OSHO

Vlad123

Beliot volsebnik
Член од
7 јуни 2020
Мислења
18
Поени од реакции
18
А „друзите" се животни,според твојата телемитска идеологија и треба да ги кољаш.
Барем јас така те разбрав ???
Covek jas ne sum telemit kako prvo a kako vtoro jas veruvam vo dokazi a odnosno veruvam vo naucna duhovnost, fakt e deka vo minatoto natprirodnite pojavi gi smetale za demonski ili bozji. Vistinata izleze na videlina pogledajgi najnovite dokumenti na cia za vonzemjani i za toa sto ima kazano penzioniran izrailski general za toa
 

Hyperion VI

In search of Light
Член од
3 октомври 2020
Мислења
474
Поени од реакции
718
Covek jas ne sum telemit kako prvo a kako vtoro jas veruvam vo dokazi a odnosno veruvam vo naucna duhovnost, fakt e deka vo minatoto natprirodnite pojavi gi smetale za demonski ili bozji. Vistinata izleze na videlina pogledajgi najnovite dokumenti na cia za vonzemjani i za toa sto ima kazano penzioniran izrailski general za toa
Во ред,другар се извинувам за мисконципираната проценка.
Се надевам дека во добар дух ќе континуираме со дискусии во темата за ОШО
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
744
Поени од реакции
1.328
Vrednosta na eden covek zavisi od negovata inteligencija,harizma i finansii......dobro be luge jasno e deka demoni i angeli se vsusnost vonzemjani pozitivci i negativci, jasno e za galakticki sojuz i ako se objavi taa vistina site religii ke padnat kojsto se nisto poveke tuku peralnica na mozok, edinstveno nesto vo koe sto veruvam e naucna duhovnost odnosno reinkarnacija.
Колку вонземски раси го сочинуваат сојузот?
Според некои афторитети 7, други 9....?

Дали различните раси на земјата се резултат на експеримент?

Дали земјата е тераформирана?
 

Vlad123

Beliot volsebnik
Член од
7 јуни 2020
Мислења
18
Поени од реакции
18
Ako te interesira Hyperion
Колку вонземски раси го сочинуваат сојузот?
Според некои афторитети 7, други 9....?

Дали различните раси на земјата се резултат на експеримент?

Дали земјата е тераформирана?
Nemam vreme do tolku da istrazuvam mozam da vi go preporacam you tube kanalot Balkan UFO ukucajte :)
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
744
Поени од реакции
1.328
Ako te interesira Hyperion

Nemam vreme do tolku da istrazuvam mozam da vi go preporacam you tube kanalot Balkan UFO ukucajte :)
Балкан УФО е хрватски, не му верувам сака да протне пропаганда на западните окултисти, пред некој месец теософија у уфо протна.
 

Vlad123

Beliot volsebnik
Член од
7 јуни 2020
Мислења
18
Поени од реакции
18

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.574
Поени од реакции
12.683
Za kogo raboti neznam ama fakt e deka ima vistina, i toa te kako.
Не земај ништо за вистина, земи го како можност да е вистина. Иначе израелецот направи попара :D
 

Хептаграм XI

Ιερός Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
8.036
Поени од реакции
6.250
Хепта е Сколар.

Хепта е Телемит кој што се заморува со Телемa... затоа постојано „некои“ ме критикуваа во минатото: Аман само за Телема и Кроули зборуваш... аман!!!! :)
Тоа аман многу кажува :D
Ете, морав да ви кажам што сум после толку години пишување тука... :D

Што правиме со Ошо и тоа што тој учел? Некој да каже нешто, да научиме нешто од тоа? Или... реално на ниту една тема не знаете ништо за темата и затоа сешто зборувате?
Па дајте да научиме нешто, што е ова од вас... офтопици и глупости.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.574
Поени од реакции
12.683
Не мисли по толку за другите... ќе немаш време да мислиш за себе и своите дела ;)
Хепта, ми делуваш како да се криеш, изгледа стварно знаеш. Дај кажи кај се наочарите за да почнеме да ги гледаме и ние....како у филмот they live.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
744
Поени од реакции
1.328
Хепта е Телемит кој што се заморува со Телемa... затоа постојано „некои“ ме критикуваа во минатото: Аман само за Телема и Кроули зборуваш... аман!!!! :)
Тоа аман многу кажува :D
Ете, морав да ви кажам што сум после толку години пишување тука... :D

Што правиме со Ошо и тоа што тој учел? Некој да каже нешто, да научиме нешто од тоа? Или... реално на ниту една тема не знаете ништо за темата и затоа сешто зборувате?
Па дајте да научиме нешто, што е ова од вас... офтопици и глупости.
Не знам за тебе, но јас од Ошо го научив наааајбитното - која е таргет групата.
 
На врв Bottom