PayPal (официјална тема)

Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Какво ти е тоа размислување бе? Ако немаш пари тогаш не е проблем али па што ќе ти е пејпал или пајонир тогаш? Праиме муабет ако имаш пари на акаунтот а ти го блокираат, што тогаш ќе правиш ако ти заглават 1000 долари? Ќе отвараш нов акаунт така? :facepalm:
Сум читал по форум дека ги враќаат парите од блокирани акаунти, треба да им пишеш емаил и да им објасниш што е маката, ке ти овозможат да ги повлечеш и повторно ке ти го блокираат.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
842
Поени од реакции
912
Функцинира за мене, за некого не функционира. Треба верификуван пејпал и треба us payment service. Тоа е тоа.
Дај објасни ја постапката за us payment service имам јас пајонер ама не можам да отворам може и у приватна порака
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.190
Поени од реакции
20.817
На темата интернет заработка имаше некој поставено примил 5000 долари преку Пејонир во еден месец. Не знам зошто ти го банирале акаунтот таму освен ако не било нешто нелегално. Друга работа од тебе само прочитав негативни коментари не видов никаде да нудиш решение. Мислев дека целта е да си помогнеме меѓу себе. Трета работа во Јули подигнав околу 1500 долари, се надевам доволно е за да може да правиме муабет на рамна нога?
Јас бев тој што постира, и да, ми побараа дополнителна верификација. Но со добар социјален инженеринг сé се решава. Има луѓе на кои им го блокираат Payoneer акаунтот. Ете, еден од тие несреќни добитници на бан бил и sneui.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
До сега два пати имам повлекувано. Се разбира не можам да ти гарантирам бидејќи не работам во пејпал или пејонир.Само кажувам мое лично искуство и на уште двајца луѓе што ги знам.
како што реков, зобрувам од мое лично искуство. Никаде не ркеов гарантирам. Немам потреба да ги ркеламирам овие сервиси. Само сакам да им помогнам на луѓето што сакаат да повлечат пари и да заработуваат онлајн.
Ќе им помогнеш да им заглават парите, ништо повеќе нема да направиш со твоето долгогодишно искуство на цели две повлекувања :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
15 август 2012
Мислења
12
Поени од реакции
2
Дали се уште може да се отвори Paypal, да биде од Словенија, а со картичка од НЛБ и со МК адреса, за да може да се прима пари.
Ако некој знае (и сака) нека каже...

p.s. најверојатно некаде е објаснето, ама по 10-ина теми за Paypal и неколку страни исчитани тука се откажав :)

P.S. 2 Се помачив и најдов одговори ....
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
22
Дали се уште може да се отвори Paypal, да биде од Словенија, а со картичка од НЛБ и со МК адреса, за да може да се прима пари.
Ако некој знае (и сака) нека каже...

p.s. најверојатно некаде е објаснето, ама по 10-ина теми за Paypal и неколку страни исчитани тука се откажав :)

P.S. 2 Се помачив и најдов одговори ....
Дали се уште може да се отвори Paypal, да биде од Словенија, а со картичка од НЛБ и со МК адреса, за да може да се прима пари.
Ако некој знае (и сака) нека каже...

p.s. најверојатно некаде е објаснето, ама по 10-ина теми за Paypal и неколку страни исчитани тука се откажав :)

P.S. 2 Се помачив и најдов одговори ....
Ако имаш најдено друг одговор од НЕ, те молам сподели.
 
Член од
15 август 2012
Мислења
12
Поени од реакции
2
Ако имаш најдено друг одговор од НЕ, те молам сподели.
Еве што најдов а што личи на да, ама има 2 ама :)
http://easypptomb.blogspot.com/

прво е за тие што веќе имаат Paypal од Сло и Буг и имаат пари на него, а не за нови членови
и второ, блогов е стар една година, и дали се уште е актуелен,

и мене ме интересира дали на овој начин сам на себе да си „продадеш, те. да си размениш работа“ преку elance ( https://www.elance.com/q/globalpayments - овде ги има и PayPal и Skrill) е уште валидно
а другото е ако го бива така, дали ќе можам јас да си отворам Сл
о акаунт како порано па да си го терам истово...
 
Член од
29 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
22
Еве што најдов а што личи на да, ама има 2 ама :)
http://easypptomb.blogspot.com/

прво е за тие што веќе имаат Paypal од Сло и Буг и имаат пари на него, а не за нови членови
и второ, блогов е стар една година, и дали се уште е актуелен,

и мене ме интересира дали на овој начин сам на себе да си „продадеш, те. да си размениш работа“ преку elance ( https://www.elance.com/q/globalpayments - овде ги има и PayPal и Skrill) е уште валидно
а другото е ако го бива така, дали ќе можам јас да си отворам Сл
о акаунт како порано па да си го терам истово...
За вака знам, јас ова наместо со еланс го правам со помоѓ на фриеленсер.ком. Проблемот е што со секој трансфер се губат пари. Сите земаат по некој процент. Инаку со фриленсер.ком не треба да си "размениш работа" како што велиш. Доволно е направи аплоуд на парите (тука ќе ти земат некое доларче) и после тоа може да ги повекуваш. Имам така направено и не ми правеа проблем. Како што реков проблемот е што сите ти земаат од заработката.И мој совет е не отворај Словенски акаунт, повеќе нема смисла. Наместо тоа отвори си Македонски акаунт.
 
Член од
15 август 2012
Мислења
12
Поени од реакции
2
За вака знам, јас ова наместо со еланс го правам со помоѓ на фриеленсер.ком. Проблемот е што со секој трансфер се губат пари. Сите земаат по некој процент. Инаку со фриленсер.ком не треба да си "размениш работа" како што велиш. Доволно е направи аплоуд на парите (тука ќе ти земат некое доларче) и после тоа може да ги повекуваш. Имам така направено и не ми правеа проблем. Како што реков проблемот е што сите ти земаат од заработката.И мој совет е не отворај Словенски акаунт, повеќе нема смисла. Наместо тоа отвори си Македонски акаунт.
ма отворив ја мкд уште првиот ден, го врифицирав и сеа ми фаќа прашина у букмаркс :) ..
ja payza користам и тие дерат $25 од трансакција
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
ма отворив ја мкд уште првиот ден, го врифицирав и сеа ми фаќа прашина у букмаркс :) ..
ja payza користам и тие дерат $25 од трансакција
Регистрирај си Скрил акаунт.[DOUBLEPOST=1409569494][/DOUBLEPOST]
Дали се уште може да се отвори Paypal, да биде од Словенија, а со картичка од НЛБ и со МК адреса, за да може да се прима пари.
Ако некој знае (и сака) нека каже...

p.s. најверојатно некаде е објаснето, ама по 10-ина теми за Paypal и неколку страни исчитани тука се откажав :)

P.S. 2 Се помачив и најдов одговори ....
Дали се уште може да се отвори Paypal, да биде од Словенија, а со картичка од НЛБ и со МК адреса, за да може да се прима пари.
Ако некој знае (и сака) нека каже...

p.s. најверојатно некаде е објаснето, ама по 10-ина теми за Paypal и неколку страни исчитани тука се откажав :)

P.S. 2 Се помачив и најдов одговори ....
Јас имам Paypal регистриран преку Словенија, со македонска адреса и картичка од НЛБ, од 1 август навага не може да се повлекуваат пари, пред тоа можеше без проблем.

Инаку опција за повлекување има и се најнормално повлекуваш ти зема провизија а парите у банка на стигаат, што е најчудно не добива никакво известување по емаил или како било дека имам забрана за повлекување.
Им пишав емаил на Peypal добив одговор дека проблемот не е до нив, наводно тие ги праќале ама некоја од банките попат до НЛБ не ги прифаќале риквестот од Paypal.
Останува нејасно дали се работи за некој тхенички проблем или нашиве банки (најверојатно Народна банка) се глупираат нешто. Преку трети лица најдов врска у нардона банка да прашаат што е работата ако добијам одговор ќе споделам тука.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Ja isto povlekov pari pred 1 nedela i se uste ne se stignati. Deneska im se javiv vo tutunska i mi rekoa deka momentlano vremeto za pristignuvanje na pari povleceni od paypal e malku zgolemeno i deka iznesuva okolu 10 rabotni dena i da pocekam do Petok najkasno koga bi trebalo da stignat. Pa sega ke vidime....
 
Член од
29 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
22
Ja isto povlekov pari pred 1 nedela i se uste ne se stignati. Deneska im se javiv vo tutunska i mi rekoa deka momentlano vremeto za pristignuvanje na pari povleceni od paypal e malku zgolemeno i deka iznesuva okolu 10 rabotni dena i da pocekam do Petok najkasno koga bi trebalo da stignat. Pa sega ke vidime....
За истата работа јас чекам повеќе од две недели. Значи комплетно исто. И јас им се јавив и ми рекоа дека ништо не знаат. Во секој случај не ја одфрлам можноста да има некои измени во меѓувреме. Така да ако не ти е тешко, пиши ако парите ти стигнат како што ти рекле до петок.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Ja isto povlekov pari pred 1 nedela i se uste ne se stignati. Deneska im se javiv vo tutunska i mi rekoa deka momentlano vremeto za pristignuvanje na pari povleceni od paypal e malku zgolemeno i deka iznesuva okolu 10 rabotni dena i da pocekam do Petok najkasno koga bi trebalo da stignat. Pa sega ke vidime....
Јас повлеков пари на 31ви јули и уште ништо нема стигнато :)
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Колку бавно учите значи, нема да ви стигнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom