Only Fools and Horses

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Еве го :D

Вака некако би идело продажбата, со гласот на Дел Бој. :pos:

Listen to me all of you, this is once in a lifetime opportunity you can have here. THIS is genuine Respirator that is, and is not some plastic rubbish wanna be respirator like they have in North Macedonia. This come directly from middle east, I got this contact in Persia. You can use it when you're ill like a respirator, aspirator, OR even vibrator, if you know what I mean love. :LOL: The proof for the efficency of this genuine device is my little brother Rodney, who got very ill couple of months ago, but with this respirator now he is perfect pigeoun flyer.

Come along Rodney, let the people see the miracle that this device do to you.

Некоја жена од публика: I don't know, he doesn't look very well.

Del Boy: Ooo give him a break love, what did you expect? He didn't look very well even before the virus.



:pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Даајјјте ми бре да пишам скрипта за ОФАААХХХ :vozbud:
Јас би променила само Родни во Родерс :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
Брат ремек дело ти е сподели го у групата за фановите од бивша ЈУ, нека се насмеат и они.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
:pos: Го пишав во официјалната фан група. :D Пред месец дена падна идеја да се пишуваат фан скрипти со слики од серијата, лудница урлање до таван е, како да гледам сосема нови епизоди од Only fools and horses.

Има еден постар лик шо беше маскиран во Алберт, какво имитирање скоро ист Алберт. Ќе пробам да го најдам.

Еве го. :pos: :pos:

Автоматски споено мислење:

https://www.facebook.com/groups/237405946313878/permalink/2911341738920272/
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Која ви е таа официјална група? :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Како сум пропуштил серијава да не ја изгледам цела ??? :vozbud:

Прва сезона во еден здив my son. Партали уште од почеток.
What do you think 'bout poor old mum then, eh ? Do you know that she was 39 when she fell for you ?
For the first three months of the pregnancy you were treated as an ulcer. :pos:

Прејака хемија помеѓу актерите и веројатно најдобрата екранизација на однос помеѓу дедо и неговите внуци ever. Ги шиба во секоја дадена прилика, а и воедно се грижи цело време за нив. :D
Генијално сценарио, прејак британски хумор и фикс идеите на Дел Бој се pure gold.

п.с. Кој хаос од епизода е The Second TIme Around со Полин. :pos:

Се читаме утре со импресии од втора сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како сум пропуштил серијава да не ја изгледам цела ??? :vozbud:

Прва сезона во еден здив my son. Партали уште од почеток.
What do you think 'bout poor old mum then, eh ? Do you know that she was 39 when she fell for you ?
For the first three months of the pregnancy you were treated as an ulcer. :pos:

Прејака хемија помеѓу актерите и веројатно најдобрата екранизација на однос помеѓу дедо и неговите внуци ever. Ги шиба во секоја дадена прилика, а и воедно се грижи цело време за нив. :D
Генијално сценарио, прејак британски хумор и фикс идеите на Дел Бој се pure gold.

п.с. Кој хаос од епизода е The Second TIme Around со Полин. :pos:

Се читаме утре со импресии од втора сезона.
Изгледај ги и крисмас спешлс, е тие се бурлески :D
 

Matthias

A Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
380
Поени од реакции
2.305
Lol so Only fools and horses gledajki porasnav , Rodney is the best! Shteta BBC nema kvalitetni series kako shto bea vo 80’s & 90’s
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Jaс си пуштам одвреме навреме по некоја епизода. Колку да се потсетам. Ми фали тоа атмосферата од станчето. Зимава ги изгледав божиќните, па со елка, па со лампиони, па со ламбички и добар хумор, ме вратија назад на времето кога ја гледав серијава. Си има посебна топлина каква што немам најдено во ниту еден друг ситком. Буквално во ниту еден.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Една од најјаките реплики ми е „What's that rumbling noise? Oh, it's nothing, it's just mum turning in her grave“, а од сцени најјаки ми се со покерот, со ланчињата и со родни и ајрин :love::love::love:
 
B

Beginner

Гостин
Само што ја завршив предобра серија искрено првпат прочитав за неа од темата најдобри ситкоми. Штета од генерацијата 2000 па наваму никој не ја знае а и голем дел од нив нема ни да дознаат за серијата. Одличен хумор да треба да изберам најинтересна епизода не би можел сите ми се најдобри. Гледам има и документарци, интервјуа со Дејвид и Николас и тие ќе ги изгледам и тоа е тоа за жал. Ми остана Офис американската да ја догледам таму на 2 сезона сум ама кога би ја споредил со OFAH тогаш Офис ми има ептен просек хумор и не ми се продолжува.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom