Paypal конечно и во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Сум добивал и праќал пратки од и во ЕУ, Америка и Кина со различни вредности, од 150 долари до 1600 евра, и со разни сервиси меѓу кои и ДХЛ (и најскапата пратка со неа сум ја поминал). Никаква забелешка немав кон ДХЛ (додуше сета потребна документација за царини сум ја имал уредна и доставена но и другите (Америчјката пошта, ЕМС ...) немав никакви проблеми. Но кога праќам или примам вредна пратка, би се одлучил за ДХЛ иако се поскапи.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Како одеше она
имате три опции ама можете да одберите две
брзо
евтино
квалитетно
ако одберете брзо и квалитетно нема да биде евтино, евтино и квалитетно нема да биде брзо, мислам поентата е очигледна.
Лично јас немам ништо против DHL освем што е премногу скапа и никако не се исплаќа за роба која е со помала вредност. за скапа роба која цената на коштање многукратно ја надминува услугата на DHL тогаш во ред, зошто да не.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.181
Поени од реакции
17.991
А дали ќе може да се примаат пари ?

Како што ми беше најавено пред некој месец нема да можи тоа сега засега, се има нешто променето ?

ЛЕЛЕ абе овде пушува примач Македонија АУУУУУУУУ
Ќе можи и да примаме пари изгледа
https://cms.paypal.com/ba/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&fli=true&content_ID=ua/upcoming_policies_full&locale.x=en_US

Ле ле се помочав готово
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
КОНЕЧНО!!! Да се осетиме и ние малку "западњачки" и да шопингуваме од дома без да мора да шетаме а и плус достава до врата...Леле леле убавини...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.181
Поени од реакции
17.991
КОНЕЧНО!!! Да се осетиме и ние малку "западњачки" и да шопингуваме од дома без да мора да шетаме а и плус достава до врата...Леле леле убавини...
Не бе брат и досега можеше да се шопингува од дома, немаше никаков проблем.

Сега ќе можи да се заработува салам онлине, досега без пајпал бевме во натпревар со остатокот од светот со врзани раце.

Се разбира ако може да се примаат пари.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
163
Поени од реакции
85
За примање пари и AlertPay не е лоша опција :)
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
За примање пари и AlertPay не е лоша опција :)
А си примал ли ти пари преку AlertPay? Единствена опција им е Bank Wire и мене ме одраа. Никогаш повеќе AlertPay, барем додека не се среди плаќањето на картица, а и за тоа беа поскапи од другите.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Aj ne zaebaajte ....ima :Federated States of Micronezia, Dzibuti, Azarbeijan Republic,...ima Democratic Republic of the Congo, pa duri i egzotiki kako.... Niuru, Naue Allis and Futuna islands, Vanuatu...,ama Makedonija nema....???? ili ke ja ima Limburga meseca????;)
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Ај да дојде 24ти па ќе праиме муабет тогаш...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
дури не видам не вервам. многу пати досега сме се затрчале.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
дури не видам не вервам. многу пати досега сме се затрчале.
Владе готово отиде бизнисот хахаххаха абе каков пејпал тука луѓето немаат пари а камоли картички да трошат.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
163
Поени од реакции
85
А си примал ли ти пари преку AlertPay? Единствена опција им е Bank Wire и мене ме одраа. Никогаш повеќе AlertPay, барем додека не се среди плаќањето на картица, а и за тоа беа поскапи од другите.
Имам примано на интернет сметката, ги немам повлекувано на дебитна. Мислам дека имаше уште еден начин со помала провизија, ама за жива глава не ми текнува како се викаше :unsure:.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Владе готово отиде бизнисот хахаххаха абе каков пејпал тука луѓето немаат пари а камоли картички да трошат.
И замисли сега да ве послушав за муабетот, тоа страни , бизнис планови , фирми. кај ке ми беше крајот. во гомна до гуша!
ме гледал некој оддозгора:)
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
А си примал ли ти пари преку AlertPay? Единствена опција им е Bank Wire и мене ме одраа. Никогаш повеќе AlertPay, барем додека не се среди плаќањето на картица, а и за тоа беа поскапи од другите.
Како бе единствена опција Bank Wire?
Нема проблеми никакви околу картицата шо тресиш глупости.Милион трансакции имам досега напраено.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom