"One Republic" во Скопје - 01.06.2015

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Аииииииии! Attending :X3:
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ако ова е официјално потврдено, дефинитивно идам. Нека е и малце напумпана цена, нема да се осеќам како да се фрлени пари за џабе. Зошто кој знае кога пак би бил на нивен концерт. Одлична вест, и се согласувам, ако ова е само еден пример, од нов ритам кој го зазема Авалон, тоа значи дека ги слушнале сите критики претходно, и направиле нешто во врска со тоа. Се надевам во скоро време ќе видиме и акти како Muse, Hurts, Linkin Park, No Doubt овде.

Мала среќа што сега барем имаме арена погодна за настапи од ваков калибар (али реално ни треба некоја далеку подобра за во иднина).
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Абе не ве разбирам. По се да се хејтало ?
Немат смисла.
Не ги слушам ни јас , ни ваква музика не слушам. Не ме интересират воопшто.
Ама не јадам бурек на секое, не хејтам. Се нешто ви фалит , не ви е погодено. Демек сега е ин да си хејтер а ?
Мило ми е шо се носит кај нас светски бенд група или шо и да е.
Преку кур од Цеци , Северини , тие сељачки фазони и мизерии. Требит да се ставит точка на ваквите настани т.е мизерни настани. Со мизерна публика. Катастрофи тешки
Браво , убо да си помините тие шо ќе ојте.
 
Последно уредено:
J

jinxed

Гостин
Доколку не сум во странство летово дефинитивно ќе одам и јас. Хејтерите ќе си зборат и мрчат секогаш, тоа да ви биде јасно. Ако ОР ви лежат на увце за слушање, дефинитивно ќе вреди и да им отидете на концерт.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Абе не ве разбирам. По се да се хејтало ?
Немат смисла.
Не ги слушам ни јас , ни ваква музика не слушам. Не ме интересират воопшто.
Ама не јадам бурек на секое, не хејтам. Се нешто ви фалит , не ви е погодено. Демек сега е ин да си хејтер а ?
Мило ми е шо се носит кај нас светски бенд група или шо и да е.
Преку кур од Цеци , Северини , тие сељачки фазони и мизерии. Требит да се ставит точка на ваквите настани т.е мизерни настани. Со мизерна публика. Катастрофи тешки
Браво , убо да си помините тие шо ќе ојте.
А, One Republic да не свират случајно класика или опера? Ги омаловажувате сите балкански пејачи без разлика што и да свират, но ги возвишувате сите американско-британски пејачи само затоа што второ споменативе имаат милијарди и милијарди евра за пропаганда и го држат светскиот музички пазар. Па, тие Црнчуги што ги гледаш цел ден со симнати гаќи и дебели Црнкињи што тресат газ како од џунгла да излегле по телевизија случајно поквалитетни да не се од Аца Лукас или Северина?
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
А, One Republic да не свират случајно класика или опера? Ги омаловажувате сите балкански пејачи без разлика што и да свират, но ги возвишувате сите американско-британски пејачи само затоа што второ споменативе имаат милијарди и милијарди евра за пропаганда и го држат светскиот музички пазар. Па, тие Црнчуги што ги гледаш цел ден со симнати гаќи и дебели Црнкињи што тресат газ како од џунгла да излегле по телевизија случајно поквалитетни да не се од Аца Лукас или Северина?
Не мислев на то. Не ме разбра, прво за хејтот кажав. Не е ок се и сешто да се хејтат аку не ти одговарат.
Друго , муабетот ми беше дека ни фалит нешто друго а не само овие ШАБАНАРИИВЕ. Секој концерт на горенаведениве е концерт/настан на годината/векот. Барем така по телевизии и весници е. Не е малку смешно ова ?
Шо е до мене , све ова шо го кажа е за во канта. Не сум ни фан на One Republic , нема ни да одам на коцертов.
Или можда и ти сечиш вени на Цеца и Аца Лукас , па те погоди то шо го пишав?
Да не бегаме оф топик , се надевам се разбравме.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
А, One Republic да не свират случајно класика или опера? Ги омаловажувате сите балкански пејачи без разлика што и да свират, но ги возвишувате сите американско-британски пејачи само затоа што второ споменативе имаат милијарди и милијарди евра за пропаганда и го држат светскиот музички пазар. Па, тие Црнчуги што ги гледаш цел ден со симнати гаќи и дебели Црнкињи што тресат газ како од џунгла да излегле по телевизија случајно поквалитетни да не се од Аца Лукас или Северина?
Има пост каде не вметнуваш расизам и бела супериорност? Изгледа патетично гледано од страна ако некој ти листа мислења. Сериозно, get a better life.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Да ти се посерам у Авалонот. У Белград ги носат Iron Maiden, а кај нас некои си One... Whatever. :tapp:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Да ти се посерам у Авалонот. У Белград ги носат Iron Maiden, а кај нас некои си One... Whatever. :tapp:
Незнам зошто е потребата да се омаловажува, сакал ти да признаеш или не, бендот е еден од најпопуларните и најслушани моментално у свет, и голем успех е што ги донесоа тука на концерт.

Авалон, јас колку што знам, имаат донесено еден куп светски ѕвезди, на нивото нa Iron Maiden, или попопуларни од нив, почнувајќи од Боб Дилан, па Сантана, Лени Кравиц итн итн.

Сигурно си има своја причина зошто и Iron Maiden не ги донеле тука, дали недоволна заинтересираност, дали недостиг на средства или нешто друго, незнам.

А крај на крај, ти ако си толку хардкор фан, можеш да си заштедиш за една карта до Белград, нели? :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
А крај на крај, ти ако си толку хардкор фан, можеш да си заштедиш за една карта до Белград, нели? :)
Ај ако не никој нека не носат тука, сите у Белград ќе идеме на концерти. Еве гледам овие One Republic и у Белград ќе идат, така да слободно може да се откаже концертот тука. Сите фанови нека заштедат за карта до Белград.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Позитивна работа е дека се движат работите. Станува збор за меинстрим бенд кој има широка публика и фанови, а тоа е факт кој не можеме да го побиеме оние кои не ги слушаме.
Е сега ако не ни се допаѓа изборот не ни се допаѓа, но на организаторите им се допаѓаат пак парите, што во тој случај никој нас не не прашува. :)

Како и да е се надевам дека ова ќе биде еден ,,нов почеток" преку кој ќе поминуваат и светски познатите ѕвезди во Македонијава.

Тие што ќе одат убаво да си поминат.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Авалон, јас колку што знам, имаат донесено еден куп светски ѕвезди, на нивото нa Iron Maiden, или попопуларни од нив, почнувајќи од Боб Дилан, па Сантана, Лени Кравиц итн итн.
Не знам како се мери популарност, ама еве да земеме како некоја мерка број на фанови на фејсбук.

Лени Кравиц - 5.700.000
Карлос Сантана - 6.000.000
Боб Дилан - 6.420.000
...
Iron Maiden - 13.380.000

Имаат повеќе фанови и од овие што демек биле најпопуларни во моментов (12.000.000).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom