во просек за околу 5-7 дена. Мене лично не ми е важно кога легнуваат на сметка. Секогаш ги вадам после десетина дена.




Ќе ги испереш.
Kaj мене има лимит 1000 eur. што си направил за да немаш лимит си го верифицирал или?
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
26
Поени од реакции
4
Имам на стопанска виза интернет. За колку време рефунд стигнува, ден два?
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Како што пишав, на 24-ти Август направив повлекување на парите на картичка на тутунска од солвенечки пеј пал акаунт. Денеска парите пак ми ги вратија на пеј пал акаунтот, и сега немам поима како да си го повлечам. :)

p.s. Џабе ги хејтам тутунска и се расправав со нив дека не си ја вршат работата како што треба. До пеј пал ке да е проблемот.... Сеа ке треба да прежалам пак 350 евра. :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Што не си ги извадил додека ти биле на картичката?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.275
Поени од реакции
21.270
Како што пишав, на 24-ти Август направив повлекување на парите на картичка на тутунска од солвенечки пеј пал акаунт. Денеска парите пак ми ги вратија на пеј пал акаунтот, и сега немам поима како да си го повлечам. :)

p.s. Џабе ги хејтам тутунска и се расправав со нив дека не си ја вршат работата како што треба. До пеј пал ке да е проблемот.... Сеа ке треба да прежалам пак 350 евра. :)
Купи си нешто online.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Не ми ни стигнаа до картичката воопшто. Цело време ми стоеше статус дека повлекувањето е успешњно и денеска оп, ете ги назад. Со објаснување:

This transaction is subject to a buyer Complaint, Chargeback or an Unauthorized Claim. Go to the Resolution Center to resolve this issue.

Да им ибам стоката. :D

Што не си ги извадил додека ти биле на картичката?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom