PayPal (официјална тема)

Член од
24 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
1
Имам направено PayPal акаунт со картичка од НЛБ Тутунска банка, имам намера да вршам само исплати. Дали во тој случај постој шанса да ми го блокираат акаунтот. Или не им е грижа се додека трошам пари во америка.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Bump. 23 август 2013, направив пејпел со виса електрон извадена пред 1 недела. Со методот на Anon со withdraw.
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
31
Поени од реакции
6
Се регистрирам преку словенски пајпал акаунт. Стигам до делот кај што треба да се внесе amount и не можам да се снајдам. Постојано ми излегува овај текст You have exceeded your monthly withdrawal limit. To lift this limit, click View Limits on your Account Overview page.
Помош?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
Bump. 23 август 2013, направив пејпел со виса електрон извадена пред 1 недела. Со методот на Anon со withdraw.
brat moze li da mi kazes kako ode toa so toj metod posto jas napraviv akaunt ama ne mozam da ja dodam visa kartickata mi vika The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
***Прибидејќи добив многу пораки во кои се прашуваше која држава да се стави, регистрирајте се со Словенија, Бугарија или Хрватска***

Значи драги мои, успеав да ја регистрирам мојата нова(продолжена во Октомври 2011) виза електрон од тутунска на пејпал :)
Во Октомври кога ми заврши старата што ми беше регистриана на пејпал, пробував да ја регистрирам новата и како и на сите други ми ја препознаваше дека не е од Македонија и не ми ја регистрираше.
Е сеа, како ја регистрирав. Логирајте се на пејпал, одете на My Account -> Withdraw
и тука кликнете Withdraw funds to your card
Па одете на Add Card и внесете ги податоците што се бараат од вас (внесете го бројчето на картичката со како што е покажано на примерот, со празно место после 4 бројки). Стиснете Add Card.
Сега одете на My Account и десно кај Notifications треба да има нешто во стилот на Confirm credit/debit card и кликнете на тоа
*За следниов чекор треба да имате барем 1.5 евра на картичката
Тука ќе има нешо Confirm или Continue стиснете на тоа. Следно ќе имате нешо вакво


И ваљда ќе ви стигне порака на мобилен дека сте направиле успешно плаќање блабла и ќе го пишува кодот (PP*XXXX).
Ако не ви стигне порака, ваљда ќе треба да почекате некој ден да се изврши целосно транскацијата и ќе си го видите кодот на интернет кај што проверувате сметка или прашајте во банка.
Сега повторно во My Account од десна страна кај Notifications треба да има нешо Confirm/Enter Code или шо и да беше, стиснете на тоа, внесете го кодот и готово.
blagodaram za ovoj sovet mi uspea...samo sakam da te prasam dali mozam da povlecam pari sega na kartickata da ne mi baraat dokumenti ili sl da me skinat...prasanjeto mi e sto se mozam da pravam sega pr da kupuvam vlecam pari itn...fala odnapred
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
blagodaram za ovoj sovet mi uspea...samo sakam da te prasam dali mozam da povlecam pari sega na kartickata da ne mi baraat dokumenti ili sl da me skinat...prasanjeto mi e sto se mozam da pravam sega pr da kupuvam vlecam pari itn...fala odnapred
Ништо неможеш да правиш освен да купуваш ситни битпазарски (кинески глупости) од ebay. Ако почнеш со крупни(скапи работи) и повлекување на пари ќе ти побараат доказ(документи) дека си од таа држава која си ја пишал како своја и кога нема да можеш да ги доставиш тие документи ќе ти ја блокираат сметката! После ќе дојдеш на форумов да плачеш како и сите други.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Ништо неможеш да правиш освен да купуваш ситни битпазарски (кинески глупости) од ebay. Ако почнеш со крупни(скапи работи) и повлекување на пари ќе ти побараат доказ(документи) дека си од таа држава која си ја пишал како своја и кога нема да можеш да ги доставиш тие документи ќе ти ја блокираат сметката! После ќе дојдеш на форумов да плачеш како и сите други.


До која цена значи тоа СИТНИ чисто да си знам.
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
552
Поени од реакции
130
Иам напраено paypal acc и сега за 3 месеци ми истекува картичката од НЛБ,ќе можам после тоа со новата картичка да го користам Paypal-от?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Иам напраено paypal acc и сега за 3 месеци ми истекува картичката од НЛБ,ќе можам после тоа со новата картичка да го користам Paypal-от?
Ќе ти дадат само нова пластика со продолжен датум на истиот број од картичката и само ќе го продолжиш датумот на пејпал од картичката.
 
Член од
12 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
8
Порано и мене ме зафркаваше верификацијата со картичка но еден ден пробав за последен пат да верифицирам и ми успеа.Нормално картичката ми е Visa Electron од НЛБ тутунска банка...:D
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Здраво. Значи вака имам 25 долари на еден неверифициран fake paypal акаунт. Овие пари сакам да ги инвестирам во NEOBUX, но бидејки не е верифициран paypalot неможам да ги пратам парите на NEOBUX. Втора работа е што сакам да прашам дали уште работи она со Словениа како држава и cc од Тутунска банка, за да направам нов мој валиден paypal кој ке ми служи за правење на withdraw на пари од paypal. Читав по темите овде но не се снајдов баш па затоа ве прашувам вас ако можете да ми помогнете. Однапред сум ви благодарен
 
Член од
27 август 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
Уште работи тоа, но подобро не инвестирај во PTC сајтови.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Уште работи тоа, но подобро не инвестирај во PTC сајтови.
Зашто да не .... можеш да вадиш некоја мала пара после одреден период...еве ја например вадам околу 150-160 $ месечно од Probux .... и плус си е автопилот ништо немора да праиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom