Opel Club Macedonia

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.537
Поени од реакции
998
Некој со искуство со Астра GTC 2006 година бензин? Во потрага сум по кола откако го дадов Пежото, некако Астрата ми го има фатено окото и е во рамки на мојот буџет.
GTC e face lift.
Benziski motor samo 1.6i 116ks. ili 2.0turbo.
Dizelite ti se posnazni od benzincite i dosta se tivki motori posebno 1.7.
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
272
Поени од реакции
91
Член од
3 октомври 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ве молам мислење за Opel Astra Eco Flex 2011година и OPEL ASTRA J 1.7 CDTI 81kw/110 ks 2010g
Некако ептен лоши коментари за астриве,а ептен ми се убави и секое мислење ке ми биде добредојдено :) фала
 
Член од
8 јули 2017
Мислења
101
Поени од реакции
79
имаш на претходната страна од темава искуство со астра Ј 1.7 цдти од членот @Kadaif
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.537
Поени од реакции
998
Ве молам мислење за Opel Astra Eco Flex 2011година и OPEL ASTRA J 1.7 CDTI 81kw/110 ks 2010g
Некако ептен лоши коментари за астриве,а ептен ми се убави и секое мислење ке ми биде добредојдено :) фала
1.7 ti se odlicni motori ali malku slabi za taja tezina na kolata. Nemat mani od strana na motor nitu podvozje nitu so korozia. Zemaj ne se misli. Gi turia od vozenje.
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
7
Поени од реакции
3
Zdravo decki
Imam opel vectra c 2.0 dti 2004 godina
Treba da menjavam komplet set lamela.so.zamaec.
Me interesira dali nekoj ima menjavanjo i kolku go cinelo...mene mi kazaa suma od 54000 denari.
Barav po netov nema nikade nes za temava.
Vi blagodaram.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.537
Поени од реакции
998
Zdravo decki
Imam opel vectra c 2.0 dti 2004 godina
Treba da menjavam komplet set lamela.so.zamaec.
Me interesira dali nekoj ima menjavanjo i kolku go cinelo...mene mi kazaa suma od 54000 denari.
Barav po netov nema nikade nes za temava.
Vi blagodaram.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Valeo varijabilen zamaec ti e 25,000 a potisna lager i lamela ti se 15,000. Rabotna raka 4000.
Kaj vectra b 2.0dti e fiksen zamaec a kaj vectra c ima i so fiksen zamaec i so dvomasen od istiot motor 2.0. Treba da se proveri dali e fiksen ili dvomasen. So maka imas so ke menuvas se komplet?
 
Член од
28 април 2011
Мислења
268
Поени од реакции
88
Kolku bi me cinelo farbanje na Opel Astra H, nekoja cena od prilika
 
Член од
21 август 2019
Мислења
6
Поени од реакции
13
Јас имам 1.7 CDTI, астра Ј веќе 7 години и има 250 000 км. Од мотор страна сменето, клинаст каиш со водма пумпа, филтри редовно.
Колата и моторот се многу издржливи.
За бензинците не знам. Член сум на еден фан клуб на астра ј. Повеќето се турци кои возат бензинци на плин и како сликата погоре со хладњакот се постира секој втор ден :)
te molam link od fan klubot
blagodaram
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
4.479
te molam link od fan klubot
blagodaram
Пиши Opel Astra J Team на фејсбук и побарај да те примат во групата. Турска е иначе ама моеш да кликаш на превод да видеш што пишуваат :)
 
Член од
21 август 2019
Мислења
6
Поени од реакции
13
Blagodaram Kadaif
Inaku imam astra j 1.6 115ks 2014 benzin plin. Problem imam so bombinata (edna veke smeniv na 50 000km) i sega pak trokira i se pali greska service ESP. Avtomobilot e na 94000 km vo momentov. Koga prv pat smeniv bombina smeniv i svekicki. Demek od svekickite e problemot me sovetuvaa ama eve povtorno istiot problem. Na dijagnostika nema greska.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom