PayPal (официјална тема)

Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Pa eve.... gledas sto sum napravil... so prijatel vo paypal uspeav da go verificiram akauntot i da gi trgnam limitite za primanje na pari (sto site gi imate i za sto ve blokiraat)... a toa sto ti lici na paint, vidi vo tvojot paypal akaunt i ke vidis sto ti stoi na toa mesto.[/quote

Што треба да стои на тоа место :P ?
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
47
Slika od tebe... kaj so igras na sipka.... prvo napraj si paypal... pa posle ke vidis...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Да се обидам некао,постои добра солуција? Без разлика што ќе се деси понатаму,барем да стигнам до активен акаунт макар и на недела дена :) преку бугарија,хрватска.....
***Прибидејќи добив многу пораки во кои се прашуваше која држава да се стави, регистрирајте се со Словенија, Бугарија или Хрватска***

Значи драги мои, успеав да ја регистрирам мојата нова(продолжена во Октомври 2011) виза електрон од тутунска на пејпал :)
Во Октомври кога ми заврши старата што ми беше регистриана на пејпал, пробував да ја регистрирам новата и како и на сите други ми ја препознаваше дека не е од Македонија и не ми ја регистрираше.
Е сеа, како ја регистрирав. Логирајте се на пејпал, одете на My Account -> Withdraw
и тука кликнете Withdraw funds to your card
Па одете на Add Card и внесете ги податоците што се бараат од вас (внесете го бројчето на картичката со како што е покажано на примерот, со празно место после 4 бројки). Стиснете Add Card.
Сега одете на My Account и десно кај Notifications треба да има нешто во стилот на Confirm credit/debit card и кликнете на тоа
*За следниов чекор треба да имате барем 1.5 евра на картичката
Тука ќе има нешо Confirm или Continue стиснете на тоа. Следно ќе имате нешо вакво


И ваљда ќе ви стигне порака на мобилен дека сте направиле успешно плаќање блабла и ќе го пишува кодот (PP*XXXX).
Ако не ви стигне порака, ваљда ќе треба да почекате некој ден да се изврши целосно транскацијата и ќе си го видите кодот на интернет кај што проверувате сметка или прашајте во банка.
Сега повторно во My Account од десна страна кај Notifications треба да има нешо Confirm/Enter Code или шо и да беше, стиснете на тоа, внесете го кодот и готово.
Пробај. Не ти гарантирам дали ќе успееш.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Pa eve.... gledas sto sum napravil... so prijatel vo paypal uspeav da go verificiram akauntot i da gi trgnam limitite za primanje na pari (sto site gi imate i za sto ve blokiraat)... a toa sto ti lici na paint, vidi vo tvojot paypal akaunt i ke vidis sto ti stoi na toa mesto.
Ти и од "министерот" појак си бил а? :rolleyes:

Ок, за данок нешто ти стига ако немаш лимит?
Заради тоа се лимитите не заради тоа што си од македонија или од некоја друга држава.
 

RazerOptic

Admirable
Член од
10 ноември 2012
Мислења
170
Поени од реакции
125
Ме мрзе да читам цели 100 страни, де некој ако каже како можам да верифицирам пејпал сметка?

Фала однапред,.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ме мрзе да читам цели 100 страни, де некој ако каже како можам да верифицирам пејпал сметка?

Фала однапред,.
Изгледа голема мрза си па не можиш да прочиташ 3 поста над тебе ! Што младина ќе бевте бре мрзи големи све на готово сакате ! :facepalm:
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Не го разбирам моментот со пријатели во пејпал и други пуфки кога не е проблем да верифицираш акаунт во регуларна постапка.

New Picture (2).jpg
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
момци имам неверифициран PayPal, дали може да му ги префрлам на некој парите на PayPal или пак на Payoneer картичка?
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
момци имам неверифициран PayPal, дали може да му ги префрлам на некој парите на PayPal или пак на Payoneer картичка?
Ако никој не се јави од тука побарај на Пазар 3 или на Огласи М имаше неколку што посредуваат за вадење пари.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
134
Поени од реакции
24
Момци имам едно прашање...Мојот Пејпал Акаунт беше неверифициран , го поминав лимитот ,немам лимит но сум во минус....е сега ми барат лична карта и тн да го веридицирам , но јас не сакам....во минус сум12 Евра , можам ли да имам некој проблем или н ?? бидејчи не ми е веифициран со картичка ??? посотои ли некоја опасност ??
--- надополнето: 14 мај 2013 во 21:11 ---
Момци имам едно прашање...Мојот Пејпал Акаунт беше неверифициран , го поминав лимитот ,немам лимит но сум во минус....е сега ми барат лична карта и тн да го веридицирам , но јас не сакам....во минус сум12 Евра , можам ли да имам некој проблем или н ?? бидејчи не ми е веифициран со картичка ??? посотои ли некоја опасност ??
 
Член од
16 март 2009
Мислења
187
Поени од реакции
76
Значи PayPal сметка со регистрирање дека си од Словенија повеќе не е возможно. Тоа со ставање од Србија, Хрватска е ризик исто така. Дали некој има работено со Payza и мислење околу Payza?
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Значи PayPal сметка со регистрирање дека си од Словенија повеќе не е возможно. Тоа со ставање од Србија, Хрватска е ризик исто така. Дали некој има работено со Payza и мислење околу Payza?
Payza е срање! Paypal се мноооогу подобри, штета што не се легални кај нас :(
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.712
Поени од реакции
11.976
Payza е срање! Paypal се мноооогу подобри, штета што не се легални кај нас :(
PayPal се недостапни, а не нелегални во Македонија, огромна е разликата помеѓу недостапни и нелегални.

Било кој граѓанин на држава во која се достапни услугите на PayPal слободно може и од Македонија да купува преку PayPal и да му биде испорачана нарачката во Македонија, доколку продавачот врши испорака во Македонија, што зависи од самиот продавач, а не од PayPal, така што ќе може да плати со својот странски, односно немакедонски PayPal account.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
PayPal се недостапни, а не нелегални во Македонија, огромна е разликата помеѓу недостапни и нелегални.

Било кој граѓанин на држава во која се достапни услугите на PayPal слободно може и од Македонија да купува преку PayPal и да му биде испорачана нарачката во Македонија, доколку продавачот врши испорака во Македонија, што зависи од самиот продавач, а не од PayPal, така што ќе може да плати со својот странски, односно немакедонски PayPal account.
Не е легално македонски државјанин да има paypal сметка и да ја користи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom