"One Republic" во Скопје - 01.06.2015

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Ај ако не никој нека не носат тука, сите у Белград ќе идеме на концерти. Еве гледам овие One Republic и у Белград ќе идат, така да слободно може да се откаже концертот тука. Сите фанови нека заштедат за карта до Белград.
Добро сеа, тебе очигледно ти се чита само еден дел од постот. :)

Факт е дека голем број познати изведувачи донеле во Македонија, ако тебе никој од тие не ти бил по ќејф, тоа е твој проблем.

Зборам за хардкор фанови. Под тоа подразбирам човек што нема да јаде што се вика, а ќе трга на страна за карта. Ретки се тие.[DOUBLEPOST=1415884873][/DOUBLEPOST]
Не знам како се мери популарност, ама еве да земеме како некоја мерка број на фанови на фејсбук.

Лени Кравиц - 5.700.000
Карлос Сантана - 6.000.000
Боб Дилан - 6.420.000
...
Iron Maiden - 13.380.000

Имаат повеќе фанови и од овие што демек биле најпопуларни во моментов (12.000.000).
Еј да браво, сеа ме утепа, лајкови на фб, добар аргумент. :rolleyes:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.845
Еј да браво, сеа ме утепа, лајкови на фб, добар аргумент. :rolleyes:
Кажи ми подобар начин за мерење популарност штом си толку паметен. Само немој број на продадени албуми, пошто тоа кај нас е мисловна именка.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Кажи ми подобар начин за мерење популарност штом си толку паметен. Само немој број на продадени албуми, пошто тоа кај нас е мисловна именка.
Човеку, не планирам да се докажувам тука со тебе и да ја трујам темава, такви како тебе и дома у двор да ти ги донесат, пак ќе најдат некоја замерка.
Кучињата си лаат, караванот си врви, ајт.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.845
Човеку, не планирам да се докажувам тука со тебе и да ја трујам темава, такви како тебе и дома у двор да ти ги донесат, пак ќе најдат некоја замерка.
Кучињата си лаат, караванот си врви, ајт.
Какви како мене?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Какви како мене?
Оф беееееее :D
Мрчатори, луѓе на кои што ништо не им е погодено. Ама не се секирај, и пред твојот коментар се појавија такви на темава.

И дај олабави ме жити се, не за друго, ќе јадеме казнени и двајцата. :ROFLMAO:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ај ако не никој нека не носат тука, сите у Белград ќе идеме на концерти. Еве гледам овие One Republic и у Белград ќе идат, така да слободно може да се откаже концертот тука. Сите фанови нека заштедат за карта до Белград.
Организирај и најди луѓе за да наполнат арена Iron Maiden или Muse (пример моја неостварена желба) па после ќе правиме муабет. Колку луѓе ќе се соберат за да одат кај нас на тие? Реално да глеаме, не зборуј само без никаква основа. По им се исплаќа Белград нормално, башка големите фанови ќе платат и до Белград, еднаш се доживуваат вакви настани, така да секој коментар ти е излишен.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Зашто сме бе ваква нација која јаде гомна на све? Зашто? У секое вакво мора да се просере максимално, дури и да нема у склоп на темата нешто што можеш, ќе фатиш нешто друго да сереш. Одвратно станува веќе, а муабетиве делуваат ко да ги праат луѓе уназадени у времето од средниот век. Никад нема сите да бидат задоволни, кој било човек на светов да се донесе тука, а ако не си задоволен, нема потреба да идеш на rampage против тоа што не ти се свиѓа.

Океј е бендов, не би идел, али убаво е да се види дека доаѓа некој.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.686
Организирај и најди луѓе за да наполнат арена Iron Maiden или Muse (пример моја неостварена желба) па после ќе правиме муабет. Колку луѓе ќе се соберат за да одат кај нас на тие? Реално да глеаме, не зборуј само без никаква основа. По им се исплаќа Белград нормално, башка големите фанови ќе платат и до Белград, еднаш се доживуваат вакви настани, така да секој коментар ти е излишен.
Епа тоа е проблемот не секој би одел на Iron Maiden али би отишол на овие и нормално е да ги донесат One Republic кога знаат дека ќе продадат карти. Едноставно немаме публика за Мејдени, Металики и остало затоа и ги носат у Белград.
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Сите ундергроунд бендови слушате на форум, де бе полека.

Таков народ сме, што и да се донесе кај нас МОРА да се исхејта.
Иако се кладам дека сите што викате нема да одите, ќе одите со друштво for the sake of it.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Не мислев на то. Не ме разбра, прво за хејтот кажав. Не е ок се и сешто да се хејтат аку не ти одговарат.
Друго , муабетот ми беше дека ни фалит нешто друго а не само овие ШАБАНАРИИВЕ. Секој концерт на горенаведениве е концерт/настан на годината/векот. Барем така по телевизии и весници е. Не е малку смешно ова ?
Шо е до мене , све ова шо го кажа е за во канта. Не сум ни фан на One Republic , нема ни да одам на коцертов.
Или можда и ти сечиш вени на Цеца и Аца Лукас , па те погоди то шо го пишав?
Да не бегаме оф топик , се надевам се разбравме.
Има пост каде не вметнуваш расизам и бела супериорност? Изгледа патетично гледано од страна ако некој ти листа мислења. Сериозно, get a better life.
Има и решение на проблемот, а тоа е да ме игнорираш и да не ме читаш. Тука зборуваме за уметност и цивилизациски вредности, а не за раси. Лошо читаш.[DOUBLEPOST=1415891424][/DOUBLEPOST]
Не мислев на то. Не ме разбра, прво за хејтот кажав. Не е ок се и сешто да се хејтат аку не ти одговарат.
Друго , муабетот ми беше дека ни фалит нешто друго а не само овие ШАБАНАРИИВЕ. Секој концерт на горенаведениве е концерт/настан на годината/векот. Барем така по телевизии и весници е. Не е малку смешно ова ?
Шо е до мене , све ова шо го кажа е за во канта. Не сум ни фан на One Republic , нема ни да одам на коцертов.
Или можда и ти сечиш вени на Цеца и Аца Лукас , па те погоди то шо го пишав?
Да не бегаме оф топик , се надевам се разбравме.
Морам ли да сечам вени на Аца Лукас и Цеца за да некогаш застанам во нивна одбрана?
Силан јебе збуњенога. Тоа е тоа.

Англо-саксонско-келтски држави (САД, Британија, Ирска, Австралија, Нов Зеланд) се тата-мата во светскиот шоу бизнис кога е во прашање музика, култура, спорт и се останато. Тие го држат бизнисот, нивни пејачи собираат арач од цел свет, фрлаат милијарди и милијарди долари на пропаганда, музика, филмови со коишто светот го држат во заложништво.

Тоа што е Србија за Македонија кога е во прашање шоу бизнис и музика тоа е Америка и Британија за светот. Секоја земја има свои национални ѕвезди, но многу мал процент од тие се светски ѕвезди додека се што е во Америка ѕвезда е на глобално ниво ѕвезда.

Мислиш ти дека хип-хоп, блуз, рнб музика би биле популарни на светско ниво да доаѓаа на пример од Гана, Нигерија или Романија, Белорусија, а? Не можеш да им замериш. Создале бренд, имаат пари, тоа го пласираат во светот, собираат арач, даноци од секаде.

Во светот сигурен сум дека има многу квалитетни рок, поп, свинг бендови, но зошто само американски и британски успеваат на глобално ниво? Дали си се запрашал тоа?

Но, од друга страна оди во Америка или Британија пеј на свој мајчин јазик да видиш дали ќе те слушаат воопшто. Тоа е таа разлика од горди народи со лижогазци.
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ти тврдиш дека за тоа збориш, јас пак викам е расизам. Провери ја дефинциијата.[DOUBLEPOST=1415892129][/DOUBLEPOST]
Да ти се посерам у Авалонот. У Белград ги носат Iron Maiden, а кај нас некои си One... Whatever. :tapp:
Абе ајде не биди хејтер, ќе ги донесат и нив, и Рамштајн, и Nine Inch Nails. Ама мора да се почне од негде :D
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Па, и да е расизам што има врска? Мислиш дека мене тоа ме навредува ако некој ме нарекува “расист“? Расизмот во филозофијата и антропологијата има сосема друго значење од тоа што денес политичката коректност го дефинира.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па, и да е расизам што има врска? Мислиш дека мене тоа ме навредува ако некој ме нарекува “расист“? Расизмот во филозофијата и антропологијата има сосема друго значење од тоа што денес политичката коректност го дефинира.
Не, не беше целта навреда. Беше сигнал дека го потиш. Дека цел ебан живот ти се врти на тие две карти. Дека е патетично. Дека треба да смениш плоча. А не да трескаш како филозофијата и антропологијата го дефинирале разизмот поинаку од општата дефиниција, и ред други твои бајки. Аман, тема за музика ја сведе на твоите расистички гомна. Срамно е. Уште посрамно што модераториве не ѕирнале и те оставиле да шириш ваква бљувотина каде не и е место за дискусија.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Ти да не ме манијачиш приватно, па знаеш мене околу што ми се врти мене животот? Што се потресуваш толку? Кон тебе се навредите? Можеби и мене твоите ставови “ доброто, кул и скромно педерче од наше маало“ ми се досадни, а желбата да изиграваш жртва е очигледна, па никогаш не сум се жалел да те банираат, да те жигосуваат или било што. Ако не знаеше исто така и хомосексуалноста е недозволива во Македонија, па ја пропагираш, така? Ќути, трај си, шеткај си и не мора да ми ги читаш мислењата коишто 98% немаат врска со гореспоменатово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom